Skolēnu vasaras brīvlaika noslēdzošajā svētdienā radio spēlē "Gudrības pilieni" piedalās Priežu ģimene - mamma Vineta un vecākais dēls Matīss. Kopā viņi ģimenē ir četri – tētis Vladimirs, dēli Matīss un Mārtiņš, un mamma Vineta. Mārtiņam ir 8 gadi un viņš mācīsies 3. klasē, Matīsam 12 gadi, mācīsies 7. klasē.

Bet “Gudrības pilienos” piedalās tikai mamma ar lielo brāli Matīsu.

Mammas dzimtā pilsēta ir Pļaviņas, vietā, kur satiekas Daugava ar Aivieksti, bet tētis ir rīdzinieks, un abi kopā ir pedagogi – sporta skolotāji. Mammas Vinetas hobiji ir skriešana, slēpošana un riteņbraukšana. Tētis Vladimirs interesējas par vēsturi un sporto. Mazais brālis Mārtiņš nodarbojas ar džudo, toties lielais dēls Matīss spēlē video spēles un lasa grāmatas. Brīvos vakaros Priedes uzspēlē kādu galda spēli, piemēram, "Monopolu" vai spēles par Latviju. Un vēl ģimenē visiem kopā patīk izmēģināt dažādas internetā atrastas kulinārijas receptes. Tad Matīss dodas uz veikalu iepirkties un visi kopā gatavo vakariņas – ar galda servēšanu un īstu restorāna atmosfēru.

* Ģimenes izvēlētās dziesmas ir Bastille “Pompeii” un  Ulda Stabulnieka “Tik un tā”.

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi pārbaudīt zināšanas var, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.