Skolotāju dienā pie skaņu detektīvkundzītes Ausmas viesojas bērnu vokālā ansambļa "Dzeguzīte" dalībnieki kopā ar vadītāju un skolotāju Zigdu Martinsoni.

11 gadus vecā Madara Paula Stelboviča spēlē klavieres, nodarbojas ar jāšanas sportu, dejo un zīmē. Brīvajā laikā daudz pavada ārā ar draugiem, dodas pastaigās ar savu suni Sedriku, brauc ar divriteni un ziemās slēpo.

Arī Grētai Zitcerei ir 11 gadi. Grētas ģimenes saknes ir Cēsīs, bet tagad viņa dzīvo Rīgā. Ārpus skolas Grēta spēlē klavieres un flautu, bet vasaras pavada pie Inešu ezera un auklē savus mazos brālēnus.

Dzeguzēns Raivo Urbanovičs arī ir 11 gadus vecs, un viņš dzīvo Āgenskalnā jau astotajā paaudzē. Raivo gan dzied, gan dejo tautas dejas, gan nodarbojas ar peldēšanu. 

Madarai Rudzītei  ir 10 gadi un viņai mājās ir ļoti cienījama vecuma kaķenīte, vārdā Muša, kurai ir 18 gadi. Madara spēlē flautu, teātri, volejbolu un viņai patīk arī dejot, peldēt, skrituļot un slidot.  Viņa ir izteikts komandas cilvēks, jo patīk sacensību gars. Madarai ļoti garšo pica!

Un lielā “dzeguze”, skolotāja Zigda Martinsone, ansambļa “Dzeguzīte” vadītāja, savas mammas Dailas mūža darba turpinātāja. Viņa arī ir dzeguzēns kopš 4 gadu vecuma, kurai nu jau pašai ir pieci bērni un pieci mazbērni, un daudz dzeguzēnu. Brīvajā laikā Zigda dodas pētnieciskos un izzinošos pārgājienos un interesējas par vēsturi.

Dalībnieku izvēlētā dziesma ir “Ak Tu Brīnumpasaulīte” R. Pauls, P. Brūveris, izpilda “Dzeguzīte”.

--

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi pārbaudīt zināšanas var, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.