1984. gada 25. novembrī  Notinghilas ierakstu studijā, Londonā, sapulcējās 36 pasaulē tobrīd vadošie mūziķi, lai ierakstītu dziesmu „Do They Know It's Christmas?”, tā vācot līdzekļus cīņai pret badu Etiopijā.

Ideja radīt dziesmu „Do They Know It's Christmas?” galvā iešāvās grupas „The Boomtown Rats” līderim Bobam Geldofam, kurš pie darba ķērās kopā ar ar „Ultravox” solistu Midžu Jūru. Dziesma uzdod pavisam vienkāršu jautājumu, vai viņi zina, ka ir Ziemassvētki, tādejādi tobrīd 1984. gada novembrī, laikā pirms Ziemassvētkiem, aktualizējot to, kamēr Rietumu pasaule gatavojas Ziemassvētkiem, Etiopijā cilvēki mirst no bada.

Bobs Geldofs jau ilgāku laiku bija sekojis līdzi ziņām no Etiopijas, kas, vēstot par badu šai Āfrikas valstī, nereti demonstrēja šausminošus skatus ar no bada izģindušu un viņsaulē aizgājušu cilvēku ķermeņiem.  Reaģējot uz ziņās redzēto, Bobs Geldofs saprata, ka ar labdarību var mainīt Etiopijā notiekošo un par labāko mūziķis atzina dziesmas radīšanu. Bet ne jau viens ir cīnītājs. Tāpēc novembra sākumā Geldofs uzaicināja uz sarunu Midžu Jūru, kuram izstāstījis savu ideja, abi ķērās pie darba un pavisam drīz bija radīta dziesma.  

Uz dziesmas ierakstu abi vienkopus sapulcēja tā laika spožākās britu un īru zvaigznes, bet pašu dziesmu studijā ierakstīja vienas dienas laikā, un tas notika 1984. gada 25. novembrī. Darbs vienas dienas laikā bija īpašs arī ar to, ka Geldofs ar Jūru uz ierakstu bija aicinājuši tā brīža mūzikas lielākos spīdekļus - Filu Kolinsu, Džordžu Maiklu, Bono, Boju Džordžu, Stingu, Deividu Boviju, Polu Makartniju un citus mūziķus, kuri uz to brīdi apvienojās grupā „Band Aid”.

Dziesma klausītājus sasniedza 3. decembrī, tā bija tik veiksmīga, ka nedēļas laikā kļuva par straujāk pārdotāko singlu Anglijas mūzikas vēsture. Pirmajā nedēļā pārdeva miljons kopiju. Dziesma topa pirmajā vietā noturējās piecas nedēļas un diezgan loģiski, ka tā kļuva par 1984. gada populārāko Ziemassvētku dziesmu. Tā gada pēdējā dienā dziesmu iegādājās trīs miljoni klausītāji. Labdarības dziesmu iemīļoja klausītāji visa pasaulē, sasniedzot pirmās vietas topos vēl 13 pasaules valstīs ārpus Lielbritānijas, bet laika periodā līdz 1989. gadam dziesma bija pārdota 11,7 miljonos kopiju.

Dziesmas panākumus vēlāk pārspēja vien Eltona Džona 1997. gada versija dziesmai „Candle in the Wind”, kas pasaules slavu ieguva pēc princeses Diānas traģiskās bojāejas.

Lai gan šī nebija pirmā nozīmīgā reize, kad mūziķi centās glābt trešās pasaules valstis, savulaik Džordžs Harisons bija iesaistījies Bangladešas glābšanā, Pols Makartnijs – Kambodžas, tomēr šī dziesma pārspēja visus iepriekšējos centienus pievērst pasaules uzmanību situācijai trešajās pasaulēs valstīs. Geldofa piesardzīgās cerības, uzsākot šo projektu, savākt Etiopijas bada cietējiem 70 tūkstošus mārciņu, gada laikā tika pārspētas vairakkārt.

Ar dziesmas palīdzību gada laikā Etiopijā bada izskaušanai nonāca astoņi miljoni mārciņu. Singla panākumi visā pasaulē mudināja pievērst labdarības organizāciju skatus bada upuriem, kā arī veicināja izpratni par notiekošo trešajās valstīs, kā arī mudināja citus mūziķus iesaistīties labdarības projektos. Viens no tādiem bija „USA for Africa” ar Maikla Džeksona un Laionela Ričija sacerēto dziesmu „We Are the World” jau pēc gada pārspēja dziesmas „Do They Know It’s Christmas” panākumus.