• Trešdiena, 2020. gada 23. septembris
  • Vārda diena: Vanda, Veneranda, Venija
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Medijiem ir nozīmīga loma, lai pasaule uzzinātu par jau vairāk nekā nedēļu ilgušajiem protestiem Baltkrievijā. Autoritāri pārvaldītajā valstī žurnālistiem nav viegli strādāt. Valsts finansētie mediji pilda propagandas ruporu funkciju, bet neatkarīgos medijus vara apspiež. Protestu laikā arī daudzi ārvalstu žurnālisti nokļuva zem miliču stekiem. Tomēr, pateicoties sociālajiem tīkliem, režīmam netīkama informācija nonāk atklātība.

**

Saldus ezerā drīzumā būs pieejams āra baseins, kas ļaus nodrošināt peldēšanas apmācības bērniem un pieaugušajiem arī vasaras sezonā, kad pilsētas baseins ir slēgts. Tā tiek pagarināta ne tikai sezona, bet ļauj apmācīt cilvēkus drošībai uz ūdens. Plānots, ka āra baseina iespējas izmantos arī ziemas peldētāji, rīkojot sacensības.

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Ko Rīgai sola "Vienoti Latvijai" un Dainis Vītols?

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās no saraksta „Vienoti Latvijai” kandidē 12 cilvēku – vismazākais kandidātu skaits. Saraksta līderis Dainis Vītols jau atzinis, ka vēlas piedāvāt alternatīvu vēlētajiem un šis starts vērtējams kā eksperiments.

Vada:

Jānis Ramāns
Jānis Kincis

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

Latvijas Nacionālā opera un balets sāk jauno sezonu

Latvijas Nacionālā opera un balets jauno sezonu sāks ar baleta "Gulbju ezers" pirmizrādi, kurā viesosies viens no šobrīd vadošajiem baletdejotājiem pasaulē Vadims Muntagirovs. Tāpat pirmizrāde paredzēta baletam “Drakula” un jauno horeogrāfu darbam, kas apspēlēs pandēmijas radīto realitāti.

Vada:

Sintija Ambote

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Mediji kļuvuši par spēcīgu balsi protestu paušanā Baltkrievijā
Nodokļu politikas izmaiņas un uzņēmēju viedoklis par to. Studijā Ints Dālderis

Medijiem ir nozīmīga loma, lai pasaule uzzinātu par jau vairāk nekā nedēļu ilgušajiem protestiem Baltkrievijā. Autoritāri pārvaldītajā valstī žurnālistiem nav viegli strādāt. Valsts finansētie mediji pilda propagandas ruporu funkciju, bet neatkarīgos medijus vara apspiež. Protestu laikā arī daudzi ārvalstu žurnālisti nokļuva zem miliču stekiem. Tomēr, pateicoties sociālajiem tīkliem, režīmam netīkama informācija nonāk atklātībā.

Vada:

Jānis Ramāns

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Parasti dabas liegumā cilvēks nav īpaši gaidīts, jo ir tas, kurš var izpostīt dabas līdzsvaru, ar savu nezināšanu vai ziņkārību - vai abiem kopā - izbojāt kādu aizsargājamu putnu vai dzīvnieku mājvietu. Bet visam ir savi izņēmumi un dažkārt, lai kāds dabas retums izdzīvotu - cilvēkam ir jāiet palīgā - tā šodien Dabas liegumā "Ances purvi un meži pie Lukņezera notiks talka, kuras mērķis ir palīdzēt retam augam - dzeltenajai akmeņlauzītei. Intervija ar talkas rīkotāju un dabas izglītības centra Slītere vadītāju Ēriku Kļaviņu

Vada:

Jānis Ramāns

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Atvērtās dienas laukos!

Nu jau par tradīciju kļuvušas atvērtās dienas laukos, kas šogad notiks no 20. līdz 23. augustam, ar mērķi popularizēt dzīvi laukos un nobaudīt lauku labumus. Kā izbaudīt unikālo iespēju un ciemoties saimniecībās, kur citkārt ciemiņus neuzņem, uzzināsim otrdienas raidījumā.

Vada:

Agnese Drunka
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Jo ilgāku laiku cilvēki velta mācībām, jo labāka atmiņa būs pēc 65 gadu vecuma

Mūsdienās mācīšanās visa mūža garumā jau kļuvusi par normu un dažāda vecuma kursabiedri nav nekas pārsteidzošs. Zinātnieki arvien biežāk norāda arī uz to, ka jaunu prasmju un zināšanu iegūšana arī pēc tam, kad garais izglītības iegūšanas process ir pabeigts, palīdz aizkavēt procesus, kas saistīti ar smadzeņu novecošanos. Noskaidrots, jo ilgāku laiku cilvēki velta mācībām, jo labāka atmiņa būs pēc 65 gadu vecuma.

Vada:

Sandra Kropa
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Otrā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle RIBOCA 2 Andrejsalā

Tāpat kā pirmo, arī otro Rīgas Starptautisko laikmetīgās mākslas biennāli rīko Rīgas biennāles fonds, un tā ir radīta, lai nodrošinātu jaunu starptautisku platformu ārvalstu un Baltijas valstu māksliniekiem, kā arī popularizētu laikmetīgo mākslu un raisītu māksliniecisko mijiedarību.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Apspriešanā pašlaik ir „Arhitektūras likums”. Ko jaunu tas noteiks un definēs?

Apspriešanā pašlaik ir „Arhitektūras likums”. Ko jaunu tas noteiks un  definēs? Par to runājam ar arhitektiem Guntu Grikmani, Gati Didrihsonu, Daigu Dzedoni un Sintiju Vaivadi.  

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

12:30

Dzīves ritmi mūzikā

Dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča

 Dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča izdod soloalbumu Gaisma krīt, tā prezentācija notiks 22. augustā Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars".

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

KNAB vadītājs Jēkabs Straume

Par tiesībsargājošo institūciju darbu un cīnu pret korupciju runājam ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāju Jēkabu Straumi.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

13:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons

Vada:

Aidis Tomsons

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Cik riskanta vai droša mūsdienās ir izvēle bērnu laist pasaulē mājdzemdībās?

Plašu rezonansi sabiedrībā raisījusi ziņa par sievietes nāvi plānotās mājdzemdībās. Uzklausām ekspertu viedokļus par to, cik riskanta vai droša mūsdienās ir izvēle - laist bērnu pasaulē mājās un ar kādām priekšrocībām vai trūkumiem jārēķinās, dzemdējot slimnīcā?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Stiprie stāsti

Pie maizes cepējas Ainas Šteinbergas Talsu novada Laidzes pagasta "Rugājos"

Raidījums "Stiprie stāsti" ciemojas pie maizes cepējas Ainas Šteinbergas Talsu novada Laidzes pagasta "Rugājos". Aina ir mājražotāja un maizi sāka cept pirms septiņiem gadiem. Tagad viņa cep 11 dažādu šķirņu maizi, un viņas 'kroņa numurs' ir vecās Krēķenes maize jeb maize ar siļķi un žāvētu gaļu, ko savulaik cepa Kurzemes jūrmalas ciemos.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

15:36

Reiz radio...

Radio centrālā ass - ziņas. Ziņu veidošana laiku lokos

Ziņas ir radio centrālā ass un mugurkauls. Raidījumā Reiz radio... par to, kā tās mainījušās kopš teletaipa mašīnas lentas līdz interneta portāliem mūsdienās.

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Rasti līdzekļi augstskolu pedagogu algu paaugstināšanai šogad. Kā būs nākamgad?

No 1. septembra augstskolu pedagogi saņems nedaudz lielāku algu, tā lēmusi valdība par šī gada atlikušajiem mēnešiem. Vai algas pieaugums saglabāsies arī nākamgad, arī par to saruna šajā pusstundā.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Vecumnieku novada ģerbonī attēloti lilijas ziedi. Tie akcentē faktu, ka Vecumniekos dzīvojuši izcili liliju selekcionāri un tur joprojām notiek ikgadēji Liliju svētki. Ar liliju selekcionāru Dāvidu Hercbergu, kas karaliskos ziedus audzē jau 35 gadus, tikās Daina Zalamane.

Kultūras afiša

Šodien savas darbības sezonu atklāj kinoteātris "Kino bize" Elizabetes ielā. Kas sagaidāms uz tā ekrāna, tūlīt pastāstīs Toms Treibergs no raidījuma "Kultūras rondo".

Šī diena vēsturē

1958. gada 18. augustā Savienotajās Valstīs nāca klajā viens no izcilākajiem un arī visvairāk noliegtajiem 20. gadsimta literatūras darbiem: Vladimira Nabokova romāns "Lolita.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Sociālo rehabilitāciju no atkarībām turpmāk varēs saņemt arī dzīvesvietā
Aicina digitalizēt mūzikas un skatuves mākslas norises

Šodien stājas spēkā noteikumi, kas ļaus gan bērniem, gan pieaugušie, kuriem izveidojusies atkarība no alkohola, narkotikām un citām apreibinošām vielām vai atkarība no datorspēlēm un azartspēlēm, valsts finansētus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus turpmāk varēs saņemt ne tikai institūcijā, bet arī dzīvesvietā.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Baltkrievijas ekonomika un tirdzniecības partneri

Pagājušajā nedēļā, spriežot par situāciju Baltkrievijā, Eiropas Savienības ārlietu ministri nolēma, ka nepieciešams uzsākt sankciju sagatavošanas procesu pret Baltkrieviju. Lai gan dažādu politisko mērķu sasniegšanai pasaulē arvien plašāk tiek izmantotas ekonomiskās sankcijas, tomēr vismaz pagaidām šajā gadījumā tās būtu sankcijas pret konkrētām amatpersonām.

Vada:

Rihards Plūme

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Baltkrievijā aizvadīta protestu desmitā diena

Saeima aicina rīkot atkārtotas Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas

Valdība atbalsta finansējuma pārdali digitālu mācību līdzekļu izstrādei

Nodokļu reforma nepieciešama, bet tā jāpilnveido, atzīst eksperti

Vada:

Pārsla Saktiņa

18:15

Dzīves ritmi mūzikā

Dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča

 Dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča izdod soloalbumu Gaisma krīt, tā prezentācija notiks 22. augustā Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars".

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

18:42

Dzīves ritmi mūzikā

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Monopola dubultportretā - mamma, uzņēmēja Kristīne Līpiņa un meita, mūziķe Tīna Šipkēvica

Uzņēmējas Kristīnes Līpiņas izauklētais zīmols „Mini mode" šogad svin 18 gadu jubileju, šovasar sācis darbu jaunās telpās. Kristīnes meitai Tīnai bija tikai divi gadiņi, kad Kristīne sāka šo biznesu, meitiņa bijusi „Mini modes" apģērbu modele visu savu bērna mūžu. Bet Tīnas sirdslieta ir mūzika - viņai raksturīgi pieklusināts skaņu kopums un jūtām pildīta lirika.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Atvērtās dienas laukos!

Nu jau par tradīciju kļuvušas atvērtās dienas laukos, kas šogad notiks no 20. līdz 23. augustam, ar mērķi popularizēt dzīvi laukos un nobaudīt lauku labumus. Kā izbaudīt unikālo iespēju un ciemoties saimniecībās, kur citkārt ciemiņus neuzņem, uzzināsim otrdienas raidījumā.

Vada:

Agnese Drunka
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Svešās zemes pasaka. Pasaku stāsta Santa Didžus un Edgars Lipors

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

KNAB vadītājs Jēkabs Straume

Par tiesībsargājošo institūciju darbu un cīnu pret korupciju runājam ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāju Jēkabu Straumi.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Jaroslava Ivaškēviča komēdija "Vasara Noānā"

Jaroslava Ivaškēviča komēdija "Vasara Noānā" Nacionālā teātra iestudējumā. Lomās: Elza Radziņa, Ints Burāns, Ģirts Jakovļevs, Māra Zemdega, Kārlis Sebris, Baiba Indriksone, Rasma Garne, Edgars Girgensons, Juris Kaminskis, Zigurds Neimanis, Ingrīda Andriņa, Kārlis Ozols. Režisors Mihails Kublinskis. 1976. gada ieraksts 3 daļās.

Lasīt vairāk

22:49

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:15

Dzīves ritmi mūzikā

Dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča

 Dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča izdod soloalbumu Gaisma krīt, tā prezentācija notiks 22. augustā Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars".

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Otrā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle RIBOCA 2 Andrejsalā

Tāpat kā pirmo, arī otro Rīgas Starptautisko laikmetīgās mākslas biennāli rīko Rīgas biennāles fonds, un tā ir radīta, lai nodrošinātu jaunu starptautisku platformu ārvalstu un Baltijas valstu māksliniekiem, kā arī popularizētu laikmetīgo mākslu un raisītu māksliniecisko mijiedarību.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:15

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Monopola dubultportretā - mamma, uzņēmēja Kristīne Līpiņa un meita, mūziķe Tīna Šipkēvica

Uzņēmējas Kristīnes Līpiņas izauklētais zīmols „Mini mode" šogad svin 18 gadu jubileju, šovasar sācis darbu jaunās telpās. Kristīnes meitai Tīnai bija tikai divi gadiņi, kad Kristīne sāka šo biznesu, meitiņa bijusi „Mini modes" apģērbu modele visu savu bērna mūžu. Bet Tīnas sirdslieta ir mūzika - viņai raksturīgi pieklusināts skaņu kopums un jūtām pildīta lirika.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Cik riskanta vai droša mūsdienās ir izvēle bērnu laist pasaulē mājdzemdībās?

Plašu rezonansi sabiedrībā raisījusi ziņa par sievietes nāvi plānotās mājdzemdībās. Uzklausām ekspertu viedokļus par to, cik riskanta vai droša mūsdienās ir izvēle - laist bērnu pasaulē mājās un ar kādām priekšrocībām vai trūkumiem jārēķinās, dzemdējot slimnīcā?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Jo ilgāku laiku cilvēki velta mācībām, jo labāka atmiņa būs pēc 65 gadu vecuma

Mūsdienās mācīšanās visa mūža garumā jau kļuvusi par normu un dažāda vecuma kursabiedri nav nekas pārsteidzošs. Zinātnieki arvien biežāk norāda arī uz to, ka jaunu prasmju un zināšanu iegūšana arī pēc tam, kad garais izglītības iegūšanas process ir pabeigts, palīdz aizkavēt procesus, kas saistīti ar smadzeņu novecošanos. Noskaidrots, jo ilgāku laiku cilvēki velta mācībām, jo labāka atmiņa būs pēc 65 gadu vecuma.

Vada:

Sandra Kropa
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika