Skolotāju dienā Gudrības pilienos viesojas Mārupes novada pirmsskolasizglītības iestādes "Saimīte" skolotājas ar audzēkņiem. Skaņu mīklas min grupas "Pīlādzīši" skolotāja Liene Jonāne, mūzikas skolotāja Liena Bernharde un viņu audzēkņi Ralfs Olekšs un Letīcija Ivanova.

Skolotāju un bērnu kopīgās „mājas” ir izglītības iestāde “Saimīte” Piņķos, kur pavada lielāko dienas daļu, mācoties, rotaļājoties, muzicējot un atpūšoties.

Grupas “Pīlādzīši” skolotāja Liene Jonāne ir ne tikai skolotāja, bet arī mamma diviem dēliem. Lienes hobijs un aizraušanās ir vides veidošana ne tikai telpās, bet arī ārā. Brīvajā laikā nodarbojas ar telpu dekorēšanu dažādiem pasākumiem, dārzu ierīkošanu un kopšanu, kā arī sniedz konsultācijas skaistu dārzu iekopšanā.

Mūzikas skolotāja Liena Bernharde ir mamma savam 13 gadīgam dēlam un ģimenē pavisam nesen pievienojās vēl kāds ģimenes loceklis – suņuks Rokijs. Brīvajā laikā labprāt ļaujas dažādiem kulinārajiem eksperimentiem, un ar rezultātu iepriecinu ne tikai savu ģimeni, bet arī draugus. Kopš dēls ir izvēlējies spēlēt hokeju, tad šis sporta veids ir kļuvis par Lienas ģimenes kopīgo aizraušanos. Kā arī patīk kopīgi izbraucieni, ceļojumi, gan Latvijā, gan ārpus robežām.

Ralfs Olekšs (6 gadi) ir jaunākais bērns trīs bērnu ģimenē. Ņemot vērā to, ka viņam ir tāda aizmugure kā lielā māsa un lielais brālis, viņš ir drošs, drosmīgs un aktīvs. Ralfs labprāt spēlē futbolu, brauc ar skrejriteni vai skrituļslidām, bet visvārāk Ralfam patīk mūzika. Viņš droši dzied līdzi visām dziesmām, ko zina un jau no agras bērnības. Ralfam ir  izveidojusies pat sava favorītu skaņdarbu liste un viņš labprāt apmeklē mūziķu koncertus.

Letīcija Ivanova (5 gadi) ir jaunākais bērns trīs bērnu ģimenē. Kopā ar ģimeni labprāt dodas sēņot, kā arī pļavās ķert taureņus un pētīt kukaiņus. Letīcijai patīk pārģērbties par princesi vai nāru. Brīvo laiku Letīcija pavada ar savu suņuku, kurš šobrīd vēl ir kucēns.

--

Raidījuma dalībnieku izvēlētās dziesmas: Raimonds Tiguls ”Lec, saulīte!” un grupas “Sudden Lights” dziesma “Elektiskā gaisma”.