Oktobra vidū Gudrības pilienos viesojas Dimantu ģimene. Ģimenē ir mamma Ilze, tētis Dainis un divi dēli: desmit gadus vecais Kārlis un piecgadnieks Gustavs.

Tētis ar mammu ir no Bauskas novada, katrs no savas puses. Tētis – no Ceraukstes, mamma – Vecumniekiem, bet iepazinās abi Rīgā, kad studēja augstskolās.

Tēta un mammas hobiji ir darbs pie brīvdienu mājas Vecumniekos. Mammai puķu dobes un dārzs, savukārt tēta hobijs ir rūpēties par mammas sastādītajām puķēm. Tētim ir “zaļie pirkstiņi” un viss, kam viņš pieskaras, aug griezdamies. Pat sēkliņas, kas atvestas no ceļojumiem, tagad aug uz palodzēm. Piemēram, agaves, mimozas koks un palma.

Ģimene ir apveltīta ar veselīgu humora izjūtu un tā palīdz tikt cauri lielām un mazām likstām, kā arī padara priecīgāku ikdienu.

Kārlis jau ceturto gadu trenējas basketbolā un, kad vien iespējams, dodas makšķrēt. Arī mazais brālis šogad uzsāka basketbola gaitas.

Vēl ģimenē ir melna un ļoti veca, bet visai sprauna kaķene Murza, kurai 18.novembrī paliks 16 gadi. 

Ģimenes hobijs ir ceļojumi un kopīgas pastaigas, kā arī mamma ar puikām cenšas vismaz reizi nedēļā aiziet uz kino, lai zinātu, kas jauns kino pasaulē. 

Ģimenes izvēlētas dziesmas: "Bermudu divstūris" un "Apvedceļš" dziesma "Brāl, ar dzīvi nekaulē" un grupas "Jumprava" dziesma "Par rozēm".

--

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi pārbaudīt zināšanas var, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.