Gudrības pilienos viesojas omīte Dita ar mazmeitām Dārtu, Loretu, Martu un Elzu.

Omīte Dita dzīvo Jūrmalā, bet strādā Rīgā sociālajā dienestā. Ditas hobijs ir dārza darbi, braukšana ar velosipēdu, garas pastaigas un kopā būšana ar mazmeitām, tādā veidā atpūšoties no ikdienas darba, jo tas ir intensīvs un saistīts ar cilvēkiem. Šobrīd omīte ir iesaistījusies arī palīdzības sniegšanā ukraiņiem un strādā ukraiņu palīdzības centrā.

Māsiņas Mitenbergas – Dārta (8 gadi) un Loreta (6 gadi) dzīvo Jūrmalā un mācās Majoru vidusskolas 1. un 2.klasē. Dārtas hobijs ir ēst gatavošana, „Instagram” kontā „Deserta karotīte” mamma ik pa laikam piedāvā apskatīties Dārtas receptes. Dārta ir mācījusies mūzikas skolā, apguvusi klavierspēli, šobrīd papildus mācās Jūrmalas mākslas skolā.

Loreta jau no agra vecuma ir izteikta „mamma” – viņa var stundām spēlēties ar savām 18 bēbīšlellēm. Loreta ir arī atbildīga un apzinīga skolniece, mācības viņai padodas viegli. Un vēl Loretai patīk arī baseina apmeklējumi.

Māsas Kuprišas – Marta, kurai ir pieci gadi, un Elza (9 gadi) arī dzīvo Jūrmalā. Marta apmeklē bērnudārzu „Taurenītis”, bet Elza iet skolā. Martai patīk gan viss, ko dara lielā māsa, gan ļoti patīk zīmēt, braukt ar riteni un daudz runāt, bet Elza ārpus skolas apmeklē mākslas vingrošanu un volejbolu.

Radiniecēm kopā patīk pusdienu gatavošana svētdienās, reizēm nelieli pārgājieni pa dažādām dabas takām, koncerti, vai radu apciemošana laukos. Omītei Ditai ir divi suņi – Suse un Čārlijs, par kuriem ļoti rūpējas visas meitenes. Dārtai ar Loretu kādreiz bija papagaiļi, tagad ir zivtiņas, bet Martai un Elzai gan nav dzīvnieku, par ko viņas ir diezgan bēdīgas, jo vecāki nepērk.

Raidījuma viesņu izvēlētās dziesmas: Rūta Dūduma un "Zeltābele" - "Viena maza turku pupa" un Jānis Stībelis "Karogs".

--

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi pārbaudīt zināšanas var, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.