1898. gada 26. martā dzimis Rūdolfs Daslers - sporta apģērbu ražotāja "Puma" dibinātājs.

Rūdolfs Daslers piedzima 1898. gada 26. martā pavisam nelielā Vācijas pilsētiņā Hercogenaurahā, kur divus gadus vēlāk pasaulē nāca viņa brālis Ādolfs. Vecākais brālis Rūdolfs, kuru visi sauca par Rūdi bija ekstraverts un izveicīgs, kamēr Ādolfs, saukts par Adi, rāms, kluss un mierīgs. Ādolfs izmācījās par maiznieku, tomēr sapratis, ka tas nebūs viņam domāts, nolēma iet tēva pēdās un kļuva par kurpnieku. Kamēr vecākais brālis aizgāja karā, Ādolfa prātā bija ienākusi doma radīt tādus sporta apavus, kas ļautu sportistiem uzlabot savus rezultātus.

Rūdolfs Daslers, atgriežoties no kara, sākumā izmēģināja karjeru policijā, bet beigu beigās abi ar brāli izveidoja Brāļu Dassleru sporta apavu fabriku, tiesa pirmie centieni sporta apavu radīšanā notika mammas vannas istabā. Ādolfam bija ideja sporta apaviem ar asumiem pie zolēm, un šo ideju par labu esam atzina tā brīža Vācijas olimpisko vieglatlētu treneris, rezultātā ar šo apavu modeli Vācijas olimpiešiem izdevās tikt pie zelta 800 metru skrējienā. Tas deva milzu atspaidu brāļiem Dasleriem, kuru popularitāte pagājušā gadsimta 30 gados uzšāvās debesīs.

1936. gada olimpiāde, kas notika Berlīnē, kļuva par tramplīnu brāļu Dasleru pasaules slavai, viņi vienkārši uzrunāja pasaulslaveno amerikāņu melnādaino vieglatlētu Džesiju Ovenu kļūt par viņu apavu vēstnieku, un ar Dasleru radītajiem apaviem Berlīnes olimpiādē viņš izcīnīja četras zelta medaļas, kas brāļu Dasleru sporta apavus padarīja par pasaules zīmolu, palielinot pārdošanas apjomus līdz 200 tūkstošiem pāru gadā. Līdz Otrajam pasaules karam pasūtījumi pienāca no dažādu sporta veidu pārstāvjiem, tostarp basketbola, hokeja un beisbola apaviem.

Sākoties karam arvien pieauga spriedze abu brāļu starpā, līdz ar to radās nesaprašanās arī uzņēmumā. Kara turpinājumā vispirms Adi iesauca armijā, bet tikpat ātri atvaļināja, jo viņam bija svarīga loma uzņēmumā, vēlāk karā iesauca Rūdolfu, atstājot visu apavu ražošanu Adi rokās. Rūdolfs gan izdomāja plānu, kā atgriezties mājās, bet nokļuva Gestapo nagos un līdz kara beigām nosēdēja cietumā, kur vien attālināti “varēja noraudzīties” brāļa rosībā uzņēmumā. Rezultātā, karam beidzoties, brāļu attiecības bija tiktāl pasliktinājušās, ka 1948. gadā brāļi Dasleri sadalīja uzņēmumu un sarunas, dalot uzņēmumu, esot bijusi pēdējā reize, kad abi esot runājuši.

Ādolfs paturēja Daslera apavu rūpnīcu un divas trešdaļas darbinieku, kamēr Rūdolfs ar saviem sekotājiem izveidoja savu apavu fabriku. Brāļi pārdēvēja savus uzņēmumus te gan laimīgo lozi izvilka Adi, savienojot savu iesauku ar uzvārda pirmo daļu radot zīmolu “Adidas”, Rūdolfs, kopējot brāli, izvēlējās nosaukumu “Ruda”, kam nebija lemts iedzīvoties un tas ātri vien pārtapa par “Puma”, lai izklausītos sportiskāks.

Brāļu strīds turpinājās sadalot dzimto pilsētu divās daļās, vienubrīd Hercogenauraha tika saukta par saliekto kaklu pilsētu, jo vispirms bija jānoskaidro, kura zīmola apavus tu valkā. Tā, kā gandrīz visi pilsētas iedzīvotāji strādāja vienā vai otrā uzņēmumā, klīst nostāsti, ka abu uzņēmumu darbiniekiem bija liegts tikties, kur nu vēl precēties.

Brāļu sāncensība, nepārtraukti uzlabojot un attīstot savus produktus, cenšoties vienam otru pārspēt turpinājās līdz pat abu aiziešanai viņsaulē, starp citu kapos viņi apglabāti pēc iespējas tālāk viens no otra. Sāncensība turpinājās vēl gadu desmitiem, jo abi ražotnes atstāja saviem dēliem, līdz 2009. gadā kompānijas darbinieki tikās futbola mačā apliecinot, ka “Puma” un “Adidas” naids ir beidzies.