Pie skaņu detektīvkundzītes Ausmas viesojas Zepu ģimene no Salaspils: tētis Mārtiņš, mamma Ilze, bērni – Edgars, Norberts un Madara.

Mamma ir no Dižstendendes Kurzemē, bet tētis no Murmastienes Varkaļānu pusē. Abi strādā mežzinātnes institūtā, kur arī savulaik ir iepazinušies. Tētis ir meža zinātnieks, kura darbs un atpūta ir ļoti saistīti ar mežu, bet mamma –zinātniskās bibliotēkas vadītāja, kura brīvajā laikā spēlē Salaspils teātrī.

Edgars ir gandrīz 15 gadus vecs jaunietis, kura aizraušanās ir šahs, vēsture, ģeogrāfija un veksiloloģija, kā arī, protams, kā jebkuram mūsdienu jaunietim – datorspēles.

11 gadus vecais Norberts šogad ir sācis apmeklēt basketbola nodarbības, bet iepriekš nodarbojās ar vieglatlētiku. Norbertam patīk kustība un sacensība.

Deviņgadīgā Madara dzied gan korī, gan arī apmeklē vieglatlētikas nodarbības. Madarai ļoti patīk arī dejot, taču šobrīd dejotprieks ir atstāts novārtā laika trūkuma dēļ.

Vēl ģimenē ir zilacaina siāmas kaķu pēctece Deizija. Zepi pirms gada kļuva par zemniekiem un ir sākuši audzēt upenes, daudz upeņu, vairākus tūkstošus upeņu.

Jau vairākus gadus pēc kārtas 18.novembrī viņi dodas pārgājienā pa Latviju, bet 4. maijā klāj baltu galdautu un svin gan Latvijas, gan savas ģimenes svētkus, jo pirms 15 gadiem tieši šajā dienā tika dibināta Zepu ģimene.

Ģimenes izvēlētā dziesma – grupas "Musiqq" dziesma "Tētis var visu".

--

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi pārbaudīt zināšanas var, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.