Saulgriežu laikā pie skaņu detektīvkundzītes Ausmas ciemojas Priecumu ģimene no Ropažiem: mamma Elza, tētis Ģirts un meitas Marta un Maija.

Mammas Elzas ikdiena saistīta ar kartogrāfiju un ģeotelpiskiem risinājumiem, bet viņas hobiji ir tautas dejas, pārgājieni un ceļošana.

Tētis Ģirts strādā farmācijas nozarē un brīvajā laikā kopā ar mammu dodas pārgājienos, piemēram, pa purviem un ceļo.

Deviņgadīgā Marta spēlē klavieres un flautu, spēlē orķestrī, dzied korī, iet peldēšanā un arī zīmē, bet sešgadīgā Maija ir liela dziedātāja. Viņa to dara ne tikai dziedāšanas nodarbībās, bet arī mājās, spēlējoties, braucot mašīnā un pastaigājoties pa parku.

Ģimenē dzīvo arī trīs Āfrikas milzu gliemeži – Sofija, Ralfs un Andžela. 

Visiem kopā patīk pastaigas, galda spēles, ceļošana un filmu vakari.

Priecumu izvēlētās dziesmas: ir Shawn Mendes, Camila Cabello – “Senorita” un “Queen” “Somebody To Love”.

--

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi pārbaudīt zināšanas var, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.