Žurnāls "IR" publiskojis sabiedrībai būtisku informāciju no sarunām, ko izmeklētāji 2009. - 2011. gadā noklausījās viesnīcā "Rīdzene", kur Ainārs Šlesers ar politiķiem un uzņēmējiem kārtoja lietas. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja noklausītās sarunas viesnīcā "Rīdzene" atklāj tā saukto oligarhu ietekmi "Rīgas Tirdzniecības ostā", "airBaltic" un citos uzņēmumos, kā arī iespējamu politiskās ietekmes izmantošanu personīgo biznesa interešu īstenošanai.

 

Saeima 15.jūnijā atbalstīja Jēkaba Straumes iecelšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatā. Pirms iecelšanas KNAB priekšnieka amatā Straume strādājis Militārās izlūkošanas un drošības dienestā, kā arī guvis pieredzi operatīvajā darbā un korupcijas apkarošanas jomā Valsts policijā.

 

Rīgas domē ievēlētā bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece Juta Strīķe apgalvo, ka Drošības policija (DP) viņu izseko. Strīķe savā kontā sociālajā tīklā "Facebook.com" raksta, ka 13. jūnijā Imantā pie savas daudzdzīvokļu mājas konstatējusi, ka viņu izseko DP darbinieki. "Labi zinot, kā tiek organizēta izsekošana, ierastajā Imantas vidē nav grūti saskatīt DP raksturīgo profesionāli vājo darbu. Pat pasveicināju vienu no ekipāžām, tie no pārsteiguma zaudēja runas dāvanas," raksta Strīķe, kura pati savulaik karjeru veidoja DP.

... Un ko domā Tu? Aktuāli notikumi, kurus izvēlamies no katras dienas notikumu klāsta. Gaidām jūsu domas un viedokļus raidījumā ...un ko domā Tu?. Ētera tālruņi 67222888 un 67225599.