Mātes dienas raidījumā Gudrības pilieni viesojās meita Grēta Grigale (5 gadi), mamma Marta Grigale, vecmāmiņa Antra Līne un vecvecmāmiņa Silvija Geikina.

Mazmazmeitiņai Grētai patīk dziedāšana, peldēšana, zīmēšana un spēlēšanās.

Grētas mammas Martas Grigales ikdiena aizrit mūzikā un radio, viņa ir dziedātāja un Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ētera balss. Brīvajā laikā viņai patīk sportot, cept kūkas un gatavot desertus.

Martas mamma Antra Līne ir docente Latvijas Universitātē, kura brīvajā laikā aizrāvusies ar puķu audzēšanu un kopšanu.

Antras mamma Silvija Geikina ir teātra zinātniece, kura labi pazīst Teātra muzeju un daudz lasa grāmatas.

Marta un Silvija kopīgi apmeklē teātrus, kas aizsākās Martas bērnībā un turpinās joprojām. Grēta un Marta zīmē viena otrai zīmējumus, Marta un Antra bieži sazinās pa telefonu, uztic noslēpumus un dažādus jaunumus. Antrai un Silvijai kopā patīk skatīties detektīvseriālus un abām ir kaķis Hermione. Visas kopā ir ne tikai mammas un meitas, bet arī viena otrai vistuvākās un vismīļākās draudzenes.

Antras un Silvijas muzikālā izvēle ir Martas Grigales dziesma „Rokas stiepienā”, savukārt Grētas un Martas – Taylor Swift „Shake It Off”.

--

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi pārbaudīt zināšanas var, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.