Starptautiskajā teātra dienā Gudrības pilienos skaņu mīklas min Sīļu ģimene no Rīgas: tētis Valters, mamma Anna, meitas Katrīna (12 gadi) un Hermīne (5 gadi).

Mājās visus gaida 13 gadus vecā takšu šķirnes suņu dāma Koko.

Abi vecāki strādā teātros, Valters ir Latvijas Nacionālā teātra režisors, bet Anna ir nevalstiskā teātra "Dirty Deal Teatro" vadītāja. Brīvajā laikā Valters aizraujas ar riteņbraukšanu un lugu lasīšanu, bet Anna – ar dārzniecību.

Lielās māsas Katrīnas hobiji ir klausīties mūziku, zīmēt un sapņot.

Mazā māsa Hermīne aizraujas ar dziedāšanu.

Kopā Sīļiem patīk pastaigāties, braukt ar velosipēdiem, svētdienu rītos ēst lielās pankūkas. Visi jau otro gadu rūpējas par mazdārziņu, kurā katrs atrod savu nodarbi –  mamma Anna audzē tomātus un stāda košumkrūmus, tētis Valters rok zemi un lasa grāmatas, Hermīne vēro dabu, kukaiņus un palīdz mammai, Katrīna vienkārši atpūšas.

Meitu izvēlētā dziesma: Mitski – „The Only Heartbreaker”.

--

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi pārbaudīt zināšanas var, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.