Raidījumā Gudrības pilieni viesojas un āķīgās skaņu mīklas min Rozēnu ģimene: tētis Arvīds, mamma Elīna un bērni Kārlis (9 gadi), Elza (7 gadi) un viengadnieks Kristaps.

Rozēni dzīvo Rīgā, bet brīvdienas pavada laukos Vecumnieku pusē. Tēta sirdslieta un reize arī hobijs ir mežs. Viņš ir aktīvs mednieks un ļoti rūpējas par sava kolektīva medību saimniecību. Medību procesos piedalās jau no piecu gadu vecuma. Tas pamazām “aplipina” visu ģimeni, jo arī mammai jau piekto gadu ir mednieka apliecība. Rudenī, kamēr pulcēšanās vēl bija atļauta, vecāki kopā ar lielākajiem bērniem piedalījās dzinejmedībās. Visdrīzākais pēc kāda laika visa Rozēnu komanda varēs iekarot mežus kopā!

Mammas hobijs ir tautiskās dejas, kā arī slēpošana gan ziemā, gan vasarā. Elīna darbojas dārza un meža tehnikas tirdzniecības jomā ģimenes uzņēmumā, savukārt Arvīds sniedz juridiskos pakalpojumus.

Lielais brālis Kārlis spēlē futbolu, apmeklē taekvando nodarbības un dejo „Zelta sietiņā”. Māsa Elza arī dejo „Zelta sietiņā” un darbojas teātra pulciņā „Zīļuks”, viņa mīl dzīvniekus un apgūst jāšanu ar zirgu. Brīvbrīžos Elza nodarbojas ar rokdarbiem un dzied visur un par visu.

Rozēnu ģimenē mājdzīvnieku nav, bet krustvecākiem ir suņi, kurus mīļo kā savējos un laukos māsīcai ir zirgs, ar kuru Elza pamazām apgūst jāšanas prasmes.

Rozēni reizi nedēļā kopīgi spēlē galda spēles „Katanas ieceļotāji” un „Ticket to ride” jeb, kā šo spēli sauc ģimenē, „Vilcieniņus”. Ģimenei patīk būt dabā, ejot pastaigās, braucot ar riteņiem, dodoties uz mežu lūkot zvērus vai, nepieciešamības gadījumā, cīnīties ar bebriem un to radītājiem postījumiem.

Šoziem Kārlis ar Elzu ļoti aktīvi apguva slēpošanas prasmes. Viens no ģimenes nākotnes ir plāniem doties kopīgā slēpošanas braucienā ārpus Latvijas.