Piektdiena, 2023. gada 29. septembris

Vārda diena: Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

Atskats vakardienā.
*
Dmitrija Šostakoviča 7. simfonija tapa Otrā pasaules kara laikā, un tai dots Ļeņingradas vārds. Komponista dzimtā pilsēta tobrīd piedzīvoja iznīcinošu blokādi, kas prasīja vismaz miljonu dzīvību. Īpašs notikums bija simfonijas atskaņošana aplenktajā Ļeņingradā 1942. gada 9. augustā.

Vada:

Daira Zīle

06:30

Ziņas

06:39

Labrīt

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Malnavas koledžas ēkas renovētajā pagrabtelpā atklāta jauna lopkopības laboratorija. Jauno aprīkojumu apmācību procesā varēs izmantot dažādu izglītības programmu audzēkņi, un nākotnē te plānota arī mūžizglītības programmu realizēšana.
*
Kad spēkā stājās novadu reforma, viens no novadiem, kurš kļuva ievērojami lielāks, ir Smiltenes novads. Tomēr pati Smiltenes pilsēta nav no Latvijas lielākajām. Tādēļ šobrīd tiek domāts par to, kā Smilteni paplašināt.

Viesos:

Johansone Ingūna
Avīzes “Ziemeļlatvija” galvenā redaktore

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Ministru prezidents skaidro atbalsta veidus energoresursu cenu pieauguma apstākļos

Koalīcija 8. augustā vienojās par atbalstu iedzīvotājiem energoresursu cenu pieauguma apstākļos, kas būs plašāks un agrāks, nekā valdība konceptuāli vienojās jūnijā. Atbalstu piemēros no 1.jūlija. Un to saņems arī tie, kuri apkurei izmanto malku.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:39

Labrīt

Sarosījušies gan iedzīvotāji, kuriem tas ir hobijs un brīvā laika pavadīšanas veids dabā, gan tie, kuriem sēņu un ogu lasīšana vai uzpirkšana un pārdošana dod iespēju nopelnīt papildu naudu. Šobrīd no sēnēm pārsvarā tiek lasītas, pirktas un pārdotas gailenes, bet no ogām - mellenes. Raža šogad meža veltēm laba. Čakls lasītājs dienā var nopelnīt ap 150 un pat pāri par 200 eiro, stāsta sēņu un ogu uzpircēji. Bet vāktais Latvijas mežos un uzpirktais pārsvarā kļūst par eksporta preci.
*
Noslēgumam tuvojas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētās Tehnoloģiju pārneses programmas trešajā atlases kārtā iesniegtie zinātnes komercializācijas projekti. Tie ir zinātnieku izstrādāti produkti ar augstu pievienoto vērtību. Šiem produktu patentiem notiks izsole, kurā piedalīsies uzņēmēji, kas gatavi tos iegādāties un attīstīt.

Viesos:

Kromāns Māris
LIAA Zinātnes komercializācijas nodaļas vadītājs

Vada:

Daira Zīle

08:00

Ziņas

08:06

Labrīt

08:08

Eiropa šodien

08:12

Labrīt

Slimnīcām enerģijas cenu kāpums liek meklēt papildus miljoniem eiro

Enerģijas resursu cenu kāpums smagi skāris lielāko daļu Latvijas iedzīvotāju. Taču pēkšņais izmaksu pieaugums ir nopietns izaicinājums arī iestādēm, kuras patērē gan gāzi, gan elektrību, lai nodrošinātu savu darbību. Liels enerģijas patērētājs ir slimnīcas. Lielākajās slimncās Latvijas Radio noskaidroja – energo krīzes radītā cenu kāpuma dēļ ārstniecības iestādēm nu jāmeklē pat vairāki miljoni, lai nodrošinātu pacientu aprūpi.

Vada:

Kristaps Feldmanis

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:39

Labrīt

09:00

Ziņas

09:05

Kā labāk dzīvot

Iespējas veicināt personu ar invaliditāti iekļaušanu sabiedrībā

Vecums, dzimums, etniskā piederība, invaliditāte - šo iemeslu dēļ cilvēki Latvijā aizvien tiek diskriminēti. Kā veicināt izpratni par personas ar invaliditāti iekļaušanos sabiedrībā, par to saruna raidījumā Kā labāk dzīvot.

Vada:

Arta Skuja
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:05

Zināmais nezināmajā

Datu vizualizācija - tā mums gan palīdz, gan ieved neceļos

Attēliem ir tikpat liels spēks kā rakstītam vārdam. Mūsdienās, kad internetā vieglāk pasniegt saturu ar vizualizācijām nevis teksta blāķiem, aug arī iespējas manipulēt ar auditoriju. Kādos ceļos un neceļos mūs vēsturē un šodien aizved datu vizualizācija?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce-Baltalksne
Paula Gulbinska

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:05

Kultūras rondo

Liepājas simfoniskā orķestra mūziķi aicina uz festivālu "Rimbenieks"

Kamermūzika dodas pie sava klausītāja festivālā “Rimbenieks” Dienvidkurzemes novadā. Kultūras rondo par festivāla saturu saruna ar pianisti Agnesi Egliņu, flautistu Reini Lapu un Liepājas Simfoniskā orķestra klarnetists Kārli Catlaku.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:05

Pusdiena

Otrdiena, 9. augusts pl. 12:00

 

Valdība plāno apstiprināt atbalsta plānu visu apkures veidu lietotājiem

Ģimenes ārsti sašutuši par aizsardzības ministrijas lēmumu iesaistīt mediķus aizsardzības dienesta sistēmā

Pentagons un Pasaules Banka paziņo par jaunu militāru un finansiālu palīdzību Ukrainai

 

Vada:

Pārsla Saktiņa

Lasīt vairāk

12:30

Dzīves ritmi mūzikā

Rokoperas "Kaupēn, mans mīļais" jaunāko iestudējumu izrādīs Siguldā

Rokopera "Kaupēn, mans mīļais" pirmoreiz uzvesta 1999. gadā, tās trešo, jaunāko uzvedumu būs iespējams baudīt Siguldā 12. augustā.

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:05

Krustpunktā

Krustpunktā diskusija: Kāpēc bez krievu valodas zināšanām grūti atrast darbu Latvijā?

Krustpunktā diskusija: Kāpēc bez krievu valodas zināšanām grūti atrast darbu Latvijā?

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

13:45

Krustpunktā

Brīvais mikrofons. 9. augusts

Vada:

Aidis Tomsons

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:05

Ģimenes studija

HIV testa nepieciešamība un aizspriedumi

Latvijā ik gadu HIV infekcija tiek atklāta ap 300 cilvēkiem, ierindojot Latviju otrajā vietā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstu vidū jauno gadījumu skaita ziņā uz 100 000 iedzīvotāju. 

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:05

Brīvības bulvāris

Krievijas žurnālisti Latvijā. Saruna ar "TV Doždj" pārstāvi Jekaterinu Kotrikadzi

Latvija pēc kara Ukrainā izveidojusies par vienu no vadošajiem Krievijas mediju emigrācijas centriem. Jūlija vidū no Rīgas atsāka raidīt neatkarīgais Krievijas televīzijas kanāls "TV Doždj". Saruna ar vienu no vadošajām krievu žurnālistēm, televīzijas kanāla "TV Doždj" informācijas dienesta vadītāju Jekaterinu Kotrikadzi.

Vada:

Gints Grūbe

Lasīt vairāk

15:34

Radio mazā lasītava

"Radio mazā lasītava" ceļo: Līgatnes "Zeit" lasām Anšlava Eglīša grāmatas

Radio mazā lasītava arī šovasar turpina ceļot. Līgatnes "Zeit" lasām rimdinieka Anšlava Eglīša grāmatas un kādu grāmatu, kura iznāks romānu un monogrāfiju sērijā "Es esmu" – teātra zinātnieces Ievas Strukas monogrāfiju par Anšlavu Eglīti "Par skaisto un aplamo dzīvi. Anšlavs Eglītis", autorei klātesot.

Vada:

Ingvilda Strautmane
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Ar gājienu atzīmē otro gadadienu kopš falsificētajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām
Iespēja apspriest ziņojumu par pedagogu darba slodžu līdzsvarošanu un likmes palielināšanu

Atzīmējot otro gadadienu kopš falsificētajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām, Rīgas baltkrievu diaspora 9. augustā plkst.19 rīkos gājienu no Nacionālās bibliotēkas līdz Brīvības piemineklim. Gājienam sekos politieslodzītajiem un bēgļiem veltīta akcija pie Brīvības pieminekļa.

Vada:

Tālis Eipurs
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Kultūras afiša: Starptautiskā operetes festivāla notikumi Ikšķilē koncertsaruna un muzikāls virtuālās realitātes ceļojums bērniem; Emīlam Dārziņam veltīta multimediju izstāde un dejas izrāde Rīgas Mākslas telpā.
Mediju apskats: apkopojusi Arta Skuja.
Šī diena vēsturē: Dmitrija Šostakoviča 7. simfonija tapa Otrā pasaules kara laikā, un tai dots Ļeņingradas vārds. Komponista dzimtā pilsēta tobrīd piedzīvoja iznīcinošu blokādi, kas prasīja vismaz miljonu dzīvību. Īpašs notikums bija simfonijas atskaņošana aplenktajā Ļeņingradā 1942. gada 9. augustā. Vairāk stāsta Eduards Liniņš.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Visi VSAA e-pakalpojumi turpmāk būs pieejami vienuviet

No 10.augusta valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv ikvienam interesentam būs iespēja lietot jaunu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) e-pakalpojumu "VSAA informācija un pakalpojumi".

Vada:

Tālis Eipurs
Ilze Puncule-Aginta

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Meža velšu vākšana rit pilnā sparā; Latvijas labumus pārsvarā eksportē

Sarosījušies gan iedzīvotāji, kuriem  tas ir hobijs un  brīvā laika pavadīšanas veids dabā, gan tie, kuriem  sēņu un ogu lasīšana vai uzpirkšana un pārdošana dod iespēju nopelnīt papildu naudu. Šobrīd no sēnēm pārsvarā tiek lasītas, pirktas un pārdotas  gailenes, bet no ogām- mellenes.Raža šogad meža veltēm laba.Čakls lasītājs dienā var nopelnīt ap150 un pat pāri par 200 eiro, stāsta sēņu un ogu uzpircēji. Bet vāktais Latvijas mežos un uzpirktais pārsvarā kļūst par eksporta preci. Plašāk - Silvijas Smagares veidotajā ierakstā.

Vada:

Silvija Smagare

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Tādi esam: Valentīna Dāboliņa no Madonas 46 gadus nostrādājusi par farmaceiti un aptiekas vadītāju. Nesen viņa darba gaitas beigusi un tagad vairāk laika var veltīt savam hobijam - ārstniecības augiem. Valentīnas lauku mājās, Mārcienas pagasta „Celmiņos, aug ap 50 dažādu ārstniecības augu. Valentīna gatavo tējas un to maisījumus un „Celmiņos" uzņem arī tūristus. Vairāk stāsta Daina Zalamane.
Mediju apskats: apkopojusi Arta Skuja.

Vakara pārraides

18:00

Ziņas

18:04

Laika ziņas

18:05

Dienas notikumu apskats

Otrdiena, 9. augusts pl. 18:00

Lasīt vairāk

18:30

Augstāk par zemi

Pirms Imantdienas ciemojamies Imanta Ziedoņa muzejā "Dzirnakmeņi"

Viesojamies Imanta Ziedoņa muzejā “Dzirnakmeņi” Murjāņos. Laikā, kas šai paša celtajā mājā vēl dzīvoja dzejnieks un aktrise Ausma Kantāne, gada lielākā viesu sanākšana bija Imantos, mājas saimnieka vārda dienā - 1. jūlijā.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:05

Monopols

Monopola viesis pilots Kaspars Paršinovs

Ja tas nebūtu grūti, visi to darītu. Tā, sevi motivēdams, Monopola viesis sasniedzis savu sapni - kļūt par lidmašīnas pilotu. Par lielām lidmašīnām un lielu nākotni saruna ar pilotu Kasparu Paršinovu.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Iespējas veicināt personu ar invaliditāti iekļaušanu sabiedrībā

Vecums, dzimums, etniskā piederība, invaliditāte - šo iemeslu dēļ cilvēki Latvijā aizvien tiek diskriminēti. Kā veicināt izpratni par personas ar invaliditāti iekļaušanos sabiedrībā, par to saruna raidījumā Kā labāk dzīvot.

Vada:

Arta Skuja
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Herbe ar lielo cepuri. 9. vakars(nobeigums)

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā diskusija: Kāpēc bez krievu valodas zināšanām grūti atrast darbu Latvijā?

Krustpunktā diskusija: Kāpēc bez krievu valodas zināšanām grūti atrast darbu Latvijā?

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Jānis Purapuķe "Ķibele aiz ķibeles"

Jāņa Purapuķes humoreska "Ķibele aiz ķibeles". Radiolasījuma autore Ligita Meķe. Lasa Inese Bērziņa, Ēriks Brītiņš un Zigurds Neimanis. 1989. gada ieraksts.

Lasīt vairāk

22:39

Mūzika

23:00

Ziņas

23:04

Laika ziņas

23:05

Dienas notikumu apskats

23:30

Dzīves ritmi mūzikā

Rokoperas "Kaupēn, mans mīļais" jaunāko iestudējumu izrādīs Siguldā

Rokopera "Kaupēn, mans mīļais" pirmoreiz uzvesta 1999. gadā, tās trešo, jaunāko uzvedumu būs iespējams baudīt Siguldā 12. augustā.

Vada:

Daiga Mazvērsīte

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:59

Mūzika

02:58

Mūzika

03:59

Mūzika

04:58

Mūzika

00:00

Nakts ziņas

00:04

Laika ziņas

00:05

Nakts programmas pieteikums

00:06

Kultūras rondo

Liepājas simfoniskā orķestra mūziķi aicina uz festivālu "Rimbenieks"

Kamermūzika dodas pie sava klausītāja festivālā “Rimbenieks” Dienvidkurzemes novadā. Kultūras rondo par festivāla saturu saruna ar pianisti Agnesi Egliņu, flautistu Reini Lapu un Liepājas Simfoniskā orķestra klarnetists Kārli Catlaku.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

01:00

Nakts ziņas

01:04

Laika ziņas

01:05

Dienas notikumu apskats

02:00

Nakts ziņas

02:04

Laika ziņas

02:05

Monopols

Monopola viesis pilots Kaspars Paršinovs

Ja tas nebūtu grūti, visi to darītu. Tā, sevi motivēdams, Monopola viesis sasniedzis savu sapni - kļūt par lidmašīnas pilotu. Par lielām lidmašīnām un lielu nākotni saruna ar pilotu Kasparu Paršinovu.

Vada:

Ingus Ulmanis
Marta Dobrovoļska

Lasīt vairāk

03:00

Nakts ziņas

03:04

Laika ziņas

03:05

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:04

Laika ziņas

04:05

Ģimenes studija

HIV testa nepieciešamība un aizspriedumi

Latvijā ik gadu HIV infekcija tiek atklāta ap 300 cilvēkiem, ierindojot Latviju otrajā vietā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstu vidū jauno gadījumu skaita ziņā uz 100 000 iedzīvotāju. 

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

05:00

Nakts ziņas

05:04

Laika ziņas

05:05

Zināmais nezināmajā

Attēliem ir tikpat liels spēks kā rakstītam vārdam. Mūsdienās, kad internetā vieglāk pasniegt saturu ar vizualizācijām nevis teksta blāķiem, aug arī iespējas manipulēt ar auditoriju. Kādos ceļos un neceļos mūs vēsturē un šodien aizved datu vizualizācija?

Viesos:

Aleksejeva Nika
"Datu skolas" vadītāja Latvijā

Vada:

Sandra Kropa