Tēva dienā Gudrības pilienos viesojas rīdzinieki – kandavnieki, kuri nav nekādi nieki, jo viņiem ir divi uzvārdi – Atslēgas-Rijkuri. Spēlē piedalās mamma Guna Rijkure, deviņgadīgā Katrīna Elizabete Atslēga un sešgadnieks Jēkabs Jānis Atslēga.

Tētis Ģirts ir finanšu analītiķis, kurš aizraujas ar austrumu cīņu sportu un vēl pirms 10 gadiem bija profesionāls akadēmiskais airētājs, bet mamma Guna ir diplomēta uztura speciāliste un uztura zinātniece, kura lasa lekcijas, vada meistarklases un pa reizei saraksta kādu grāmatu.

Katrīna Elizabete nodarbojas ar basketbolu un nedēļas nogalēs jāj ar zirgiem, savukārt Jēkabam Jānim hobijs ir vizināties ar velosipēdu un skrituļriteni, un vispār viņš ir savu hobiju meklējumos. 

Vēl saimē ir viļņpapagailīši Debestiņa un Zilnītis, bet laukos – mopsīte Hanna un četri kaķi.

Ģimenes kopīgā nodarbošanās ir ceļošana pa Latviju un tuvākajām kaimiņvalstīm. Reizēm vakaros viņi spēlē galda spēles, bet kad visi ir laukos, tad neatņemams vakara rituāls ir pasaku lasīšana. 

Ģimenes izvēlētā dziesma ir grupas "Iļģi" izpildītā "Šķērsu dienu saule tek".

--

Aicinām ģimenes, radu, draugu, kā arī kolēģu kompānijas ar bērniem, kas vēlētos piedalīties skaņu spēlē "Gudrības pilieni", rakstīt uz e-pastu: gudribaspilieni@latvijasradio.lv.

Raidījumu „Gudrības pilieni” var klausīties populārākajās straumēšanas vietnēs (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts), LSM.lv „Bērnistaba”. Tāpat to var noklausīties Latvijas Radio arhīvā kopā ar ģimenes izvēlētajām dziesmām, kas izskan raidījumā. Savukārt interaktīvi pārbaudīt zināšanas var, izpildot testu portāla LSM.lv sadaļā „Vecāki un bērni”.