Skaņu mīklas Gudrības pilienos min Mauriņu ģimene no Zaļeniekiem: mamma Madara, tētis Mārcis un dēli – Kārlis (9 gadi) un Jēkabs (7 gadi).

Ģimenes mīlule ir kaķene Frēzija Mauriņa, dēvēta arī Princesi, Mīļo, Saulīti. Frēzija ir labi audzināta kaķenīte, kura medī lauku peles, un tā kā ģimene dzīvo laukos, tad reizēm tētis sacenšas peļu izķeršanā, izvietojot lamatas, jo tās ir nevēlami viesi garšvielu plauktiņā.

Šobrīd Mauriņu ģimene dzīvo Zaļeniekos, bet viņiem ir pieredze ar dzīvošanu Rīgā un Kazahstānā Almati, kur Mauriņi dzīvoja četrus gadus.

Vecākajam dēlam Kārlim ļoti patīk trenēties un spēlēt hokeju Zemgales hokeja klubā. Viņam patīk būvēt, zāģēt un skrūvēt, tad top piekabes, plaukti, hokeja treniņu un laukuma aprīkojums.

Abiem brāļiem patīk lego, kurus būvē gan pēc instrukcijām, gan pēc fantāzijas lidojuma. Kārlis uzbūvējis hokeja halli divos stāvos ar stāvvietu, slidotavu un kafejnīcu, savukārt Jēkabs būvē zobenzobu tīģerus.

Brālis Jēkabs arī spēlē hokeju, bet kā pats atzīst, ne tik ļoti, lai trenētos katru dienu arī mājās kā Kārlis. Jēkabam patīk capoeira, viņš izpilda dažādus akrobātiskos trikus, met ritentiņus un stāv uz rokām. Jēkabs šogad sāks mācības 1. klasē, bet brālis Kārlis – 4. klasē.

Mauriņiem ļoti patīk ziemas ar sniegu un aukstumu, jo tad var slēpot, slidot uz piemājas dīķa, braukt ar snovborda dēli, rakt sniega alas, barot putnus un zvērus, vērojot, kas dzīvo tuvējā apkārtnē.

Ģimene iemīļojusi Tērvetes mežu, jo tur var doties pastaigās, braukt ar riteņiem un skriet, pat tad, kad ārā ir nemīlīgi laikapstākļi – līst lietus un pūš stiprs Zemgales vējš.

Tā kā Mauriņi dzīvo laukos, viņiem ir dārzs, puķes, zālājs un katram atrodas savi darbi. Galvenais šefpavārs ģimenē ir tētis Mārcis. Viņš savus mīļos lutina ar skaisti pasniegtiem izciliem ēdieniem, savukārt kūkas ir mammas Madaras pārziņā.

Tētim Mārcim patīk skriet, gandrīz katru rītu viņš noskrien vismaz 10 km, brīvdienās pat 21 km. Dzīvojot Almati Kazahstānā, ģimene devās pārgājienos kalnos.

--

Ģimenes izvēlētās dziesmas: Brīnumskapis. “Skudru maršs”; Coldplay - “Adventure Of A Lifetime”.