Lieldienās klausīšanās mīklas šķetina Linku ģimene no Rīgas: tētis Ervīns, mamma Agnese, meita Karlīna Elza (12 gadi) un divi dēli – Ernests (8 gadi) un Otto (5 gadi).

Visus mājās sagaida pundurtrusis Klāra un piecgadīgais suns Prada, ko ģimene nesen adoptēja.

Tētis Ervīns ir rīdzinieks ar saknēm Skrīveros. Ikdienā viņš ir fotogrāfs, kurš organizē arī citu fotogrāfu darbu, lai daudzi Latvijas skolēni tiktu pie kvalitatīvām klases un portretu bildēm. Tēta hobijs ir pludmales volejbols.

Mamma Agnese dzimusi un skolu apmeklējusi Rīgā, bet Skrīveros gājusi bērnudārzā un pie vecvecākiem pavadījusi visus brīvlaikus. Agnese ir skaņu detektīvkundzītes Ausmas „kaimiņiene” un vada Latvijas Radio 1 raidījumu „Ģimenes studija”.

Karlīna Elza un Ernests mācās pamatskolā „Rīdze”, Otto – apmeklē bērnudārzu.

Karlīna Elza ir izmēģinājusi gan baletu, gan mūsdienu deju, bet šogad dejošanu nomainījusi pret intensīviem pludmales volejbola treniņiem. To viņai patīk spēlēt arī brīvajos brīžos kopā ar tēti.

Ernests trenējas tenisā un šahā, labprāt apmeklē virkni pulciņu skolā – stikla dizainu, kokapstrādi, basketbolu, un Lego pulciņu.

Otto vaļas brīžos peld, sporto un pandēmijas laikā iemācījies spēlēt šahu.

Visiem kopā patīk spēlēt galda spēles, ceļot, būt dabā, vasarās nakšņot teltīs un braukt ar riteņiem un motorlaivu. Linku ģimene dodas garākos pārgājienos, savācot rekordlielu soļu skaitu, un jauki, ja tiem pievienojas omīte Mārīte un opītis Romils.

Linku ģimenes izvēlētās dziesmas: „Oranžās brīvdienas” – „Debesis vaļā” un „Coldplay” – „Yellow”.

--

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi pārbaudīt zināšanas var, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.