Šoreiz detektīvkundzītei Ausmai punktus mēģina atņemt Gasiņu ģimene no Salaspils.

Ģimenē viņi ir seši: mamma Iveta, tētis Didzis un četras meitas – Karlīna, Ance, Tīna un Sofija. Uz spēli Doma laukumā ir ieradušies pieci no ģimenes, vecākā meita Karlīna studē.

Mamma Iveta ir grāmatvede, bet brīvajā laikā ada jakas, zeķes un cimdus, tētis Didzis – finansists, kas cep super gardu maizi un lutina visu ģimeni pirtī. Karlīna ir 5.kursa medicīnas studente Rīgas Stradiņa universitātē, Ance mācās meža zinātnes Latvijas Lauksaimniecības Universitātes 2.kursā, deviņgadīgās dvīnes Tīna un Sofija ir ģimenes muzikālā daļa – Tīna spēlē kokli, bet Sofija dzied ansamblī. 

Gasiņu ģimenē vēl ir mīlulis – vācu īsspalvainais putnu suns  Arro.

Visi kopā iespēju robežās ir aktīvi, noteikti katru vasaru izbrauc ar laivu un 18.novembrī iet pārgājienā. Gasiņu lielais izaicinājums ir lauku māju uzturēšana un krūmmelleņu dārza izveidošana.

Gasiņu muzikālā izvēle: spēka dziesma “Lai bij’ vārdi, kam bij’ vārdi”, Raimonda Paula un bērnu vokālā ansambļa “Dzeguzīte” – “Pūpēdis”.

--

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi pārbaudīt zināšanas var, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.