Sestdiena, 2023. gada 4. februāris

Vārda diena: Veronika, Daila, Dominiks

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Labrīt

Atskats vakardienā.
*
2. decembris dzimšanas diena vienam no spilgtākajiem latviešu hokejistiem, kura dzīve pārtrūka nesagaidot 33 dzimšanas dienu. Tas ir Sergejs Žoltoks.

Vada:

Daira Zīle

06:30

Ziņas

06:33

Laika ziņas

06:39

Labrīt

Būvdarbu iepirkumos plāno noteikt obligāti piemērojamus Zaļā publiskā iepirkuma kritērijus. Šobrīd šo kritēriju piemērošana būvdarbiem ir brīvprātīga. Pērn no visiem būvdarbu iepirkumiem tieši Zaļais publiskais iepirkums piemērots ap 20% iepirkumu. Latvijas būvuzņēmēju partnerības ieskatā minimālus obligātus kritērijus jānosaka, lai zaļos iepirkumus būvniecībā veicinātu tieši valsts pārvaldes pasūtījumos.
*
Situācija uz ceļiem pie mums nav pozitīva. Dzērājšoferu skaits diemžēl ir diezgan liels. Tomēr par braukšanu reibumā nu jau ir stājušies spēkā stingrāki sodi un kriminālatbildība. Jūrmalā nesen notiesāts vīrietis.

Viesos:

Lūse Eva
Rīgas Apriņķa Avīzes redaktore

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:04

Laika ziņas

07:06

Labrīt

Diskutēs par to, kā mazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu, kuros iesaistīti kravas auto

Ceļu satiksmes drošības padomes tiešsaistes domnīcā 2. decembrī eksperti diskutēs par to, kā mazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu, kuros iesaistīti kravas transportlīdzekļi. Satiksmes ministrijas Sabiedriskā transporta pakalpojumu departamenta direktores vietnieks Jānis Kalniņš Latvijas Radio sacīja, ka, runājot par šādiem ceļu satiksmes negadījumiem, – ir vērojama stagnācija un situācija neuzlabojas. Tas rada satraukumu un liek meklēt risinājumus.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:33

Laika ziņas

07:39

Labrīt

Ziemassvētku dāvanas daudzi arī šogad iegādājas interneta veikalos un sev ērtā laikā izņem pakomātā. Šis pandēmijas laikā radies paradums izrādījies noturīgs un kopš novembra beigām un starptautiskās black friday jeb tā saucamās melnās piektdienas, pircēji ļoti aktīvi interneta veikalos iegādājas arī Ziemassvētku dāvanas. Lai pirkumus paspētu saņemt līdz Ziemassvētkiem, uzņēmumi, kas piegādā starptautiskos un vietējos sūtījumus, aicina pirkumus veikt savlaicīgi.
*
Rīt notiks ikgadējais izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotais Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku tirdziņš - Cits Bazārs. Tajā pašu radītas preces un Ziemassvētku dāvanas apmeklētājiem piedāvās 270 skolēnu mācību uzņēmumu no visas Latvijas.

Viesos:

Rāta Saliņa Baiba
Junior Achievement Latvia vecākā projektu vadītāja

Vada:

Daira Zīle

08:00

Ziņas

08:04

Laika ziņas

08:06

Labrīt

Rihards Plūme ar ārzemju ziņām.
*
Krievijas pagājušās nedēļas uzbrukumi Ukrainas energoapgādes sistēmai atstājuši bez elektrības miljoniem patērētāju visā Ukrainā. Postījumu novēršana joprojām turpinās un elektroenerģijas taupības nolūkos daudzviet joprojām notiek regulāri elektroenerģijas atslēgumi. Kā ukraiņi izdzīvo šādos apstākļos?
*
Šorīt piedāvājam sarunu no raidieraksta Drošinātājs - ar latviešu mediķi Sarmīti Cīruli, kura kļuvusi par Ukrainas Bruņoto spēku seržanti, un ik dienas sniedz pirmo palīdzību kaujās ievainotajiem karavīriem. Par motivāciju un iekšējo spēku ļoti personīgi Sarmīti iztaujāja Tālis Eipurs.

Viesos:

Cīrule Sarmīte
Mediķe

Vada:

Daira Zīle

08:30

Ziņas

08:33

Laika ziņas

08:39

Labrīt

Fotožurnālists Edijs Pālēns: Padomju pieminekļu demontāža ir vairāk nekā 30 gadu notikums

Pieminekļa Uzvaras parkā, Rīgā, demontāža sabiedrībā raisīja ļoti lielu rezonansi. Notiekošajam līdzi sekoja daudzi cilvēki, kuri centās vēsturisko brīdi iemūžināt. Ierakstu sērijas „Cilvēks ziņu virsrakstos” šī stāsta varonis nebija ne īsti tuvu notikuma vietai, ne arī pie ekrāna. Tomēr viņa caur kameras aci iemūžināto sociālajās platformās ir aplūkojuši jau vismaz pusotru miljonu reižu. Tas ir Nacionālās informācijas aģentūras LETA fotožurnālists Edijs Pālēns.

Vada:

Viktors Demidovs

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Dārzniekiem ir laiks arī atpūsties pirms gatavoties 2023. gada darbu sezonai

Sākam gatavoties jaunajai 2023. gada dārza darbu sezonai! Teiksiet - par ātru, jo vēl jau dārzs nav pat ziemai gatavs. Slinkojam vai strādājam, to jautājam dārzkopēm Vijai Rožukalnei un Marutai Kaminskai.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:04

Laika ziņas

10:05

Digitālās brokastis

Ziņu topā: internets lidmašīnā, WhatsApp aptaujas un sensors atņem vārtus Ronaldu
Mākslīgā intelekta tehnoloģijas 2022. gadā
Skaļruņa Sonos ONE SL apskats #DigitālāsBrokastis

ES teritorijā nākotnē lidmašīnās atļauts 5G tīkla savienojums. WhatsApp aptaujas grupas čatos. Sensors futbola bumbā atņem Ronaldu vārtu guvumu. Satelīttelefona sakari plašam patēriņam. Giraffe360 piesaista 16 miljonu ASV dolāru

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

10:57

Sociālais paziņojums

11:00

Ziņas

11:04

Laika ziņas

11:05

Kultūras rondo

Mākslinieciskā brīvība un cenzūra: Kas nosaka vērtības, par kurām neatļausimies ironizēt?

Mākslinieciskā brīvība, pašcenzūra un laikmetīgās mākslas cenzori. Tēmas, kuras Latvijā izsauc skandālus. Kas nosaka vērtības, par kurām  neatļausimies ironizēt?     

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:05

Pusdiena

Piektdiena, 2. decembris pl. 12:00

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

12:30

Krustpunktā - brīvais mikrofons ar

Krustpunktā brīvais mikrofons ar šefpavāru Kasparu Jansonu

Krustpunktā brīvais mikrofons ar šefpavāru Kasparu Jansonu.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:04

Laika ziņas

13:05

Krustpunktā

Krustpunktā: dziesmu svētku biļešu tirdzniecība, TV "Dozdj" izteikumi

Diskusijas šajās dienās izvērsušās gan par Dziesmu un deju svētku biļetēm, gan "Sadales tīkla" tarifiem, gan no izstādes izņemtajiem eksponātiem Marka Rotko mākslas centrā Daugavpilī. Aktualitātes vērtē žurnālisti.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:03

Laika ziņas

14:05

Ģimenes studija

Celmiņu ģimenes dāmas aktīvi iesaistījušās atbalsta sniegšanā Ukrainai

Šoreiz raidījumā trīs rīdzinieces – Celmiņu ģimenes dāmas, mamma Iveta un viņas nu jau pieaugušās meitas Marta un Annija. Viņas vieno kopīga kaislība uz ceļošanu, labs humors un dzirkstoša enerģija, kas pēdējos mēnešos aktīvi likta lietā Ukrainas atbalstam. Viņas pie sevis izmitinājušas un aprūpējušas bēgļus, iesaistījušās arī autotransporta konvojēšanā uz kara plosīto valsti.

Vada:

Agnese Linka

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:04

Laika ziņas

15:05

Augstāk par zemi

Mākslinieks Māris Bišofs kļuvis arī par stāstu autoru. Tie apkopoti grāmatā "Dom-raxti"

Mākslinieks Māris Bišofs tagad kļuvis arī par stāstu autoru, daži no tiem ir īsāki, vairāk novērojumi vai anekdotes, daži – ar kārtīgu sižetu un stāstījumu. Lielākoties tie jau publicēti interneta žurnālā „Satori”, „Rīgas Laikā”, „Artteritory”, tagad tie savākti kopā grāmatas formātā ar nosaukumu „Dom-raxti”.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

15:05

Latgolys stuņde (Latgales apraide)

Kādas iespējas saņemt informāciju ir Latvijas Krievijas pierobežas iedzīvotājam?

Kādas iespējas saņemt informāciju ir Latvijas Krievijas pierobežas iedzīvotājam - šādu jautājumu šoreiz diskusijā skaidrosim kopā ar SEPLP priekšsēdētāju Jāni Siksni, NEPLP locekli Ievu Kalderausku, Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāju Kristeru Pļešakovu, LVRTC valdes priekšsēdētāju Ģirtu Ozolu un Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētāju Sergeju Maksimovu.

Vada:

Renāte Lazdiņa
Tenis Bikovskis

Lasīt vairāk

15:35

Vietu lietas Latvijā

Jēkabpils muzejs: unikāla villaine, krustpilietes gleznas un baronu fon Korfu mantojums

Ikdienas dzīve, tērpi, zirgi, saimes ļaudis, pils interjers - pamatīgos albumos 19. gs. 90. gados tika dokumentēta Krustpils pils īpašnieku baronu fon Korfu dzīve. No senākiem laikiem te saglabāta Krustpils villaine ar unikālu izšuvumu, bet Jēkabpili 20. gadsimtā gleznās ir iemūžinājusi Emma Baltmane.

Vada:

Zane Lāce-Baltalksne

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:04

Laika ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes
NEPLP piemēro telekanālam "Doždj" 10 000 eiro sodu

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekā "Smart E263/E77 "uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km, informēja valsts SIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Vada:

Tālis Eipurs

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:33

Laika ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša: Latvijas Radio koris svin 80. dzimšanas dienu ar koncertu "Jubilejas mesa'. Raimonda Tigula jubilejas koncertu tiešraidīs LR3. Otrās adventes koncerti Rīgā. Nākamnedēļ gaidāmo Prozas lasījumu ieskaņa Ogrē.
Mediju apskats: apkopojis Elvis Jansons.
Šī diena vēsturē: 2. decembris ir dzimšanas diena vienam no spilgtākajiem latviešu hokejistiem, kura dzīve pārtrūka, nesagaidot 33 dzimšanas dienu. Tas ir Sergejs Žoltoks.

17:00

Ziņas

17:04

Laika ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Ventspils pludmalē jūrā palaists ronis Arnoldiņš
CSDD aicina autovadītājus uz bezmaksas ziemas braukšanas konsultācijām

Ventspils pludmalē Baltijas jūrā 2. decembrī palaists pavasarī izglābtais un Rīgas zoodārzā izaugušais pelēkais ronis Arnoldiņš.

Vada:

Tālis Eipurs
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:33

Laika ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Uzņēmumi paplašina pakomātu tīklus un aicina laicīgi sūtīt svētku dāvanas uz ārvalstīm

Ziemassvētku dāvanas daudzi arī šogad iegādājas interneta veikalos un sev ērtā laikā izņem pakomātā. Šis pandēmijas laikā radies paradums izrādījies noturīgs, un kopš novembra beigām un starptautiskās "black friday" jeb tā saucamās melnās piektdienas, pircēji ļoti aktīvi interneta veikalos iegādājas arī Ziemassvētku dāvanas. Lai pirkumus paspētu saņemt līdz Ziemassvētkiem, uzņēmumi, kas piegādā starptautiskos un vietējos sūtījumus, aicina pirkumus veikt savlaicīgi.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Tādi esam: Šonedēļ uz Ukrainu tika nosūtītas vairāk kā 400 ierakumu sveces, kas tapušas Valmieras Jaunatnes centrā „Vinda, tās gatavoja gan paši „Vindas dalībnieki, gan arī Valmierā šobrīd dzīvojošie ukraiņi, gan arī tie, kas vēlējās dot savu artavu, lai palīdzētu Ukrainai. Par to, kā noritēja sveču darbnīca, Vidzemes korespondentes Guntas Matisones ierakstā.
Mediju apskats: apkopojis Elvis Jansons.

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

18:04

Laika ziņas

18:05

Dienas notikumu apskats

Piektdiena, 2. decembris pl. 18:00

Lasīt vairāk

18:30

Krustpunktā - brīvais mikrofons ar

Krustpunktā brīvais mikrofons ar šefpavāru Kasparu Jansonu

Krustpunktā brīvais mikrofons ar šefpavāru Kasparu Jansonu.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:04

Laika ziņas

19:05

Monopols

Būvinženieris un Aizputes “atdzīvinātājs” Jānis Kreicburgs

Monopolā lielisks stāsts par to, ka viens cilvēks var "iepūst elpu mazpilsētā", esot tālu no tās - Rīgā. Par iedvesmu, drosmi un labiem draugiem saruna ar būvinženieris, Aizputes atjaunotāju Jāni Kreicburgu.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:04

Laika ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Dārzniekiem ir laiks arī atpūsties pirms gatavoties 2023. gada darbu sezonai

Sākam gatavoties jaunajai 2023. gada dārza darbu sezonai! Teiksiet - par ātru, jo vēl jau dārzs nav pat ziemai gatavs. Slinkojam vai strādājam, to jautājam dārzkopēm Vijai Rožukalnei un Marutai Kaminskai.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Velniņi. 1. vakars (Rūdolfa Blaumaņa pasakas radioiestudējums)

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā: dziesmu svētku biļešu tirdzniecība, TV "Dozdj" izteikumi

Diskusijas šajās dienās izvērsušās gan par Dziesmu un deju svētku biļetēm, gan "Sadales tīkla" tarifiem, gan no izstādes izņemtajiem eksponātiem Marka Rotko mākslas centrā Daugavpilī. Aktualitātes vērtē žurnālisti.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Atminamies aktrisi Veltu Krūzi. Augusta Saulieša novele "Nelaime"

2. decembrī aprit 105 gadi, kopš dzimusi Dailes teātra aktrise Velta Krūze. Atceroties viņu, piedāvājam noklausīties Augusta Saulieša noveli "Nelaime" Veltas Krūzes lasījumā, kas ierakstīts 1973.gadā.

Lasīt vairāk

22:34

Mūzika

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dienas notikumu apskats

23:30

Krustpunktā - brīvais mikrofons ar

Krustpunktā brīvais mikrofons ar šefpavāru Kasparu Jansonu

Krustpunktā brīvais mikrofons ar šefpavāru Kasparu Jansonu.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

02:58

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Mākslinieciskā brīvība un cenzūra: Kas nosaka vērtības, par kurām neatļausimies ironizēt?

Mākslinieciskā brīvība, pašcenzūra un laikmetīgās mākslas cenzori. Tēmas, kuras Latvijā izsauc skandālus. Kas nosaka vērtības, par kurām  neatļausimies ironizēt?     

Vada:

Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Būvinženieris un Aizputes “atdzīvinātājs” Jānis Kreicburgs

Monopolā lielisks stāsts par to, ka viens cilvēks var "iepūst elpu mazpilsētā", esot tālu no tās - Rīgā. Par iedvesmu, drosmi un labiem draugiem saruna ar būvinženieris, Aizputes atjaunotāju Jāni Kreicburgu.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Latgales stunda (atkārtojums LR1)

Kādas iespējas saņemt informāciju ir Latvijas Krievijas pierobežas iedzīvotājam?

Kādas iespējas saņemt informāciju ir Latvijas Krievijas pierobežas iedzīvotājam - šādu jautājumu šoreiz diskusijā skaidrosim kopā ar SEPLP priekšsēdētāju Jāni Siksni, NEPLP locekli Ievu Kalderausku, Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāju Kristeru Pļešakovu, LVRTC valdes priekšsēdētāju Ģirtu Ozolu un Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētāju Sergeju Maksimovu.

Vada:

Renāte Lazdiņa
Tenis Bikovskis

Lasīt vairāk

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Ģimenes studija

Celmiņu ģimenes dāmas aktīvi iesaistījušās atbalsta sniegšanā Ukrainai

Šoreiz raidījumā trīs rīdzinieces – Celmiņu ģimenes dāmas, mamma Iveta un viņas nu jau pieaugušās meitas Marta un Annija. Viņas vieno kopīga kaislība uz ceļošanu, labs humors un dzirkstoša enerģija, kas pēdējos mēnešos aktīvi likta lietā Ukrainas atbalstam. Viņas pie sevis izmitinājušas un aprūpējušas bēgļus, iesaistījušās arī autotransporta konvojēšanā uz kara plosīto valsti.

Vada:

Agnese Linka

Lasīt vairāk

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Digitālās brokastis

Ziņu topā: internets lidmašīnā, WhatsApp aptaujas un sensors atņem vārtus Ronaldu
Mākslīgā intelekta tehnoloģijas 2022. gadā
Skaļruņa Sonos ONE SL apskats #DigitālāsBrokastis

ES teritorijā nākotnē lidmašīnās atļauts 5G tīkla savienojums. WhatsApp aptaujas grupas čatos. Sensors futbola bumbā atņem Ronaldu vārtu guvumu. Satelīttelefona sakari plašam patēriņam. Giraffe360 piesaista 16 miljonu ASV dolāru

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

05:57

LR1 frekvenču pieteikums