1999. gada 20. aprīlī divi pusaudži Amerikā sarīkoja slaktiņu Kolumbainas vidusskolā Denverā, ASV Kolorado štatā, nošaujot 13 cilvēkus un izdarot pašnāvības.

1999. gada 20. aprīlī aptuveni pulksten 11:20 divi bruņoti skolas audzēkņi – 17 gadu vecais Dilans Klebolds un 18 gadus vecais Eriks Hariss – atklāja uguni pie Kolumbainas vidusskolas ēkas Denveras piepilsētā. Kā vēlāk noskaidroja izmeklēšanā, tās dienas notikumi ritēja šādi: vispirms šāvēji uz skolu atbraukuši katrs ar savu automašīnu, ap 11:10 devušies uz skolas kafejnīcu, kur  novietojuši somas ar paštaisītiem spridzekļiem.  Tiem bija jāeksplodē 11:17. Uzbrucēji somas atstājuši iekšpusē, paši izgājuši ārā gaidīt sprādzienu. Kad sprāgstvielas pievīla, Klebolds un Hariss sākuši apšaudi. Viņi turpināja apšaudi skolā. Aptuveni 11:35 viņi bija nogalinājuši 12 skolēnus un vienu skolotāju, kā arī ievainojuši 23 cilvēkus. Nepilnu stundu pēc savas asiņainās plosīšanās uzbrucēji pavērsa ieročus pret sevi, izdarot pašnāvību turpat skolas bibliotēkā.

Noziegums izraisīja valsts mēroga debates par ieroču kontroli un skolu drošību, kā arī lielu izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kas motivēja pusaudžus. Tūlīt pēc apšaudes tika izteikti minējumi, ka Klebolds un Hariss par saviem upuriem apzināti izvēlējušies minoritātes un kristiešus, par to liecināja kāda no uzbrukuma epizodēm, kad vienai no skolniecēm Kesijai Bernalai uzbrucējs esot  jautājis, vai viņa tic Dievam. Kad Bernāla pateikusi: “Jā”, viņa tika nošauta. Skolnieces vecāki vēlāk uzrakstīja grāmatu ar nosaukumu „Viņa teica jā”, godinot savas meitas piemiņu.

Tomēr acīmredzot jautājums patiesībā netika uzdots Bernalai, bet gan citam studentam, kurš jau bija ievainots ar šāvienu. Kad šis upuris atbildēja “Jā”, šāvējs aizgāja.

Policijas specvienība skolā iegājusi 47 minūtes pēc slaktiņa sākuma, tā tolaik ziņoja raidsabiedrība CNN. Jaunieši bijuši bruņoti ar vairākiem ieročiem. Viņu pie skolas novietotajās automašīnās atradās spridzekļi, kuriem, domājams, bija jāeksplodē, lai nogalinātu pie ēkas vēlāk sapulcējušos vecākus un policistus, vēsta laikraksts "USA Today".

Pēc slaktiņa izplatījās virkne teoriju, ka abi jaunieši atriebušies par apcelšanu skolā, vērsušies pret noteiktām sociālām grupām, minoritātēm, kristiešiem, ka viņi ietekmējušies no videospēlēm un mūzikas, kā arī citas teorijas. Neviena no tām izmeklēšanas laikā apstiprinājumu gan neguva, upurus viņi izvēlējušies nejauši.

Jaunieši uzbrukumu plānojuši ilgāk par gadu. Spridzekļu iedarbošanās gadījumā ietu bojā teju ikviens, kurš atradās skolas kafetērijā, norāda policija. Bet zīmīgi, ka divdesmit gadu vēlāk kāda amerikāņu pusaudža māte atklāja sava dēla nodomus, līdzīgu slaktiņu atkārtot. Par 17 gadus vecā dēla asiņainajiem nodomiem viņa uzzinājusi, izlasot dēla personīgo dienasgrāmatu, kurā viņš sīki un smalki aprakstījis savus nodomus, atklājot, ka gatavojas uzspridzināt bumbas un sarīkot apšaudi.  Puisis bija izvēlējies zīmīgu datumu - 2020. gada 20. aprīli. Māte nodeva dēlu policijai, sakot, ka viņai ir sajūta, ka ir izdarījusi ko nepareizu, tikmēr policija un Amerikas sabiedrība novērtēja mātes paveikto. Mātes mīlestība bija atkāpusies nozieguma priekšā.