Gudrības pilienos skaņu mīklas min kuplā Midegu ģimene no Jēkabpils.

Midegu ģimenē ir tētis Armands, mamma Kristīne un pieci bērni – lielais brālis Ralfs Daniels, Estere, Ruta, Marija un Jēkabs. Midegi dzīvo Jēkabpilī, viņiem ir trīs mājdzīvnieki – kaķene Lote un divi suņi – labradori Patriks un Grēta.

Ikdienā tētis Armands nodarbojas ar lauksaimniecības tehnikas tirdzniecību. No rītiem viņam patīk iet garās pastaigās ar suni Patriku. Armandam patīk skriet, braukt ar velosipēdu, reizēm piedalās „Stipro” un „Drosmes” skrējienos. Pērn uz sacensībām paņēma līdzi arī mammu un trases uzdevumus veica gan par sevi, gan par mammu.

Mamma Kristīne vērtē nekustamos īpašumus. Jau otro sezonu ziemā viņai patīk būt āliņģī, patīk arī lasīt grāmatas un gatavot ēst, pievēršot uzmanību veselīgam uzturam. Ziemā Kristīne slēpo ar distanču slēpēm, vasarā darbojas dārzā, kā arī ļoti ilgojas atsākt dejot tautas dejas kādā deju kolektīvā kopā ar Armandu.

Vecākais dēls Ralfs Daniels (21 gads) ir 3.kursa Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes students. Viņš interesējas par vēsturi, ar domubiedriem spēlē hokeju, kopš četru gadu vecuma dejo tautiskās dejas un nedaudz apguvis arī latīņu dejas. Kopā ar tēti abi ir zemessargi.

Vecākā meita Estere (14 gadi) ir beigusi mākslas skolu, viņai patīk zīmēt, vīt rokassprādzes un labi padodas angļu valoda. Esterei ir labradors Grēta, ar kuru viņa ir piedalījusies sacensībās un guvusi arī labus panākumus. Estere trenējas spēlēt ģitāru un šaha spēli. 

Ruta (12 gadi) spēlē šahu, mācās mūzikas skolā saksofona spēli, nodarbojas ar tautas bumbu un volejbolu, kā arī darbojas jaunsardzē.

Marija (6 gadi) mācās mūzikas skolā, klavierspēles sagatavošanas klasē. Rudenī sāks iet pirmajā klasē, tādēļ šobrīd aktīvi mācās lasīt. Marija šogad sāka trenēties distanču slēpošanā. Brīvajos brīžos Marija labprāt spēlējas ar brāli un draudzeni.

Jēkabs (4 gadi), tāpat kā māsa Marija, arī šogad sāka trenēties distanču slēpošanā. Jēkabs darbojas arī Jēkabpils futbola klubā, ir aktīvs un labprāt palīdz tētim vīriešu darbos, jo viņam ļoti patīk tehnika un dažādi instrumenti.

Kopā ģimenei patīk spēlēt hokeju, slidot, slēpot, skatīties filmas, spēlēt galda spēles, svētdienās pēc baznīcas doties mazos un lielos pārgājienos vai ekskursijās pa Latviju, dauzīties pa mežu un peldēt. Vasarās Midegi spēlē tautas bumbu un to liek darīt arī saviem ciemiņiem. Ziemā, savukārt, kopā ar radiem un draugiem spēlē hokeju uz Radžu ūdenskrātuves.

Ģimenes izvēlētās dziesma: bērnu izvēle – “Bēdu, manu lielu bēdu”.

--

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi pārbaudīt zināšanas var, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.