Grobiņas novada Medzes pagastā no Tāšu muižas pāri ir palikusi tikai čaula, kur pirms aptuveni 20 gadiem ienāca Jura Zviedrāna ģimene. Sarunā ar Juris Zviedrānu lūkojam, kā notiek muižas atjaunošana, kā izskatās baroka stila kamīni, no Gotlandes smilšakmens izgatavotais galvenās ieejas portāls, akmens plātņu grīda hallē, sienu paneļi un kā pagātnei te notiek turpinājums.

Tagadējais Tāšu muižas saimnieks skaidro, ka šīs vietas kursiskais nosaukums bijis Telse, kas vēlāk latviešu valodā pārtapis par Tāši. Te bijis ciems, kura zemes 16. gadsimta sākumā izlēņotas jeb ka tagad sakām – iznomātas vietējiem muižkungiem. No 17. gadsimta vidus te sākās apbūve un tagad kungu namā rotā gada skaitlis – 1734., kad Korfu dzimtas pārstāvis Frīdrihs Heinrihs fon Korfs šeit nolēma celt tam laikam atbilstošu modernu ēku.

Zviedrānu ģimene lēnām atjauno ēku, saglabājot senatnes elpu ar vēsturiskām detaļām, kuras tiek vāktas un izmantotas šajā atjaunošanas procesā.

Mājas atjaunošanā tiek izmantota Skandināvijas filozofijas trīs galvenie punkti: vecam jāizskatās vecam, tiek lietoti tradicionālie materiāli – lineļļa, kaļķa java, darva utml., māja netiek pielāgota cilvēku vajadzībām, bet cilvēki pielāgojas mājai.

Tā kā Tāšu muižas saimnieks Juris Zviedrāns pēc profesijas ir celtniecības arheologs, nav jābrīnās, ka te vietu ir atradusi gan lāde ar baroka apkalumiem, kas nākusi no Cildu muižas Aizputē, gan vienkārša izskata sols, kura mājvieta bija Kuldīgā. Lai arī Juris Zviedrāns bilst, ka no ēkas pāri palikusi tik čaula, tomēr te ir saglabājušies greznākās interjers detaļas – baroka stilā veidoti kamīni. 

Juris Zviedrāns pēta arī, kādi telpaugi un dārza augi ir rotājuši Tāšu kungu namu. Vasarās Tāšu muižā uzturas restauratori, mākslinieki, arheologi.

Notiek arī radošās darbnīcas, kad te tiek veidoti prototipi gan seniem puķu podiem gan arī tādas interesantas senlaiku detaļas kā puķudobju apmales, proti plakani dekori rotāti ar reljefiem ziedu rakstiem vai citādiem ornamentiem, kurus agrāk apspraudīja apkārt ap dobēm. Savu otro dzīvi te gaida arī dažādu laikmetu logu viras un rūtis, kuras Tāšu muiža saimnieki vāc kopā un laika gaitā iedzīvina senajos namos šeit.