Septembra vidū Gudrības pilienos skaņu detektīvkundzīte Ausma tiekas ar Kalniņu ģimeni.

Mamma Ieva nāk no Saldus, strādā ar klimata pārmaiņām saistītiem un aprites ekonomikas projektiem. Ikdienā viņai ļoti patīk braukt ar velosipēdu, bet brīvdienās iet garos pārgājienos.

Tētis Andris ir no Ludzas novada Mežvidiem, viņš ir uzņēmējs, kas strādā ar uztura bagātinātājiem, bet  ārpus darba ir liels orientēšanās sporta un distanču slēpošanas entuziasts.

Elza, kurai 17 gadi, ir aizrāvusies ar bioloģiju, agrāk dejoja mūsdienu un laikmetīgās dejas, bet šobrīd visvairāk ir koncentrējusies uz mācībām skolā.

Anna, kurai ir 14 gadi, mūzikas skolā mācās klavieru klasē, bet agrāk mācījās arī korejiešu valodu un daudz zina par korejiešu popmūzikas aktualitātēm.

Piecgadīgā Rota Jasmīna iepriekš gāja baleta pulciņā, tagad sākusi apmeklēt tautiskās dejas.

Mājās ģimenei ir divas kaķenes – māsiņas Koko un Šanele.

Visiem Kalniņiem patīk galda spēles, doties pārgājienos un laivu braucienos. Katru gadu visi kopā sagaida Jauno gadu, svin 4. maiju un Jāņus, un katriem no šiem svētkiem ir savu tradīciju kopums, kuru Kalniņi rūpīgi ievēro.

Ģimenes izvēlētās dziesmas: vecāku izvēlē Diogo Picarra dziesma "So Existo Contigo", meiteņu izvēlē "Bermudu divstūra" dziesma "Šūpojam masas".

--

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi pārbaudīt zināšanas var, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.