1974.gada 18.maijā pabeidz Varšavas radio masta celtniecību. Tā bija tālaika augstākā konstrukcija, kāda jebkad izbūvēta. 1991.gada 8.augustā tā sabrūk.

Varšavas radio tornis nebija tikai pārraidīšanas ierīce. Tam bija lemts kļūt par Polijas lepnumu, jo aptuveni 17 gadus tā bija augstākā konstrukcija pasaulē.

Varšavas radio torņa būvprojektu izstrādāja arhitekts Jans Poljaks. Un tā brīža apraides torni, kas atradās netālu no Varšavas un bija 335 metru augsts, jaunais radio tornis apsteigtu gandrīz divas reizes, jo tā augstums bija paredzēts 646,4 metri. Pateicoties jaunajam radio tornim Polijas radio varētu veikt pārliecinošu apraidi ne tikai Polijas teritorijā, bet arī citviet Eiropā. Polijas radio esot varējuši dzirdēt pat Ziemeļāfrikā un Ziemeļamerikā.

Salīdzinājumam Rīgas radio un televīzijas tornis, ko sarunvalodā saucam par Zaķusalas torni, ir 369 metrus augsts un tā celtniecība aizsākās 1979.gadā, bet pilnībā tā celtniecības un montāžas darbi pabeigti vien 1989.gadā. Bet Ostanikinas televīzijas tornis Maskavā, Krievijā, slejas 540 metru augstumā, un tā būvniecība pabeigta pagājušā gadsimta sešdesmito gadu nogalē.

Bet, Varšavas radio torņa, saukta par Polijas lepnumu būvniecība sākās 1970.gadā, bet pabeidza to pēc četriem gadiem 1974.gada 18.maijā, bet ekspluatācijā to nodeva tā paša gada 22. jūnijā.

Varšavas radio torņa augstums bija 646, 4 metri, un tobrīd, 1974.gada pavasarī, tā kļuva par augstāko celtni pasaulē. Konstrukcijas kopējais svars bija 420 tonnu. Ēkā bija ne tikai kāpnes, bet lifts, ko speciāli šai celtnei izgatavoja Zviedrijā, un nokļūšana no apakšas līdz celtnes augša aizņēmusi aptuveni pusstundu. Tornim bija unikāls dizains, un kopš tā laika līdzīga celtne nav veidota. Iespējams tāpēc, ka tā septiņpadsmit gadu pēc atklāšanas, 1991.gada 8.augustā, sabruka, konstrukcijai deformējoties un pārlūstot uz pusēm. Izrādās, ka torni jau pirms tam bija piemeklējuši vizuāli defekti, tā pirmo desmit gadu laikā tornim bija nolobījusies krāsa un nav bijis līdzekļu to atjaunot.

Katastrofa notika četros pēcpusdienā, kad tornis gluži vienkārši sadalījās uz pusēm. Tā, kā neviens netika ievainots, tad cietumā nokļuva vien divi radio torņa celtniecības uzņēmuma pārstāvji viņiem piesprieda divu gadu cietumsodu.

Doma par torņa atjaunošanu tika ātri vien atmesta, pateicoties vietējo protestiem. Radio tornis, lai arī sabrukušu, ilgus gadus dēvēja augstāko celtni pasaulē. Torni no pirmās vietas 2010. gadā gāza Halīfa tornis jeb Burj Khalifa, kas atrodas Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos. Ēkas augstums ir 829 metri, tai ir 163 stāvi.