Sestdiena, 2024. gada 18. maijs

Vārda diena: Inese, Inesis, Ēriks

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Labrīt

Atskats vakardienā.
*
Galeonai „Vaza bija jākļūst par Zviedrijas karaliskās flotes lepnumu, taču 1628. gada 10. augustā grandiozais burinieks nogrima Stokholmas reidā vien dažas stundas pēc nolaišanas ūdenī. Toties mūsdienās, izcelts no dzelmes, tas kļuvis par unikālu eksponātu.

Vada:

Daira Zīle

06:30

Ziņas

06:33

Laika ziņas

06:39

Labrīt

Latvijas augstskolās tikai 17 potenciālo studentu pieteikušies studijām, lai apgūtu latviešu valodas un literatūras skolotāja profesiju. Liepājas Universitātē izsludināta papildus pieteikšanās desmit budžeta vietām, jo pamata uzņemšanā pieteicies tikai viens studēt gribētājs. Tikmēr Latvijas skolās šobrīd ir vismaz 53 latviešu valodas un literatūras skolotāju vakances. Jomas profesionāļi uzskata, ka situācija ir satraucoša, jo ievērojami biežāk spējīgi cilvēki izvēlas studēt angļu valodu nevis dzimto valodu.
*
Vasara ir aktīvākā kāzu sezona un šovasar īsts precēšanās bums novērojams Cēsīs. Tur notiek līdz pat 100 kāzām mēnesī. Par ko liecina šāda tendence?

Viesos:

Gabrāns Jānis
Laikraksta ''Druva'' žurnālists

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:04

Laika ziņas

07:06

Labrīt

Struberga: ASV aizsardzības ministra vizīte ir simbolisks atbalsts Latvijai un Baltijai

Latvijā vizītē ieradīsies ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins, lai apstiprinātu ASV apņemšanos aizstāvēt visus NATO sabiedrotos. Ostina vizīte ir simbolisks atbalsts gan Latvijai, gan Baltijai, atzīst Latvijas Transatlantiskās organizācijas ģenerālsekretāre Sigita Struberga, norādot, ka ASV NATO un Baltijas valstu vienotību uztver nopietni.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:33

Laika ziņas

07:39

Labrīt

Latvijas Lielo pilsētu asociācija vairakkārt izteikusi bažas par apkures šķeldas deficītu vietējā tirgū tieši tās lielā eksporta dēļ. Pašvaldības norādījušas, ka iepirkumos nepiesakās kurināmā piegādātāji vai piedāvā būtisku sadārdzinājumu. Lai veicinātu energoresursu pieejamību organizācija cita starpā rosināja Zemkopības ministrijai ierobežot šķeldas eksportu. Šī ideja gan neguva valdības atbalstu. Kokrūpniecības nozare apgalvo, ka šķeldas apjoms joprojām ir pietiekams, turklāt eksports šogad samazinājies.
*
Centrālā statistikas pārvalde šodien informēs par Latvijas ārējo tirdzniecību šī gada jūnijā. Kādas ir eksporta tendences?

Viesos:

Zīle Dace
Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta vadītāja

Vada:

Daira Zīle

08:00

Ziņas

08:04

Laika ziņas

08:06

Labrīt

Mājokļu tirgū šobrīd iespējas atrast ekonomiski izdevīgu mājokli ir ierobežotas

Mājokļu tirgus šobrīd ir karsts – gan īres, gan īpašumu iegādes jomā pieprasījums krietni pārsniedz piedāvājumu. Tas nozīmē, ka tiem, kuri meklē jaunu īres mājokli, jo esošais augsto energoresursu cenu pieauguma dēļ kļuvis neizdevīgs, ir krietni jānopūlas, lai ko piemērotu par saprātīgu cenu atrastu. Savukārt tiem, kas vēlas mājokli iegādāties, jārēķinās, ka augstā pieprasījuma dēļ nekustamā īpašuma cenas ir lielas, tās sasniegušas augstāko punktu kopš dižķibeles jeb finanšu krīzes laika.

Vada:

Linda Zalāne

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:33

Laika ziņas

08:39

Labrīt

Jau vairākus gadus Rīgā, Pētersalas ielā 5, atrodas ēka, kas ir iekļauta vidi degradējošo objektu sarakstā, un laika gaitā celtnes stāvoklis ir pasliktinājis tiktāl, ka šobrīd, lai neapdraudētu cilvēku drošību, uz nenoteiktu laiku ir slēgta transportlīdzekļu satiksme Pētersalas ielas posmā. Tomēr, ņemot vērā, ka celtne ir vietējās nozīmes kultūras piemineklis, to nojaukt nedrīkst, līdz ar to iesaistītās puses vēl nespēj vienoties un izlemt par ēkas nākotni, tādējādi atstājot neziņā arī apkārtējos.
*
NABA ēterā atgriežas Raidījums "Mūzikas sirds".

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Iesaistīties sarunās un kopā darīt dzīvi labāku savā novadā

Kāpēc nepalikt malā, bet iesaistīties sarunās, domu apmaiņā un kopā darīt dzīvi labāku savā apkaimē, novadā, par to saruna raidījumā

Vada:

Arta Skuja
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:04

Laika ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Padujas botāniskais dārzs. Pundurbērzs - Latvijā reti sastopams āra bērza "radinieks".

Pundurbērzs ir Latvijā reti sastopams, daudziem mazzināms āra bērza "radinieks" no Arktikas. Ko par dabu senatnē stāsta šis ziemeļu augs un kā tas aug Latvijā?

Vada:

Sandra Kropa
Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:04

Laika ziņas

11:05

Kultūras rondo

Šīs vasaras festivāla "Sansusī" raksturīgākās iezīmes

Kas raksturīgs šīs vasaras alternatīvās kamermūzikas festivālam "Sansusī", kā plašumā iet "Sansusī" mūziķu kautiņu turnīrs un piepildās sapnis, ka "Sansusī" labklājības rezidence notiks visā Latvijā? Saruna ar vienu no festivāla rīkotājiem – Uldi Trapencieri, kā arī mākslinieci Andu Lāci.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:05

Pusdiena

Trešdiena, 10. augusts pl. 12:00

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

12:30

Dzīves ritmi mūzikā

"Talsas skanējuma” izveidotājs - amerikāņu mūziķis Džei Džei Keils

„Tulsa Sound”  jeb „Talsas skanējums” – tas ir tāda mūzikas stila apzīmējums, kurā brīvi apvienojas blūza, rokabillī,  kantrī ietekmes un pat sastopamas džeza nianses. Talsa – tā ir vienkārši otra lielākā pilsēta Oklahomas štatā. Vīrs, kurš vislielākajā mērā nes atbildību par „Talsas skanējuma” izveidi ir amerikāņu mūziķis Džei Džei Keils.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:04

Laika ziņas

13:05

Krustpunktā

Krustpunktā diskusija: Situācija tūrisma nozarē pēc pandēmijas un pirms energokrīzes

Daudzviet pasaulē lidostās vērojams haoss, jo ceļotgribētāju izrādījies vairāk, nekā bizness spēj apkalpot. Kā Latvija pārdzīvo šīs vasaras ceļošanas bumu? Diskutējam par viesnīcām un tūrisma nozarē notiekošo

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

13:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 10. augusts

Vada:

Aidis Tomsons

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:03

Laika ziņas

14:05

Ģimenes studija

Digitālās tehnoloģijas bērnu ārstniecībā un prasmju attīstīšanā

Bērniem, kas aug mūsdienu digitālajā vidē, šāda veida pieredze palīdz justies labāk arī tad, ja viņš nonāk pacienta statusā. Skaidrojam, kādas digitālās tehnoloģijas bērnu ārstniecībā un prasmju attīstīšanā tiek izmantotas Latvijā.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:04

Laika ziņas

15:05

Divas puslodes

Kara gaita Ukrainā. "Amnesty International” ziņojums

Kara gaita Ukrainā. "Amnesty International” ziņojums.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:04

Laika ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Nekrāj radioaktīvus priekšmetus - Valsts vides dienests aicina tos nodot bez maksas
Latvijā viesojās ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins

No 10.augusta līdz 10.oktobrim Valsts vides dienests (VVD) vēsturiski radioaktīvo priekšmetu nodošanas kampaņas ietvaros aicina sabiedrību bez maksas nodot vēsturiski radioaktīvos priekšmetus drošai to apsaimniekošanai.

Vada:

Tālis Eipurs
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:33

Laika ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša: Tatjana Tolstaja romāns "Lūška". Distopija par nākotnes Krieviju pēc kādas globālas ekoloģiskās katastrofas.
Mediju apskats: apkopojusi Arta Skuja.
Šī diena vēsturē: Galeonai „Vaza bija jākļūst par Zviedrijas karaliskās flotes lepnumu, taču 1628. gada 10. augustā grandiozais burinieks nogrima Stokholmas reidā vien dažas stundas pēc nolaišanas ūdenī. Toties mūsdienās, izcelts no dzelmes, tas kļuvis par unikālu eksponātu. Vairāk stāsta Eduards Liniņš.

17:00

Ziņas

17:04

Laika ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Stājas spēkā Krievijas ogļu embargo
Latvijā konstatēti 1238 iespējami sankciju pret Krieviju un Baltkrieviju pārkāpumi

10. augusta pusnaktī, beidzoties pārejas periodam, Eiropas Savienībā (ES) stājas spēkā Krievijas ogļu importa aizliegums. Ogļu embargo paredz aprīlī apstiprinātā piektā sankciju pakete, kas vērsta pret Krieviju, reaģējot uz tās atkārtoto iebrukumu Ukrainā.

Vada:

Tālis Eipurs
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:33

Laika ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Latvijas Lielo pilsētu asociāciju satrauc lielais šķeldas eksports

Latvijas Lielo pilsētu asociācija vairakkārt izteikusi bažas, ka lielā šķeldas eksporta dēļ vietējā tirgū veidojas "milzīgs deficīts", jo pašvaldību iepirkumos nepiesakās kurināmā piegādātāji vai piedāvā būtisku sadārdzinājumu. Lai veicinātu energoresursu pieejamību organizācija cita starpā rosināja Zemkopības ministrijai ierobežot šķeldas eksportu. Šī ideja gan neguva valdības atbalstu. Kokrūpniecības nozare apgalvo, ka šķeldas apjoms joprojām būs pietiekams.

Vada:

Sintija Ambote

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Tādi esam: Rakstu hennu - šādi savu nodarbošanos un aizraušanos sauc liepājniece Laura Ditke. Pirms diviem gadiem viņa izdeva arī savu mandalu krāsojamo dienasgrāmatu Es esmu. Pašizziņas ceļā šobrīd tieši hennas zīmējumi uz cilvēka ķermeņa, kur ieplūst arī mandalu tēli, ir Lauras Ditkes uzmanības centrā. Par mandalu grāmatu un hennas rakstīšanu viņu izjautāja Inga Ozola.
Mediju apskats: apkopojusi Arta Skuja.

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

18:04

Laika ziņas

18:05

Dienas notikumu apskats

Trešdiena, 10. augusts pl. 18:00

 

ASV aizsardzības sekretārs Rīgā atkārtoti apliecina amerikāņu apņēmību aizsargāt Baltiju
"Latvijas gāze" paziņo, ka ne-spēs paredzētajā termiņā nodrošināt noteikto dabasgāzes apjoma uzglabāšanu Inčukalna krātuvē; funkcijas pārņems "Latvenergo"

Latvijas augstskolās rudens uzņemšanā diezgan augsta interese arī no ukraiņu studentiem

 

Lasīt vairāk

18:30

Brīvības bulvāris

Krievijas žurnālisti Latvijā. Saruna ar "TV Doždj" pārstāvi Jekaterinu Kotrikadzi

Latvija pēc kara Ukrainā izveidojusies par vienu no vadošajiem Krievijas mediju emigrācijas centriem. Jūlija vidū no Rīgas atsāka raidīt neatkarīgais Krievijas televīzijas kanāls "TV Doždj". Saruna ar vienu no vadošajām krievu žurnālistēm, televīzijas kanāla "TV Doždj" informācijas dienesta vadītāju Jekaterinu Kotrikadzi.

Vada:

Gints Grūbe

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:04

Laika ziņas

19:05

Monopols

Anete Bilzēna: Rīgas Zooloģiskais dārzs būs avārijas izeja atpakaļ dabā

Skaistuma karaliene un Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs. Jautāsiet, kas tiem kopīgs? Monopola atbilde - raidījuma viešņa. Smalkas zāles un paklāji, dzīvnieku mājas un brīvdabas parks. Saruna ar Zooloģiskā dārza valdes locekli Aneti Bilzēnu.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:04

Laika ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Iesaistīties sarunās un kopā darīt dzīvi labāku savā novadā

Kāpēc nepalikt malā, bet iesaistīties sarunās, domu apmaiņā un kopā darīt dzīvi labāku savā apkaimē, novadā, par to saruna raidījumā

Vada:

Arta Skuja
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Kā dzilnai dziesmu nozaga. Pasaku stāsta Pēteris Liepiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā diskusija: Situācija tūrisma nozarē pēc pandēmijas un pirms energokrīzes

Daudzviet pasaulē lidostās vērojams haoss, jo ceļotgribētāju izrādījies vairāk, nekā bizness spēj apkalpot. Kā Latvija pārdzīvo šīs vasaras ceļošanas bumu? Diskutējam par viesnīcām un tūrisma nozarē notiekošo

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Aleksandrs Grīns "Zemes atjaunotāji". 1. daļa

Aleksandra Grīna romāna "Zemes atjaunotāji" lasījums. Romāna fragmentus lasa Uldis Pūcītis. Režisore Irēna Cērmane. Skaņu režisors Ventis Sēlis. 1993.gada ieraksts. 1.daļa.

Lasīt vairāk

22:42

Mūzika

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dienas notikumu apskats

23:30

Dzīves ritmi mūzikā

"Talsas skanējuma” izveidotājs - amerikāņu mūziķis Džei Džei Keils

„Tulsa Sound”  jeb „Talsas skanējums” – tas ir tāda mūzikas stila apzīmējums, kurā brīvi apvienojas blūza, rokabillī,  kantrī ietekmes un pat sastopamas džeza nianses. Talsa – tā ir vienkārši otra lielākā pilsēta Oklahomas štatā. Vīrs, kurš vislielākajā mērā nes atbildību par „Talsas skanējuma” izveidi ir amerikāņu mūziķis Džei Džei Keils.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

02:58

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Šīs vasaras festivāla "Sansusī" raksturīgākās iezīmes

Kas raksturīgs šīs vasaras alternatīvās kamermūzikas festivālam "Sansusī", kā plašumā iet "Sansusī" mūziķu kautiņu turnīrs un piepildās sapnis, ka "Sansusī" labklājības rezidence notiks visā Latvijā? Saruna ar vienu no festivāla rīkotājiem – Uldi Trapencieri, kā arī mākslinieci Andu Lāci.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Anete Bilzēna: Rīgas Zooloģiskais dārzs būs avārijas izeja atpakaļ dabā

Skaistuma karaliene un Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs. Jautāsiet, kas tiem kopīgs? Monopola atbilde - raidījuma viešņa. Smalkas zāles un paklāji, dzīvnieku mājas un brīvdabas parks. Saruna ar Zooloģiskā dārza valdes locekli Aneti Bilzēnu.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Divas puslodes

Kara gaita Ukrainā. "Amnesty International” ziņojums

Kara gaita Ukrainā. "Amnesty International” ziņojums.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Ģimenes studija

Digitālās tehnoloģijas bērnu ārstniecībā un prasmju attīstīšanā

Bērniem, kas aug mūsdienu digitālajā vidē, šāda veida pieredze palīdz justies labāk arī tad, ja viņš nonāk pacienta statusā. Skaidrojam, kādas digitālās tehnoloģijas bērnu ārstniecībā un prasmju attīstīšanā tiek izmantotas Latvijā.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Zināmais nezināmajā

Padujas botāniskais dārzs. Pundurbērzs - Latvijā reti sastopams āra bērza "radinieks".

Pundurbērzs ir Latvijā reti sastopams, daudziem mazzināms āra bērza "radinieks" no Arktikas. Ko par dabu senatnē stāsta šis ziemeļu augs un kā tas aug Latvijā?

Vada:

Sandra Kropa
Paula Gulbinska
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk