Otrdiena, 2022. gada 17. maijs

Vārda diena: Umberts, Herberts, Dailis

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

1972. gada 24. janvārī Guamas salas džungļos tika nejauši notverts Soiči Jokoi bijušais Japānas impērijas armijas seržants, kurš te bija slēpies kopš 1944. gada. Līdzīgi gadījumi zināmi arī citur Dienvidaustrumāzijā, un arī Baltijā ir bijuši mežabrāļi, kuri pēc Otrā pasaules kara vienatnē slēpušies mežā desmitiem gadu.

Vada:

Daira Zīle

06:30

Ziņas

06:39

Labrīt

Ar šo gadu Daugavpils Cietoksnī, namā, kurā kādreiz darbojās bērnunams-patversme, durvis vēra jauna sociāla iestāde. Tā paredzēta krīzē nonākušajiem bērniem sniegt tādu dzīvesvietu, kas maksimāli pietuvinātu bērnu ikdienas ģimeniskai videi. Bērni te dzīvo istabiņās pa vienam vai vairākiem cilvēkiem, un katrs no šo istabu blokiem aprīkots ar labierīcībām un virtuvi. Tas ļauj bērniem pašiem gatavot ēst un rūpēties par kārtību, kas noteikti noderēs, uzsākot pieaugušo dzīvi.
*
Pārmaiņas skārušas Madonas novada Sociālo dienestu. Pēc administratīvi teritoriālās reformas klāt ir nākuši Cesvaines, Lubānas un Ērgļu novadi.

Viesos:

Elsiņa Inese
Laikraksta ''Stars'' žurnāliste

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:06

Labrīt

Siltuma tarifi Latvijas vietās var atšķirties pat vairāk nekā divas reizes

Sadārdzinoties energoresursiem, daudzās Latvijas apdzīvotās vietās siltuma tarifi ir auguši, intervijā Latvijas Radio teica Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas izpilddirektors Jānis Miķelsons.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:39

Labrīt

Lielajā ģildē varēs apskatīt Margaritas Vilcānes skatuves tērpu multimediālu izstādi

Rītvakar, 25. janvārī, Lielajā ģildē izskanēs daudzu ļoti gaidītais, bet pandēmijas dēļ vairakkārt pārceltais Margaritas Vilcānes jubilejas koncerts "Margarita. Melodija. Mode". Vēl viens dziedātājai veltīts īpašs notikums būs viņas skatuves tērpu izstāde, ko Lielajā ģildē varēs apskatīt, sākot no sestdienas, 29. janvāra.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Re:Check pārbauda - vēja parks Dobelē; auduma masku aizsardzība

Vai Dobeles novada dome tiešām nav bremzējusi vēja parka būvniecību, kā saka tās deputāts un Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis? Un vai tiesa, ka auduma maskām, ko arī turpmāk ļauts izmantot skolās, ir augsta aizsardzība? Par to stāsts "Re:Baltica" faktu pārbaudes projekta "Re:Check" iknedēļas maldu un melu apskatā.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:39

Labrīt

Latvijā šogad pirmo reizi savvaļas gulbjiem konstatēta putnu gripa. Turklāt putni slimojuši ar gripas apakštipu ar kuru var saslimt arī cilvēki, esot tiešā saskarsmē ar slimiem putniem. Tāpēc PVD aicina nekādā gadījumā neaiztikt putna līķus vai savārgušus putnus, bet ziņot par šiem gadījumiem. Tāpat novārgušus ūdensputnus nevajadzētu mēģināt nogādāt patversmē, savukārt putnu saimniecībām stingri jāievēro biodrošību.
*
Šodien plkst. 18.00 Latvijas Radio 1. studijā muzicēs saksofonists Oskars Petrauskis un pianiste Elīna Bērtiņa. Mūziķi atskaņos Latvijā reti spēlētus opusus saksofonam un klavierēm.

Viesos:

Veismane Anna
LR3 Klasika producente

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Siltumsūkņi kā iespējama alternatīva citām apkures sistēmām

Siltumsūkņi Latvijā ilgu laiku netika uzskatīti kā alternatīva gāzes un cietā kurināmā apkures sistēmām. Ja no malkas un granulām iegūt siltumu liekas sarežģīti, vai gāzes pieslēgums nav iespējams, tad liksim siltumsūkni.  Vai siltumsūkņu efektivitāte ir pieaugusi tiktāl, lai tos varētu uzskatīt par pilnvērtīgiem citu apkures sistēmu konkurentiem?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Mistiskās pieredzes fenomena pētījumi

Rīgas Stradiņa universitātes pētnieki ir pievērsušies mistiskās pieredzes fenomenam un ar savu pētījumu izpelījušies startptautisku atzinību. Kas ir šī mistiskā pieredze un kāpēc cilvēki dažkārt piedzīvo transcendentālus apziņas stāvokļus, vai tie ir dabiski cilvēka attīstības ceļā?

Vada:

Sandra Kropa
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

10:57

Sociālais paziņojums

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

Turpinās sabiedrisko mediju gada balvu kultūrā "Kilograms kultūras" balsojums
Kultūras pils "Ziemeļblāzma" aicina uz jaunu notikumu ciklu. To ievada pirmizrāde
Kauņā sācies Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumu gads

Vēl līdz 26. janvāra pusnaktij var nobalsot par sabiedrisko mediju gada balvu kultūrā „Kilograms kultūras”. Kādi šogad ir pārsteigumi un kādā virzienā nominantu izvērtēšanas process varētu turpināties, stāsta žūrijas pārstāves, Latvijas Televīzijas žurnālistes Ieva Rozentāle un Lilita Eglīte.

Vada:

Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:05

Pusdiena

Pirmdiena, 24. janvāris, pl. 12:00

Lasīt vairāk

12:30

Pievienotā vērtība

Tiešā piegāde: ko iegūst tirgotājs, ko - pircējs un kādi ir mīnusi

Raidījumā Pievienotā vērtība stāstām par „dropšipingu”, vai tiešo piegādi, kā to dēvē latviski, un par kādu visai veiksmīgu Lietuvas uzņēmumu – Šauļu banku. 

Vada:

Jānis Ramāns
Rudīte Spakovska

Lasīt vairāk

12:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 24. janvāris

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Krustpunktā

Krustpunktā Lielā intervija: Eiropas Parlamenta viceprezidents Roberts Zīle

Latvijas pārstāvis Roberts Zīle kļuvis par vienu no Eiropas Parlamenta viceprezidentiem. Šajā augstajā amatā līdz šim nav bijis ievēlēts neviens deputāts no Baltijas valstīm. Eiroparlamenta deputāts, Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas pārstāvis Roberts Zīle ir Krustpunktā Lielās intervijas viesis.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

Diskusija pirms konferences "Covid 19 ietekme uz bērniem: tiesības un atbildība"

Vai pandēmijas laikā tiek ievērotas bērnu tiesības un lēmumi pieņemti atbilstoši bērnu labākajām interesēm? Diskutējam par šiem jautājumiem pirms organizācijas "Glābiet bērnus!" rīkotās konferences "Covid 19 ietekme uz bērniem: tiesības un atbildība".

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Globālais latvietis. 21. gadsimts

"Ar raitu soli, skaņu balsi - maz’ bišķiņ skaļāk!". Šovasar dziesmu un deju svētki Amerikā

Ar raitu soli, skaņu balsi - maz’ bišķiņ skaļāk! ar šādu saukli sevi piesaka 15. Vispārējie ASV Dziesmu un deju svētki, kas pirmo reizi notiks Minesotā. Kādi būs šīs vasaras Amerikas dziesmu un deju svētki, interesējamies raidījumā, sazinoties ar svētku rīkotājiem Amerikā.

Vada:

Agnese Drunka
Santa Lauga

Lasīt vairāk

15:45

Mūzika

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Skolām brīvi pieejami izglītības, bioētikas, medijpratības un kultūras mantojuma materiāli
Asociācija: Latvijas četru lielāko banku klientiem pērn izkrāpts 11,1 miljons eiro

Atzīmējot 24.janvārī, Starptautisko izglītības dienu, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija ir sagatavojusi izglītojošo materiālu apkopojumu skolēniem un skolotājiem, kā arī citiem izglītības jomas speciālistiem par globālās izglītības, medijpratības, bioētikas un kultūras mantojuma tēmām.

Vada:

Tālis Eipurs
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša. Izrāde "Konklāvs" Dirty Deal Teatro. Izrāde ir festivāla "Patriarha rudens" laureāte. Festivālā izrāda LKA režisoru un laikmetīgās dejas programmas absolventu diplomdarbus.
Mediju apskats.
Šī diena vēsturē. 1972. gada 24. janvārī Guamas salas džungļos tika nejauši notverts Soiči Jokoi - bijušais Japānas impērijas armijas seržants, kurš te bija slēpies kopš 1944. gada. Līdzīgi gadījumi zināmi arī citur Dienvidaustrumāzijā, un arī Baltijā ir bijuši mežabrāļi, kuri pēc Otrā pasaules kara vienatnē slēpušies mežā desmitiem gadu.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Iepazīstina ar pētījumu par Baltijas iedzīvotāju uzticību medijiem
Sācies Krišjāņa Kariņa valdības ceturtais darba gads

Baltijas Mediju izcilības centrs iepazīstina ar pētījumu "Mediji Baltijā. Vai mēs tiem uzticamies?", kuru sagatavojuši vadoši Igaunijas, Latvijas un Lietuvas mediju pētnieki.

Vada:

Tālis Eipurs
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Elektroenerģijas cena palielinājusies 2,6 reizes, parādnieku skaits nav liels

Vidējā elektroenerģijas cena pērn bija 2,6 reizes augstāka nekā 2020. gadā, lielāko pieaugumu sasniedzot pagājušā gada decembrī. Tik liels elektroenerģijas cenu kāpums vēl nav bijis – tā situāciju tirgū raksturo elektroenerģijas tirgotāji. Viņi vērtē, ka šobrīd parādnieku skaits ir nedaudz palielinājies, bet situācija nav kritiska. Kā valdības šobrīd piedāvātie atbalsta veidi ietekmēs mājsaimniecību un uzņēmumu spēju norēķināties par elektroenerģiju un kādu palīdzību saviem klientiem piedāvā paši elektroenerģijas ražotāji un tirgotāji?

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Kultūrkapitāla fonds piešķīris mūža stipendiju balvēnietei Rutai Cibulei

Šogad starp 23 Valsts Kultūrkapitāla fondamūža stipendiātiem ir arī  Balvu centrālās bibliotēkas vadītāja, nemateriālā kultūrmantojuma un Ziemeļlatgales tradicionālās kultūras eksperte – Ruta Cibule, pateicoties kuras pašaizliedzīgajam darbam godā celtas un saglabātas daudzas Zemeļlatgaei raksturīgas kultūras tradīcijas un daudzi dzīves gadi ir veltīti arī Balvu bibliotēkai un tās lasītājiem. Vairāk Ivetas Čigānes sagatavotajā ierakstā.

Vada:

Iveta Čigāne

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

18:04

Laika ziņas

18:05

Dienas notikumu apskats

Pirmdiena, 24. janvāris, pl. 18:00

* ASV sabiedroto aizsardzībai Austrumeiropā varētu nosūtīt līdz pat 5000 karavīru, tikmēr Eiropas Komisija paziņo par vairāk nekā miljarda eiro finansiālu palīdzību Ukrainai
* Tūrisma un viesmīlības nozare prasīs Reira un Pavļuta demisiju
* Arī studenti cer uz atbalstu cenu kāpuma dēļ
* Latvijas karogu Pekinas olimpiskajās spēlēs nesīs kamaniņu braucēja Tīruma un hokejists Dārziņš

Vada:

Dace Simanoviča

Lasīt vairāk

18:30

Ķepa uz sirds

Latvijā pieaug eksotisko dzīvnieku popularitāte

Interesējamies, kāpēc pieaug eksotisku zvēru un rāpuļu popularitāte Latvijā, kas ir glābējsilīte reptiļiem, putniem un kukaiņiem un kāpēc dzīvniekus glābt ir dārgi?

Vada:

Magnuss Eriņš
Inese Kreicberga

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Sociālantropoloģe Aivita Putniņa: Mēs dzīvotu daudz labāk, ja viens ar otru runātos

2022. gads – pilns izaicinājumu un nemiera. Kā vieglāk panest šo ikdienas rūpi? Šovakar Monopolā paraudzīsimies uz tuvo nākotni ar prātu un mieru un šie abi tikumi pieder arī mūsu viešņai - sociālantropoloģei, asociētai profesorei Aivitai Putniņai.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Siltumsūkņi kā iespējama alternatīva citām apkures sistēmām

Siltumsūkņi Latvijā ilgu laiku netika uzskatīti kā alternatīva gāzes un cietā kurināmā apkures sistēmām. Ja no malkas un granulām iegūt siltumu liekas sarežģīti, vai gāzes pieslēgums nav iespējams, tad liksim siltumsūkni.  Vai siltumsūkņu efektivitāte ir pieaugusi tiktāl, lai tos varētu uzskatīt par pilnvērtīgiem citu apkures sistēmu konkurentiem?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Zaķa kāposti. Pasaku stāsta Gundars Āboliņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā Lielā intervija: Eiropas Parlamenta viceprezidents Roberts Zīle

Latvijas pārstāvis Roberts Zīle kļuvis par vienu no Eiropas Parlamenta viceprezidentiem. Šajā augstajā amatā līdz šim nav bijis ievēlēts neviens deputāts no Baltijas valstīm. Eiroparlamenta deputāts, Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas pārstāvis Roberts Zīle ir Krustpunktā Lielās intervijas viesis.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

LR3 raidījuma atkārtojums

Dziedātājai Lienei Kinčai - 40

Viesos:

Kinča Liene
soprāns

Vada:

Rūta Paula

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dienas notikumu apskats

23:30

Pievienotā vērtība

Tiešā piegāde: ko iegūst tirgotājs, ko - pircējs un kādi ir mīnusi

Raidījumā Pievienotā vērtība stāstām par „dropšipingu”, vai tiešo piegādi, kā to dēvē latviski, un par kādu visai veiksmīgu Lietuvas uzņēmumu – Šauļu banku. 

Vada:

Jānis Ramāns
Rudīte Spakovska

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

02:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Turpinās sabiedrisko mediju gada balvu kultūrā "Kilograms kultūras" balsojums
Kultūras pils "Ziemeļblāzma" aicina uz jaunu notikumu ciklu. To ievada pirmizrāde
Kauņā sācies Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumu gads

Vēl līdz 26. janvāra pusnaktij var nobalsot par sabiedrisko mediju gada balvu kultūrā „Kilograms kultūras”. Kādi šogad ir pārsteigumi un kādā virzienā nominantu izvērtēšanas process varētu turpināties, stāsta žūrijas pārstāves, Latvijas Televīzijas žurnālistes Ieva Rozentāle un Lilita Eglīte.

Vada:

Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Sociālantropoloģe Aivita Putniņa: Mēs dzīvotu daudz labāk, ja viens ar otru runātos

2022. gads – pilns izaicinājumu un nemiera. Kā vieglāk panest šo ikdienas rūpi? Šovakar Monopolā paraudzīsimies uz tuvo nākotni ar prātu un mieru un šie abi tikumi pieder arī mūsu viešņai - sociālantropoloģei, asociētai profesorei Aivitai Putniņai.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

LR3 raidījuma atkārtojums

Dziedātājai Lienei Kinčai - 40

Viesos:

Kinča Liene
soprāns

Vada:

Rūta Paula

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Ģimenes studija

Diskusija pirms konferences "Covid 19 ietekme uz bērniem: tiesības un atbildība"

Vai pandēmijas laikā tiek ievērotas bērnu tiesības un lēmumi pieņemti atbilstoši bērnu labākajām interesēm? Diskutējam par šiem jautājumiem pirms organizācijas "Glābiet bērnus!" rīkotās konferences "Covid 19 ietekme uz bērniem: tiesības un atbildība".

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Zināmais nezināmajā

Mistiskās pieredzes fenomena pētījumi

Rīgas Stradiņa universitātes pētnieki ir pievērsušies mistiskās pieredzes fenomenam un ar savu pētījumu izpelījušies startptautisku atzinību. Kas ir šī mistiskā pieredze un kāpēc cilvēki dažkārt piedzīvo transcendentālus apziņas stāvokļus, vai tie ir dabiski cilvēka attīstības ceļā?

Vada:

Sandra Kropa
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk