• Sestdiena, 2020. gada 26. septembris
  • Vārda diena: Kurts, Knuts, Gundars
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Pēdējos mēnešos strauji kritusies cūkgaļas cena. Nozare norāda, ka iemesls ir covid 19 krīzes radītā pārprodukcija Eiropas Savienības iekšējā tirgū, kā arī Āfrikas cūku mēra klātbūtne eksportam ilgstoši slēgusi Ķīnas tirgu. Savukārt vēl decembrī cūkgaļas vidējā cena Latvijā bijusi rekordaugsta, tādēļ audzētāji cer, ka cenu svārstības nav ilgstošas. Tikmēr kautuves apstiprina, ka pieprasījums šovasar krities un noliktavās veidojas uzkrājumi. Plašāk Sintijas Ambotes ierakstā.

*

Laikā, kad pasaulē dažādu notikumu kontekstā izvēršas tā dēvētie "pieminekļu kari", Latvijā vēl aizvien stāv kā stāvējuši padomju laika pieminekļi. Ir ļaudis, ka labprāt šos pieminekļus redzētu krītam, bet citiem gan tie vēl aizvien kalpo kā piemiņa dažādiem vēsturiskiem notikumiem. Jautājumam par padomju laika pieminekļiem pievērsusies Rīgas Apriņķa avīze. Esam sazvanījušies ar tās redaktori Evu Lūsi.

Viesos:

Lūse Eva
'Rīgas Apriņķa avīzes' redaktore

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Liepāja gatava cīnīties pret ostu reformu, Linkaits - no reformas neizvairīties

Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomē šodien, 15. jūlijā, skatīs grozījumus par ostu pārvaldības modeļa maiņu, kas paredzēs Ventspils, Liepājas un Rīgas ostas pārveidi par kapitālsabiedrībām. Liepājas mērs Jānis Vilnītis intervijā Latvijas Radio kritizēja pārmaiņas. Savukārt satiksmes ministrs Tālis Linkaits norādīja, ka ņemot vērā pašreizējo situāciju, kad samazinās kravu apgrozījums arī ostās, ir nepieciešamas reformas,

Vada:

Daira Zīle
Ella Semjonova

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Aptuveni sešas pirmizrādes Lielajā zālē no pasaules klasikas līdz laikmetīgiem darbiem jaunajā sezonā iecerējis Nacionālais teātris. Vakar teātris uzsāka savu 102.sezonu, kad arī drosmīgi paziņoja par tās plāniem, vienlaicīgi piebilstot, ka - atkarībā no apstākļiem daudz kas var mainīties. Par sezonas atklāšanas notikumu teātris izraudzījies gaismu mākslinieka Oskara Pauliņa sajūtu izstādi 'Gaisma', kam jūlijā sekos vēl divas pirmizrādes: 'Skolotājs', kas būs skatāma digitālajā platformā 'Baltais kubs' un 'Margarēta', kas būs klātienes izrāde Jaunajā zālē. Lielo zāli pēc ilgā pārtraukuma teātris vērs vaļā 5.augustā, kur izrādīs ārkārtas situācijas dēļ nenotikušās Jaunās zāles izrādes, sākot atdot 'parādu' saviem skatītājiem. Plašāk par Nacionālā teātra un arī citu Rīgas teātru jaunās sezonas iecerēm Baibas Kuķes ierakstā.

07:44

Labrīt

Nacionālais teātris jaunajā sezonā plāno sešas pirmizrādes

Aptuveni sešas pirmizrādes Lielajā zālē no pasaules klasikas līdz laikmetīgiem darbiem – jaunajā sezonā iecerējis Nacionālais teātris. Vakar, 14.jūlijā, teātris uzsāka savu 102.sezonu, kad arī drosmīgi paziņoja par tās plāniem, vienlaicīgi piebilstot, ka – atkarībā no apstākļiem – daudz kas var mainīties.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

08:07

Eiropa šodien

08:12

Labrīt

Ekonomikas ministrija: Bezdarba pieaugums jūlijā būs

Arvien vēl dzīvojam pandēmijas apstākļos un sastopamies ne tikai ar ierobežojumiem, bet arī ar sekām, ko Covid krīze radījusi ekonomikai. Vienas no tām ir bezdarba pieaugums. No 1.jūlija beigušies arī dīkstāves pabalsti, un Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Zakatistovs (KPV LV) jau izteicies, ka bezdarbs tagad pieaugs. Viņš prognozē bezdarbnieku skaita pieaugumu par 40 000.

Jūnija beigās oficiāli reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā bija 8,6% un kopumā bez darba bija vairāk nekā 78 tūkstoši cilvēku. Cik strauji augs bezdarbs jau tuvākajā laikā, vērtē Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

No nākamā studiju gada doktorantūrā studējošie saņems algu 1000 eiro pirms nodokļu nomaksas, tā paredz jaunais doktorantūras modelis. Finansējumu atalgojumam nodrošinās ar ES fondu atbalstu. Doktorantu skaits Latvijā ir tuvu vidējam skaitam Eiropā, bet grādu iegūst krietni mazāk cilvēku. Un tā ir problēma, atzīst Izglītības un zinātnes ministrijā. Augstskolas jauno doktorantūras modeli vērtē kā soli pareizajā virzienā. Vairāk par tematu stāsta Paula Dēvica.

08:44

Labrīt

LSM.lv līdz septembra beigām publicēs vairāk nekā 30 labas būvkultūras paraugu dzīvesstāstus - lsm.lv redaktore Laila Burāne.

Viesos:

Burāne Laila
LSM.lv redaktore

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Atpūtu laukos šovasar izvēlas individuālie ceļotāji. Pasākumu vietas mazāk pieprasītas

Pārsteidzoši, bet šovasar vairākiem tūrisma galamērķiem vērojami apmeklētības rekordi. Vai Latvijas lauku tūrisma asociācijas biedri var palepoties ar to pašu?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Pārtikas alerģijas: nav produkta, kas cilvēkam nevar izraisīt alerģiju

Izrādās, termins alerģija bieži tiek lietots nekorekti ne tikai ikdienas sarunu līmenī, bet arī mediķu vidū. Kas ir pārtikas alerģijas un kā tās rodas, cik daudz par tām zinām un kādi mīti radušies saistībā ar pārtikas alerģijām?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Rihards Vāgners Rīgā un pasaulē

Riharda Vāgnera 200. (22.maijā) jubilejas priekšvakarā 2013.gadā Kultūras Rondo devās pa Vāgnera vietām Rīgā, sprieda par viņa operu iestudējumiem un, protams, klausījās Vāgnera mūziku.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Rihards Vāgners Rīgā un pasaulē

Riharda Vāgnera 200. (22.maijā) jubilejas priekšvakarā 2013.gadā Kultūras Rondo devās pa Vāgnera vietām Rīgā, sprieda par viņa operu iestudējumiem un, protams, klausījās Vāgnera mūziku.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Rosina veidot elektronisko reģistru pašizolācijas kontrolei no ārzemēm iebraukušajiem

Veselības ministrijai medicīnas darbinieku algas viena no prioritātēm, no šī gada budžeta papildu naudu finanšu ministrija gan nesola.

Latvijā reģistrēti 4 jauni Covid-19 gadījumi

Baltkrievijā protestē pret opozīcijas kandidātu nereģistrēšanu prezidenta vēlēšanām,

Vēlēšanās Ziemeļmaķedonijā galvenā cīņa starp sociāl-demokrātiem un nacionāļiem

Vada:

Pārsla Saktiņa

12:30

Dzīves ritmi mūzikā

Britu regeja grupa "UB 40"

Pagājušā gadsimta sešdesmito gadu beigās Jamaikā izveidojās mūzikas stils, kuru mēs šodien pazīstam ar nosaukumu „regejs”. Gluži kā tropu ugunsgrēks, regejs tūlīt izplatījās visā pasaulē. 1978. gadā Birmingemā, tātad Anglijā, nodibinājās kārtējā grupa, kura vēlējās spēlēt ko līdzīgu, protams, savā – rietumnieciskajā manierē. Dažas veiksmīgas apstākļu sakritības un drīz šo ansambli ar noslēpumaino nosaukumu „UB 40” pazina visdažādākajos planētas nostūros.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Ilze Viņķele: Otrajā Covid-19 vilnī sejas masku lietošana publiski varētu būt obligāta

Par veselības aprūpes sistēmas finansēšanas plāniem, situāciju ar Covid-19 izplatību un citiem jautājumiem izvaicājam veselības ministri Ilzi Viņķeli.

Vada:

Gusts Kikusts
Anita Brauna

Lasīt vairāk

13:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons, 15. jūlijs

Vada:

Gusts Kikusts

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Lietotnes, kas sniedz atbalstu vecākiem un palīdz plānot laiku ģimenē

Iepazīstam ģimenei noderīgās mobilās lietotnes, kas "nezog" mūsu laiku, bet palīdz ģimenes pienākumu un laika plānošanā, kā arī sniedz atbalstu vecākiem no mazuļa pirmās dienas.

Vada:

Agnese Linka

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Šīs dienas acīm

1940. gada 21. jūlijs. Uz pirmo sēdi sanāk tā dēvētā Latvijas tautas saeima

Atkārtojums. 1940. gada 21. jūlijs ir iezīmīgs datums Latvijas aneksijas procesā. Šajā dienā uz sēdi sanāk tā dēvētā Latvijas tautas saeima. Ja arī vēl kādam bija ilūzijas par Latvijas nākotni, 21. jūlijā tās zūd.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

15:36

Radio mazā lasītava

Romānā "Pasaules vēsture" Pauls Bankovskis aicina lasītāju ienirt citā realitātē

Savā jaunākajā romānā „Pasaules vēsture” Pauls Bankovskis aicina lasītāju ienirt citā realitātē, tā ir ekskursija ļoti tālā nākotnē. Grāmatas lasītājs noteikti atradīs atsauces arī uz citu autoru darbiem, ko Pauls Bankovskis ievijis apzināti, sākot ar Rūdolfa Blaumaņa „Nāves ēnā” un Antuāna de Sent-Ekziperī „Mazo princi”.

Tieši raidījuma skanēšanas dienā, 12.jūlijā, saņēmām skumju ziņu, ka Pauls Bankovskis devies mūžībā.

Vada:

Laima Slava
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Kampaņas "Mana jūra" laikā notiks Baltijas jūru piesārņojošo atkritumu monitorings
Muzeju biedrības balvu iegūst Ziedoņa muzeja ceļojošā kinoizstāde "Izgaismot Latviju"

Jau devīto gadu norisinās atklāta kampaņa "Mana jūra", kuras laikā notiks Baltijas jūru piesārņojošo atkritumu monitorings. Kampaņa notiks mēnesi, no 15.jūlija līdz 14.augustam. Arī šogad aicināti piedalīties cilvēki, kas nebaidās iepazīt Latvijas piejūras skarbumu un skaistumu, atklāt atkritumu problēmas piekrastē un pavadīt savu brīvo laiku, katru dienu mērojot vairāku kilometru gājienu.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Jūlijā savu 25 pastāvēšanas jubileju svinēs Liepājas aktrišu folkloras kopa "Atštaukas. Svinības gan notikšot šaurā lokā, jo pandēmijas laiks ievieš savus korekcijas. Dziedošās un aktīvās kundzes prot ne tikai smalki apdziedāt, bet arī dalīties ar tautas atstāto mantojumu. Nu jau 17 gadu garumā viņas to dara Liepājā - folkloras centrā "Namīns. Ar Atštauku vadītāju Ināru Kalnarāju sarunājās Inga Ozola.

Kultūras afiša. Alfrēds Stinkuls "Mati sarkanā vējā". (ar ierakstu) Autora atmiņas, stāsts par mēģinājumu Padomju valstī īstenot jēdzīgāku, hipiju ideju iekrāsotu dzīvesveidu.

Šī diena vēsturē

Par Francijas Napoleona Bonaparta ēras baigām Eiropā uzskatāms 1815. gada 15. jūlijs, kad bijušais imperators pēc sakāves kaujā pie Vaterlo un atteikšanās no troņa padevās britu spēkiem uz līnijkuģa "Bellerofons klāja netālu no Rošforas ostas Francijas rietumu piekrastē.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

No likumprojekta neizslēdz normu par pašvaldību tiesībām regulēt azartspēļu nozari

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātiem 15.jūlijā balsojot, no grozījumiem Azartspēļu un izložu likumā tomēr netika izslēgta norma, kas paredz pašvaldībām tiesības regulēt azartspēļu nozari.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Latvijas vīna nozare par mazu pilnvērtīga atbalsta saņemšanai no Eiropas

Koronavīrusa pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi krietni iedragāja Eiropas Savienības vīna nozari. Tādēļ Eiropas Komisija izsludināja atbalsta pasākumu kopumu, kuru pagājušajā nedēļā papildināja ar jauniem atbalsta pasākumiem. Latvijas vīndari gan nevar cerētu uz šo atbalsta instrumentu pilnvērtīgu izmantošanu, jo nozare mūsu valstī ir salīdzinoši neliela. Kā atzīst vīna darītavas „ABAVAS” saimnieks - nozares nozīmīgums Latvijā varbūt nav milzīgs, bet tas ir augošs.

Vada:

Rihards Plūme

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

* Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, reģistrēs ikvienu ieceļotāju

* Pašvaldībām piedāvā divus garantētā minimālā ienākuma aprēķina veidus

* Lukašenko sanikno rietumvalstu aizrādījumi par demokrātijas trūkumu Baltkrievijā pirms prezidenta vēlēšanām

Vada:

Dace Simanoviča

18:15

Dzīves ritmi mūzikā

Britu regeja grupa "UB 40"

Pagājušā gadsimta sešdesmito gadu beigās Jamaikā izveidojās mūzikas stils, kuru mēs šodien pazīstam ar nosaukumu „regejs”. Gluži kā tropu ugunsgrēks, regejs tūlīt izplatījās visā pasaulē. 1978. gadā Birmingemā, tātad Anglijā, nodibinājās kārtējā grupa, kura vēlējās spēlēt ko līdzīgu, protams, savā – rietumnieciskajā manierē. Dažas veiksmīgas apstākļu sakritības un drīz šo ansambli ar noslēpumaino nosaukumu „UB 40” pazina visdažādākajos planētas nostūros.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

18:42

Dzīves ritmi mūzikā

Britu regeja grupa "UB 40"

Pagājušā gadsimta sešdesmito gadu beigās Jamaikā izveidojās mūzikas stils, kuru mēs šodien pazīstam ar nosaukumu „regejs”. Gluži kā tropu ugunsgrēks, regejs tūlīt izplatījās visā pasaulē. 1978. gadā Birmingemā, tātad Anglijā, nodibinājās kārtējā grupa, kura vēlējās spēlēt ko līdzīgu, protams, savā – rietumnieciskajā manierē. Dažas veiksmīgas apstākļu sakritības un drīz šo ansambli ar noslēpumaino nosaukumu „UB 40” pazina visdažādākajos planētas nostūros.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Spēkavīrs un improvizācijas teātra aktieris Raivis Vidzis

Kur viņš, tur rosība... Tieši tā varētu raksturot mūsu šī vakara viesi Monopolā. Bez aizspriedumiem un samākslotības arī mūsu saruna ar bijušo pasaules elites spēkavīru, fitnesa treneri un improvizācijas teātra aktieri Raivi Vidzi.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Atpūtu laukos šovasar izvēlas individuālie ceļotāji. Pasākumu vietas mazāk pieprasītas

Pārsteidzoši, bet šovasar vairākiem tūrisma galamērķiem vērojami apmeklētības rekordi. Vai Latvijas lauku tūrisma asociācijas biedri var palepoties ar to pašu?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Herbe ar lielo cepuri. Pasaku stāsta Pēteris Liepiņš. 5. vakars

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

atkārtojums

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Valentīnes Lasmanes dzīvesstāsts "Nakts nav tikai gulēšanai". 2.daļa

Valentīnes Lasmanes dzīvesstāsta "Nakts nav tikai gulēšanai" lasījuma 2.daļa. Radiovariantam to veidoja Gaitis Grūtups un Māra Zirnīte. Lasa Jana Ļisova.

Lasīt vairāk

22:32

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:15

Dzīves ritmi mūzikā

Britu regeja grupa "UB 40"

Pagājušā gadsimta sešdesmito gadu beigās Jamaikā izveidojās mūzikas stils, kuru mēs šodien pazīstam ar nosaukumu „regejs”. Gluži kā tropu ugunsgrēks, regejs tūlīt izplatījās visā pasaulē. 1978. gadā Birmingemā, tātad Anglijā, nodibinājās kārtējā grupa, kura vēlējās spēlēt ko līdzīgu, protams, savā – rietumnieciskajā manierē. Dažas veiksmīgas apstākļu sakritības un drīz šo ansambli ar noslēpumaino nosaukumu „UB 40” pazina visdažādākajos planētas nostūros.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

23:42

Dzīves ritmi mūzikā

Britu regeja grupa "UB 40"

Pagājušā gadsimta sešdesmito gadu beigās Jamaikā izveidojās mūzikas stils, kuru mēs šodien pazīstam ar nosaukumu „regejs”. Gluži kā tropu ugunsgrēks, regejs tūlīt izplatījās visā pasaulē. 1978. gadā Birmingemā, tātad Anglijā, nodibinājās kārtējā grupa, kura vēlējās spēlēt ko līdzīgu, protams, savā – rietumnieciskajā manierē. Dažas veiksmīgas apstākļu sakritības un drīz šo ansambli ar noslēpumaino nosaukumu „UB 40” pazina visdažādākajos planētas nostūros.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Rihards Vāgners Rīgā un pasaulē

Riharda Vāgnera 200. (22.maijā) jubilejas priekšvakarā 2013.gadā Kultūras Rondo devās pa Vāgnera vietām Rīgā, sprieda par viņa operu iestudējumiem un, protams, klausījās Vāgnera mūziku.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:15

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Spēkavīrs un improvizācijas teātra aktieris Raivis Vidzis

Kur viņš, tur rosība... Tieši tā varētu raksturot mūsu šī vakara viesi Monopolā. Bez aizspriedumiem un samākslotības arī mūsu saruna ar bijušo pasaules elites spēkavīru, fitnesa treneri un improvizācijas teātra aktieri Raivi Vidzi.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Lietotnes, kas sniedz atbalstu vecākiem un palīdz plānot laiku ģimenē

Iepazīstam ģimenei noderīgās mobilās lietotnes, kas "nezog" mūsu laiku, bet palīdz ģimenes pienākumu un laika plānošanā, kā arī sniedz atbalstu vecākiem no mazuļa pirmās dienas.

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Pārtikas alerģijas: nav produkta, kas cilvēkam nevar izraisīt alerģiju

Izrādās, termins alerģija bieži tiek lietots nekorekti ne tikai ikdienas sarunu līmenī, bet arī mediķu vidū. Kas ir pārtikas alerģijas un kā tās rodas, cik daudz par tām zinām un kādi mīti radušies saistībā ar pārtikas alerģijām?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika