Skaņu mīklas Gudrības pilienos min Gailīšu ģimene no Rīgas: mamma Zane, tētis Mārtiņš un bērni Emīls (11), Hugo (8) un Agate (4).

Ikdiena ģimenē ir ļoti raiba un intensīva. Mamma Zane ikdienā strādā valsts pārvaldē ar jautājumiem par iespējām gūt zināšanas, prasmes un pieredzi citās pasaules valstīs. Tētis darbojas tehnoloģiju nozarē un zina visu par moderniem IT un telekomunikāciju risinājumiem.

Piektklasniekam Emīlam skolā vislabāk patīk matemātika, angļu un franču valoda, bet laiku pēc stundām aizrautīgi pavada basketbola komandas “Rīdzene” treniņos.

Hugo, kurš sapņo kļūt par DJ, mācās 2.klasē un līdzās lielai patikai pret matemātiku, latviešu un franču valodu, daudz interesējas un zina par dažādiem procesiem dabā un dzīvniekiem. Hugo ir arī Rīgas Franču liceja kora un TDK “Auseklītis” dalībnieks.

Bērnudārzniece Agate šobrīd aizrāvusies ar rakstītprasmes apguvi, labprāt špiko no lielā brāļa basketbola bumbas driblēšanas tehniku, no vidējā brāļa mācās deju soļus un visu pasauli vislabprātāk ietērptu rozā tillā un vienradžos.

Ģimenē vēsu kaķa mieru bauda runcis Rodžers, ko Agate reiz, pavisam maziņa būdama un pārsakoties, nodēvēja par Kožāru (tā arī viņu visi turpina saukt). Kožārs ģimenē ir tas, kurš vakaros, apstaigādams visas istabas, visus pēc kārtas ar murrāšanu iemidzina.

Vairākas reizes nedēļā Gailīši visi kopā dodas uz pieaugušo un bērnu "crossfit" treniņiem.

Brīvdienās lielākoties brauc ārpus Rīgas, lai vairāk izdauzītos svaigā gaisā. Bet tik pat labi tiek novērtētas arī tādas nedēļas nogales, kad nesteidzīgas vēlās brokastis pidžamās turpinās ar dažādu pusdienu un vakariņu ēdienu gatavošanu tēta Mārtiņa virsvadībā un noslēdzas ar satīšanos segās un kopīgu filmu vakaru.

Gailīši ir ģimene, kam regulāri nepieciešama saule, tāpēc vasarā savu miera ostu garajam atvaļinājumam atraduši Pāvilostā, baudot Baltijas jūras burvību. Savukārt vēsākos gadalaikos vienmēr cenšas izbraukt dienvidu virzienā. Par iecienītāko rudens un pavasara saules, skaisto skatu, ūdens prieku un citu piedzīvojumu vietu kļuvusi Tenerife.

--

Ģimenes izvēlētās dziesmas: bērnu izvēle ir “Queen” dziesma “Bohemian Rhapsody” (bērni garo dziesmu zina no galvas un katru reizi to dzied līdzi, izpildot visas dažādās balss intonācijas un pievienojot visas atbilstošās kustības). Vecāku izvēle – grupas “Imagine Dragons” dziesma “Next To Me”.