• Piektdiena, 2020. gada 29. maijs
  • Vārda diena: Raivis, Raivo, Maksis, Maksims
  • Rīgā +12.9°C, ZR vējš 1.3m/s, 768mm Hg, 70%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Daugavpils jauno satiksmes pārvadu nodod ekspluatācijā.

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Pēc reģionālo pasažieru pārvadājumu iepirkuma galvenais ieguvējs būs pasažieris

Pēc reģionālo pasažieru pārvadājumu iepirkuma galvenais ieguvējs būs pasažieris. Tā šorīt Latvijas Radio sacīja Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš, norādot, ka pakalpojuma kvalitāte, kas būs no 2021. gada būs ievērojami labāka. Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un Transporta darbinieku arodbiedrības vadītājs Juris Kalniņš gan Latvijas Radio pauda satraukumu, ka šajā konkursā dominēja zemākās cenas piedāvājumi, kas nozīmē, ka darbiniekiem varētu pasliktināties sociālās garantijas. Tāpat, viņaprāt, netika ņemta vērā darba devēja reputācija. Godiņš gan to noliedz, norādot, ka šis ir pirmais konkurss, kur cena nebija noteicošais faktors. Dažādu apsvērumu dēļ jauns konkurss būs nepieciešams četrās vietās – Limbaži – Sigulda, Cēsis, Ogre- Aizkraukle, kā arī Jēkabpils – Preiļi – Līvāni.

Vada:

Lauris Zvejnieks

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

"Istabā" skatāmas mākslinieku impresijas par pandēmijas vizuālo zīmogu - aizsargmasku

Viena no pandēmijas laika spilgtākajām vizuālajām liecībām – aizsargmaskas – uz jaunām idejām mudinājusi apmēram divsimt mākslinieku, kuru darbus tematiskā izstādē apkopojusi galerija “Istaba” Rīgā. Eksponātu vidū ir gan reālas maskas, gan tēmas rosināti glezniecības darbi, skulptūras un citas izpausmes formas, kas asprātīgā vērojumā dokumentē mākslinieku vērojumus un sajūtas šajā laikā.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Re:Check pēta: Ušakovs par Staļina režīmu, Reirs par bezdarbu un JKP anonīmie aizstāvji

Dezinformācijas apskats no "Re:Baltica" faktu pārbaudes projekta "Re:Check": Ušakovs par Staļina režīmu, Reirs par bezdarbu un JKP anonīmie aizstāvji

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

HIV pozitīvi trešo valstu pilsoņi ir neziņā, kā pandēmijas laikā tikt pie medikamentiem.

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Kompensējamo zāļu izrakstīšana un iegāde: jaunās kārtības īstenošana dzīvē

Jaunā kompensējamo zāļu recepšu izrakstīšanas kārtības ieviešana sakrita ar Covid-19 pandēmijas ieviesto ierobežojumu izsludināšanu. Šo iemeslu dēļ pirms pāris nedēļām klausītājiem bija pamatotas bažas par to, vai viņiem būs iespēja iegādāties sev nepieciešamās kompensējamās zāles. Kāda situācija ir šobrīd?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Dabas sargi arvien ceļ trauksmi par apdraudējumiem pasaules bišu populācijai

Vides un dabas aizsardzības nevalstiskās organizācijas jau ilgāku laiku ceļ trauksmi par draudiem bišu populācijai pasaulē. Kādi ir jaunākie dati un kas būtu jādara, lai bites nebūtu apdraudētas?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Process būs citāds. Teātra attīstības iespējas turpmāk vērtē aktieri
Pētnieks Pēteris Birkerts. Nelaime kā laimes sastāvdaļa

Kā aktieri vērtē teātru izpausmes pandēmijas laikā un kādas varētu būt iespējas teātra attīstībai turpmāk?

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Kristīnes Kutepovas spilgtos toņos radītie darbi iedzīvosies Rīgas Mākslas telpā
Pētnieks Pēteris Birkerts. Nelaime kā laimes sastāvdaļa

Šajā pelēcīgajā laikā spilgtu toņu kontrastu lādiņu no 31.janvāra iespējams gūt Rīgas Mākslas telpā, kurā iedzīvojušies gleznotājas Kristīnes Kutepovas deviņu gadu laikā tapušie darbi – krāsaini gan formas, gan satura ziņā, ģeogrāfiskā izteiksmē virzoties no Carnikavas pļavām un grāvju tērcēm līdz Indijas tempļiem un karstuma piepildītās askēzes.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

12:30

Krustpunktā

Aktualitātes Latgalē. Komentē LR Latgales studijas vadītāja Renāte Lazdiņa

Trešdienās sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šoreiz pievēršamies aktualitātēm Latgalē. Komentē Latvijas Radio Latgales studijas vadītāja Renāte Lazdiņa.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons. Ētera tālruņa numuri ir 67222888, 67225599, elektroniski var rakstīt uz adresi krustpunkta@latvijasradio.lv vai sūtīt savu komentāru caur mūsu mājas lapu raidījumam „Krustpunktā”.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Krustpunktā izvaicājam Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu

Krustpunktā reizi nedēļā aicinām amatpersonas, lai tās iztaujātu paši kopā ar žurnālistiem un dotu iespēju savus jautājumus uzdot arī klausītajiem. Šoreiz jautājumu loks būs plaša spektra, jo kopā ar mums ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Izlaidumi izglītības iestādēs būs: atšķirīgi no pompozām norisēm citugad

Kā bērnudārzi un skolas organizē izlaidumus šī mācību gada noslēgumā, ievērojot drošības nosacījumus, un kā aizliegumu darboties komentē bērnu izklaižu organizatori?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Pret Goliātu

Sabiedrības pretpadomju noskaņojums ikdienā režīmam izrādījās liktenīgs

Līdz šim cikla raidījumos vairāk esam pievērsušies konkrētam protesta vai opozicionāras nostājas formām attieksmē pret padomju režīmu, kuras šis režīms fiksēja un pret tām tā vai citādi vērsās. Šodien pievēršamies tam pretpadomju noskaņojumam, kas pastāvēja plašākā sabiedrībā un izpaudās pastāvīgi ikdienā un kuram pretlīdzekļus režīms tā arī nespēja atrast.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

15:36

Radio mazā lasītava

Italo Kalvīno "Ja reiz ziemas naktī ceļinieks"

Šajā grāmatā - "Ja reiz ziemas naktī ceļinieks" - autors Italo Kalvīno met vārdu cilpas un spēlējas ar lasītāju, apvienojot 10 romānu sākumu un liekot klāt vēl vienu ietvarromānu, kurā darbojas Lasītājs un Lasītāja. Gundars Āboliņš tiekas ar tulkotāju no itāļu valodas Daci Meieri. Izdevis Jāņa Rozes apgāds.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Skolēniem būs iespējas vasarā strādāt jūlijā un augustā
"SpaceX" raķete "Dragon 2" šonakt plāno doties kosmosā

Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotie skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumi 2020.gadā norisināsies divus mēnešus - no 1.jūlija līdz 31.augustam. Iepriekš pieņemtais lēmums pasākumus nerīkot atcelts, ņemot vērā Covid-19 situācijas stabilizēšanos.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Šogad jau 25 reizi Liepājā norisināsies gleznotāju plenērs, kuru rīkos mākslinieks un galerijas "Ludviķis saimnieks Aivars Kleins. Neraugoties uz dažādiem ierobežojumiem, vismaz Baltijas valstu māksliniekiem atkal būs iespēja gleznot un iemūžināt krāsu pasaule pilsētu pie jūras. Šobrīd "Liepājas muzejā skatāmi iepriekšējā gadā radītie mākslinieku darbi. Ar Aivaru Kleinu sarunājās Inga Ozola.

Kultūras afiša

Jāna Ūdra romāns "Īvande Kaija. Sievietes dzelme".

Šī diena vēsturē

1933. gada 27. maijā uz ekrāniem iznāca Volta Disneja studijas jaunā īsmetrāžas animācijas filma "Trīs sivēntiņi un vilks. Tas bija savam laikam novatorisks darbs, kas kam bija lemti grandiozi panākumi.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Eiropas Komisija prezentē pārstrādāto daudzgadu budžetu

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena 27.maijā Eiropas Parlamenta (EP) plenārsēdē prezentējusi ilgi gaidīto ekonomikas atgūšanās instrumentu un pārskatīto Eiropas Savienības daudzgadu budžetu.

Vada:

Arta Skuja

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Sarūk kravu apjoms. Tas ietekmē lielos uzņēmumus un Latvijas ekonomiku kopumā

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs Latvijā šāgada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar tādu pašu laiku pērn, ir samazinājies par 47 procentiem un bija ap astoņiem miljoniem tonnu. Tā rāda Satiksmes ministrijas apkopotie dati. Cietējs šādā situācijā ir ne tikai “Latvijas Dzelzceļš” kā pārvadājumu nodrošinātājs, bet virkne saistīto nozaru. Tajā skaitā ostas, kur kravas līdz šim nonāca, un kompānijas, kas nodarbojās ar kravu uzglabāšanu un sūtīšanu tālāk. Kā kravu kritums ietekmēs lielos uzņēmumus un Latvijas ekonomiku kopumā?

Vada:

Edgars Kupčs

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs Latvijā šāgada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar tādu pašu laiku pērn, ir samazinājies par 47 procentiem un bija ap astoņiem miljoniem tonnu. Tā rāda Satiksmes ministrijas apkopotie dati. Cietējs šādā situācijā ir ne tikai «Latvijas Dzelzceļš» kā pārvadājumu nodrošinātājs, bet virkne saistīto nozaru. Tajā skaitā ostas, kur kravas līdz šim nonāca, un kompānijas, kas nodarbojās ar kravu uzglabāšanu un sūtīšanu tālāk.

Kā kravu kritums ietekmēs lielos uzņēmumus un Latvijas ekonomiku kopumā? Par to klausieties Edgara Kupča ierakstā.

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Šonedēļ lēmumi par ierobežojumu mīkstināšanu valstī vēl nav gaidāmi,

Saeimas komisijā sākas diskusijas par dzīvesbiedru likuma nepieciešamību,

Pēc atkritumu apsaimniekošanas kārtības maiņas Rīgā vietām krājas atkritumu kaudzes, ir pārpratumi izvešanas grafikos, problēmas ar komunikāciju,

ASV karaspēka izvešana no Afganistānas notiek raitāk nekā plānots,

Brīvdienas Latvijā prognozē vasarīgi siltas!

18:30

Krustpunktā

Aktualitātes Latgalē. Komentē LR Latgales studijas vadītāja Renāte Lazdiņa

Trešdienās sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šoreiz pievēršamies aktualitātēm Latgalē. Komentē Latvijas Radio Latgales studijas vadītāja Renāte Lazdiņa.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

18:46

Mūzika

Gotye

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone ir skaņu cilvēks un mācās arī spēlēt kokli

Bērnībā viņas sapņu profesija bija pavisam cita – viņa vēlējās kļūt par ārsti, bet nu jau devīto gadu Līga Meņģelsone ir Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore. Līga ir biedrības „Līdere” valdes locekle un aktīvi iesaistās dažādās mentoringa  programmās, sniedzot padomus mārketinga un biznesa attīstības  jautājumos.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Kompensējamo zāļu izrakstīšana un iegāde: jaunās kārtības īstenošana dzīvē

Jaunā kompensējamo zāļu recepšu izrakstīšanas kārtības ieviešana sakrita ar Covid-19 pandēmijas ieviesto ierobežojumu izsludināšanu. Šo iemeslu dēļ pirms pāris nedēļām klausītājiem bija pamatotas bažas par to, vai viņiem būs iespēja iegādāties sev nepieciešamās kompensējamās zāles. Kāda situācija ir šobrīd?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Pasaku "Koklētājs" stāsta Liepājas teātra aktieris Pēteris Lapiņš

JAUNUMS. Ar Lejaskurzemes šarmu latviešu tautas pasakas stāsta Liepājas teātru aktieri. Koklētājs. Pasaku stāsta Pēteris Lapiņš. Režisors Andrejs Migla. Skaņu režisors Emīls Dreiblats.

Vada:

Dzintra Matuzāle

Lasīt vairāk

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā izvaicājam Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu

Krustpunktā reizi nedēļā aicinām amatpersonas, lai tās iztaujātu paši kopā ar žurnālistiem un dotu iespēju savus jautājumus uzdot arī klausītajiem. Šoreiz jautājumu loks būs plaša spektra, jo kopā ar mums ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Anšlavs Eglītis "Paraugpilsonis"

Dzimšanas dienā atceramies aktieri Uldi Vazdiku, klausoties Anšlava Eglīša stāsta "Paraugpilsonis" radiovariantu. Lomās: Imants Adermanis, Uldis Vazdiks un Harijs Gerhards. 1992.gada ieraksts.

Vada:

Dzintars Tilaks

Lasīt vairāk

22:41

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Krustpunktā

Aktualitātes Latgalē. Komentē LR Latgales studijas vadītāja Renāte Lazdiņa

Trešdienās sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šoreiz pievēršamies aktualitātēm Latgalē. Komentē Latvijas Radio Latgales studijas vadītāja Renāte Lazdiņa.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Kristīnes Kutepovas spilgtos toņos radītie darbi iedzīvosies Rīgas Mākslas telpā
Process būs citāds. Teātra attīstības iespējas turpmāk vērtē aktieri
Pētnieks Pēteris Birkerts. Nelaime kā laimes sastāvdaļa

Šajā pelēcīgajā laikā spilgtu toņu kontrastu lādiņu no 31.janvāra iespējams gūt Rīgas Mākslas telpā, kurā iedzīvojušies gleznotājas Kristīnes Kutepovas deviņu gadu laikā tapušie darbi – krāsaini gan formas, gan satura ziņā, ģeogrāfiskā izteiksmē virzoties no Carnikavas pļavām un grāvju tērcēm līdz Indijas tempļiem un karstuma piepildītās askēzes.

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone ir skaņu cilvēks un mācās arī spēlēt kokli

Bērnībā viņas sapņu profesija bija pavisam cita – viņa vēlējās kļūt par ārsti, bet nu jau devīto gadu Līga Meņģelsone ir Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore. Līga ir biedrības „Līdere” valdes locekle un aktīvi iesaistās dažādās mentoringa  programmās, sniedzot padomus mārketinga un biznesa attīstības  jautājumos.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Izlaidumi izglītības iestādēs būs: atšķirīgi no pompozām norisēm citugad

Kā bērnudārzi un skolas organizē izlaidumus šī mācību gada noslēgumā, ievērojot drošības nosacījumus, un kā aizliegumu darboties komentē bērnu izklaižu organizatori?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Dabas sargi arvien ceļ trauksmi par apdraudējumiem pasaules bišu populācijai

Vides un dabas aizsardzības nevalstiskās organizācijas jau ilgāku laiku ceļ trauksmi par draudiem bišu populācijai pasaulē. Kādi ir jaunākie dati un kas būtu jādara, lai bites nebūtu apdraudētas?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika