Sestdiena, 2022. gada 10. decembris

Vārda diena: Judīte, Guna

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:04

Laika ziņas

06:05

Labrīt

Atskats vakardienā.
*
1944. gada 6. Jūlijs Amerikas vēsture iegājusi kā diena, kad notika viena no ASV traģiskākajām ugunsnelaimēm. Konektikutas štatā, Hārtvordā cirka izrādes laikā izcēlās ugunsgrēks, kas prasīja 168 cilvēku dzīvību.

Vada:

Daira Zīle

06:30

Ziņas

06:33

Laika ziņas

06:39

Labrīt

Jau ziņojām, ka Preiļu novada Galēnu pagastā, veicot valsts vietējā autoceļa Viļāni-Maltas Trūpi-Lomi virsmas rekonstrukciju, ir paredzēts nozāģēt ceļa malā teju pirms simts gadiem rindā sastādītas liepas. Koku ciršanai vietējā pašvaldība bija izsniegusi atļauju, taču to nebija saskaņojusi ar Dabas aizsardzības pārvaldi, ko šajā gadījumā bija nepieciešams darīt. Pašvaldība tagad liepas vairs neatļauj nozāģēt, un šis lēmums būtiski ietekmē Latvijas Valsts ceļu plānus saistībā ar ceļa virsmas rekonstrukcijas darbiem, tos krietni samazinot.
*
Turpmākajās minūtēs interesēsimies par to, kā profesionāli mākslinieki bauda vasaru Madonas novadā. Un ne vien bauda, bet arī sadarbojas ar novadu un palīdz dažādos veidos.

Viesos:

Elsiņa Inese
Laikraksta ''Stars'' žurnāliste

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:04

Laika ziņas

07:05

Labrīt

Ārsts: Pandēmija un karš Ukrainā veicinājis depresijas un trauksmes saasināšanos

Latvijas Psihiatru asociācija vēsta, lai nodrošinātu savlaicīgu un kompensētu terapiju tūkstošiem depresijas pacientu, Latvijā nākamgad būtu nepieciešams aptuveni 1 miljons eiro.

Intervijā Latvijas Radio Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra vadītājs, profesors Māris Taube norādīja, ka patlaban depresijas problēmu ir svarīgi aktualizēt, jo pēdējos gados gan pandēmija, gan karš Ukrainā veicinājis depresijas un trauksmes saasināšanos.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:33

Laika ziņas

07:39

Labrīt

Ar akciju sākotnējo publisko piedāvājumu ieguldījumu pārvaldes sabiedrība «Indexo» ir sākusi ceļu, lai piesaistītu investīcijas un dibinātu banku. «Indexo» vadība ierasti kritizē Latvijā pašlaik strādājošās bankas, savā kredītiestādē sola tikai vietējos klientus un dāsnāku kreditēšanas politiku. Bet kas tad viņu izpratnē ir nacionāla banka, ar ko tā labāka par citām un vai mūsu tirgū vēl vienai bankai ir vieta?
*
Apstrādes rūpniecība maijā uzrādīja augšupeju, bet nu jau ekonomikā sākusies lielā atdzišana. Ekonomistu vidū runā par pasaules ekonomikas recesiju gada nogalē vai nākamgad, kuru radīs kara ietekme, kā arī centrālo banku jau īstenotie un vēl solītie ekonomikas dzesēšanas pasākumi. Kopumā, spriežot pēc prognozēm, nākamais gads ekonomikā neizskatās labi.

Viesos:

Strautiņš Pēteris
Bankas ''Luminor'' galvenais ekonomists

Vada:

Daira Zīle

08:00

Ziņas

08:04

Laika ziņas

08:06

Labrīt

08:08

Eiropa šodien

08:12

Labrīt

Eksperti: PIlnībā izslēgt gāzi no elektrības un siltuma ražošanas diez vai izdosies

Kopumā 20% no Latvijas energobilances pīrāga veido gāze. To izmanto gan centralizētā siltumapgādē, gan elektrības ražošanā. Latvijas Radio aptaujātie eksperti ir vienisprātis, ka gāzes īpatsvara samazināšana nākotnē būs neizbēgams solis, bet pilnībā gāzi izslēgt no siltuma un elektrības ražošanas diez vai izdosies, un gāze kā bāzes jaudas nodrošinātājs gan elektrības, gan siltuma ražošanā, iespējams, saglabāsies.

Vada:

Linda Zalāne

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:33

Laika ziņas

08:39

Labrīt

Rundāles pilī skatāmas baroka skulptūras no Ļvivas reģiona

Rundāles pils muzejā skatāma jauna izstāde, kurā var iepazīt nozīmīgu Ukrainas kultūras mantojuma daļu – baroka meistaru skulptūras no Ļvivas reģiona. Tā kā mākslas darbus šobrīd vest atpakaļ uz Ukrainu ir riskanti, Rundāles pils tos uz laiku izvietojusi savās telpās.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:04

Laika ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Pļaujmašīnas izvēle: kā zināt, kura kalpos gadiem, kur tikai pāris sezonas

Divas kaimiņu mājsaimniecības - vienā benzīna zāles pļāvējs strādā desmito gadu, bet otrajā jau trešais aparāts nomainīts. Interesējamies, kāpēc tā?

Vada:

Elvis Jansons

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:04

Laika ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Ielūkojamies Visuma bērnistabā: kāds bija pirmais miljards Visuma vēsturē

Miljards gadu - šajā posmā no Lielā sprādziena caur visaptverošu tumsu sāka veidoties Visums, kādu pazīstam šodien. Ielūkojamies Visuma bērnībā, lai uzzinātu, kā astronomi var pētīt tik senu vēsturi.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:04

Laika ziņas

11:05

Kultūras rondo

Dzīvā folklora: Etnogrāfisko ansambļu nozīme kultūras tradīcīju stiprināšanā
Iezīmējam Cēsu mākslas festivāla programmas aprises

Latviešu folkloras krātuves kolekcija "Etnogrāfisko ansambļu ieraksti" ietver 24 dziedātāju kopu repertuāru no dažādām Kurzemes un Latgales vietām. Par etnogrāfisko ansambļu nozīmi kultūras tradīcīju stiprināšanā un turpināšanā - cikla "Dzīvā folklora" epizodē.

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:05

Pusdiena

Trešdiena, 6. jūlijs pl. 12:00

Vada:

Dace Simanoviča

Lasīt vairāk

12:30

Dzīves ritmi mūzikā

Rejs Čārlzs – vīrs, kurš veica pirmo soulmūzikas ierakstu

Pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados Amerikas savienotajās valstīs izveidojās un sešdesmitajos nostiprinājās  jauns mūzikas stils, kas ieguva apzīmējumu „soulmūzika”. Tiek uzskatīts, ka pirmais soulmūzikas ieraksts tapis 1954. gadā. Tā ir dziesma „I Got A Woman”. To ieskaņoja patiesa mūzikas leģenda – dziedātājs un pianists Rejs Čārlzs.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:04

Laika ziņas

13:05

Krustpunktā

Krustpunktā: Vai nepieciešams stingrāks regulējums elektroskrejriteņu lietošanai?

Elektriskie skrejriteņi pilsētas ielās tiek lietoti ne pirmo gadu, tomēr joprojām ir sūdzības, ka to lietošanas noteikumi nav pienācīgi sakārtoti. Notiek negadījumi un radīti arī zaudējumi, par ko ceļu satiksmē kādam būtu jāuzņemas arī atbildība. Kas šajā jomā vēl būtu jāsakārto?

Vada:

Māra Jansone
Filips Lastovskis

Lasīt vairāk

13:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 6. jūlijs

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:03

Laika ziņas

14:05

Ģimenes studija

Bērnu drošība pludmalē: kā pārliecināt vecākus skatīties uz bērniem, ne telefonā

Pat niecīga vecāku nevērība, pieskatot bērnus, var beigties ar traģēdiju. Kā pārliecināt vecākus pludmalē skatīties uz bērniem, nevis telefonos un ciktāl iespējams novērst visus apdraudējumus bērnam?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:04

Laika ziņas

15:05

Divas puslodes

Nemieri "mierpilnajā" Uzbekistānā. Parīze paver priekškaru uz diplomātijas "virtuvi"

Nemieri "mierpilnajā" Uzbekistānā. Parīze paver priekškaru uz diplomātijas "virtuvi". Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņojis, ka viņš ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu kopš decembra runājis simtiem stundu. Izraēla iekšpolitiskos un ārpolitiskos meklējumos.

Vada:

Eduards Liniņš
Loreta Bērziņa
Uģis Lībietis

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:04

Laika ziņas

16:05

Pēcpusdiena

CERN darbu atsāk Lielais hadronu paātrinātājs, darbā piedalās arī Latvijas zinātnieki
Varēs pārbaudīt, vai īpašums neatrodas plānotajā Zalves poligona teritorijā

Ar jaunu, vēl lielāku enerģiju 5. jūlijā Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN) sākusies jauna fizikas datu vākšanas sezona – pēc trīs gadu ilgušiem uzlabošanas un apkopes darbiem jau trešo reizi tiks iedarbināts Lielais hadronu paātrinātājs (LHC) un sāksies trešais fizikas datu vākšanas periods jeb Run 3.

Vada:

Arta Skuja
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:33

Laika ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša: Andra Manfelde atsākusi rakstīt dzeju, nesen iznāca viņas "Poēma ar mammu". Tās ir bērnības atmiņas, kam patētiskumu piešķir dzejas skanējums un laika distance.
Mediju apskats: apkopojis Elvis Jansons.
Šī diena vēsturē: 1944. gada 6. jūlijs Amerikas vēsture iegājusi kā diena, kad notika viena no ASV traģiskākajām ugunsnelaimēm. Konektikutas štatā, Hārtvordā cirka izrādes laikā izcēlās ugunsgrēks, kas prasīja 168 cilvēku dzīvības.

17:00

Ziņas

17:04

Laika ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Nedaudz palielina maksu par nepamatotu NMPD izsaukumu
Attīrīs Gaujas pietekas taimiņu un foreļu dabisko atjaunošanās spēju uzlabošanai

Par Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādes izsaukumu situācijās, kad nepieciešamā palīdzība nav vērtējama kā neatliekama un nepastāv draudi personas dzīvībai un medicīniskā palīdzība būtu jāsaņem pie ģimenes ārsta vai speciālista, būs jāmaksā par nepilniem trīs eiro vairāk – 74,35 eiro.

Vada:

Arta Skuja
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

17:29

Sociālais paziņojums

17:30

Ziņas

17:33

Laika ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

"Indexo" banka sola tikai vietējos klientus; banku sektorā konkurencei ir vieta

Ar akciju sākotnējo publisko piedāvājumu ieguldījumu pārvaldes sabiedrība "Indexo" ir sākusi ceļu, lai piesaistītu investīcijas un dibinātu banku. "Indexo" vadība ierasti kritizē Latvijā pašlaik strādājošās bankas, savā kredītiestādē sola tikai vietējos klientus un dāsnāku kreditēšanas politiku. Bet kas tad viņu izpratnē ir nacionāla banka, ar ko tā labāka par citām un vai mūsu tirgū vēl vienai bankai ir vieta?

Vada:

Edgars Kupčs

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Tādi esam: Kuldīgā pie Ventas rumbas šogad kādā īpašā namiņā var sajust dabas smaržas. Dabas sajūtu namiņu uzbūrusi kuldīdzniece Ilze Svilpe, kura jau vairākus gadus nodarbojas ar augu vākšanu Ventas krastā, radina augu hidrolātus, sien pirts slotas un padziļināti iepazīst brīnumaino dabas pasauli. Tagad viņa ir gatava dalīties ar savām zināšanām un par to stāstīt arī citiem. Par jauno piedāvājumu interesentiem un tūristiem, kuri apmeklē pilsētu, vairāk Ingas Ozolas ierakstā.
Mediju apskats: apkopojis Elvis Jansons.

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

18:04

Laika ziņas

18:05

Dienas notikumu apskats

Trešdiena, 6. jūlijs pl. 18:00

Lasīt vairāk

18:30

Brīvības bulvāris

Līdzņemamās kafijas kultūra ir radījusi jaunu pulcēšanās veidu. Saruna ar Gundegu Laiviņu

Saruna ar pilsētpētnieci un teātra kuratori Gundegu Laiviņu par urbāno vietradi. Kādēļ pilsētas nevar uzbūvēt līdzīgi cilvēki, kas ir pārejošs un kas paliekošs pilsētās, kur pilsētā protestē “dusmīgais pilsonis”, kāpēc šo laiku dēvē par “līdzņemamās kafijas laikmetu”

Vada:

Gints Grūbe

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:04

Laika ziņas

19:05

Monopols

Festivāla "Rīgas Ritmi" idejas autors un LR Skaņu ierakstu daļas vadītājs Māris Briežkalns

Divās desmitgadēs mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi” ir kļuvis par neatņemamu Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļu, ierakstot Rīgas vārdu globālās un džeza mūzikas kultūras tūrisma ceļvežos. Monopola viesis - festivāla idejas autors un mākslinieciskais vadītājs Māris Briežkalns. 

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

19:58

Sociālais paziņojums

20:00

Ziņas

20:04

Laika ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Pļaujmašīnas izvēle: kā zināt, kura kalpos gadiem, kur tikai pāris sezonas

Divas kaimiņu mājsaimniecības - vienā benzīna zāles pļāvējs strādā desmito gadu, bet otrajā jau trešais aparāts nomainīts. Interesējamies, kāpēc tā?

Vada:

Elvis Jansons

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Ebreju tautas pasaku Kaza stāsta Āris Rozentāls

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā: Vai nepieciešams stingrāks regulējums elektroskrejriteņu lietošanai?

Elektriskie skrejriteņi pilsētas ielās tiek lietoti ne pirmo gadu, tomēr joprojām ir sūdzības, ka to lietošanas noteikumi nav pienācīgi sakārtoti. Notiek negadījumi un radīti arī zaudējumi, par ko ceļu satiksmē kādam būtu jāuzņemas arī atbildība. Kas šajā jomā vēl būtu jāsakārto?

Vada:

Māra Jansone
Filips Lastovskis

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:04

Laika ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Skaļruņa dziesma klusā vakarā

Aivara Freimaņa (attēlā) stāsts "Skaļruņa dziesma klusā vakarā". Piedalās Juris Strenga, Miervaldis Ozoliņš, Igors Siliņš. Režisors Aivars Freimanis. 1992.gada ieraksts. 3 daļās.

Lasīt vairāk

22:49

Mūzika

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dienas notikumu apskats

23:30

Dzīves ritmi mūzikā

Rejs Čārlzs – vīrs, kurš veica pirmo soulmūzikas ierakstu

Pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados Amerikas savienotajās valstīs izveidojās un sešdesmitajos nostiprinājās  jauns mūzikas stils, kas ieguva apzīmējumu „soulmūzika”. Tiek uzskatīts, ka pirmais soulmūzikas ieraksts tapis 1954. gadā. Tā ir dziesma „I Got A Woman”. To ieskaņoja patiesa mūzikas leģenda – dziedātājs un pianists Rejs Čārlzs.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

02:58

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Dzīvā folklora: Etnogrāfisko ansambļu nozīme kultūras tradīcīju stiprināšanā
Iezīmējam Cēsu mākslas festivāla programmas aprises

Latviešu folkloras krātuves kolekcija "Etnogrāfisko ansambļu ieraksti" ietver 24 dziedātāju kopu repertuāru no dažādām Kurzemes un Latgales vietām. Par etnogrāfisko ansambļu nozīmi kultūras tradīcīju stiprināšanā un turpināšanā - cikla "Dzīvā folklora" epizodē.

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Festivāla "Rīgas Ritmi" idejas autors un LR Skaņu ierakstu daļas vadītājs Māris Briežkalns

Divās desmitgadēs mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi” ir kļuvis par neatņemamu Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļu, ierakstot Rīgas vārdu globālās un džeza mūzikas kultūras tūrisma ceļvežos. Monopola viesis - festivāla idejas autors un mākslinieciskais vadītājs Māris Briežkalns. 

Vada:

Arita Grīnberga
Ieva Tīmane

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Divas puslodes

Nemieri "mierpilnajā" Uzbekistānā. Parīze paver priekškaru uz diplomātijas "virtuvi"

Nemieri "mierpilnajā" Uzbekistānā. Parīze paver priekškaru uz diplomātijas "virtuvi". Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņojis, ka viņš ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu kopš decembra runājis simtiem stundu. Izraēla iekšpolitiskos un ārpolitiskos meklējumos.

Vada:

Eduards Liniņš
Loreta Bērziņa
Uģis Lībietis

Lasīt vairāk

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Ģimenes studija

Bērnu drošība pludmalē: kā pārliecināt vecākus skatīties uz bērniem, ne telefonā

Pat niecīga vecāku nevērība, pieskatot bērnus, var beigties ar traģēdiju. Kā pārliecināt vecākus pludmalē skatīties uz bērniem, nevis telefonos un ciktāl iespējams novērst visus apdraudējumus bērnam?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Zināmais nezināmajā

Ielūkojamies Visuma bērnistabā: kāds bija pirmais miljards Visuma vēsturē

Miljards gadu - šajā posmā no Lielā sprādziena caur visaptverošu tumsu sāka veidoties Visums, kādu pazīstam šodien. Ielūkojamies Visuma bērnībā, lai uzzinātu, kā astronomi var pētīt tik senu vēsturi.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk