Gudrības pilienu skaņu detektīvi šajā nedēļā ir Dimzes no Rīgas: studijā viesojas mamma Sindija un dēli Jorens (9 gadi) un Olivers (4 gadi).

Mamma Sindija ikdienā strādā personāla vadībā, savukārt viņas sirdslieta ir tautiskās dejas. Tētis Andris, kurš nāk no Aizputes, darbojas IT jomā.

Visas ģimenes kopīgais hobijs ir riteņbraukšana. Deviņgadīgais Jorens visu brīvo laiku velta BMX sportam. 2021.gadā Jorens bija Latvijas čempions savā vecuma grupā, kā arī 2019.gadā ieguva 8.vietu pasaulē attiecīgajā vecuma grupā.

Arī brālis Olivers ir aktīvs riteņbraucējs un jau pirmajās sacensībās ieguva 1.vietu savā vecuma grupā atklātajās velosacensībās „Riteņvasara”.

Kopīgi Dimzes dodas pārgājienos, izbraucienos ar riteņiem, ziemās slēpo un vasarās skrien. Ģimenes vīrieši kopīgi pavada laiku liekot "Lego", tētis māca puikām arī velo tehniskās lietas, reizēm viņi arī spēlē datorspēles.

Ģimenes izvēlētās dziesmas: vecāki izvēlas grupas „Sudden Lights” dziesmu „Just Fine”, bet puiši – „Knīpas un Knauķi” dziesmu „Piparkūkas danco”.

--

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi pārbaudīt zināšanas var, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.