Par valstī ieviesto ārkārtas noteikumu neievērošanu nepieciešami lielāki naudas sodi – līdz 1000 eiro un vairāk, intervijā Latvijas Radio 1 teica iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) Viņš atsaucās uz citu Eiropas valstu piemēriem, kur nācies ieviest šādus bargus sodus. Iekšlietu ministrija jau strādājot, lai panāktu izmaiņas administratīvo pārkāpumu kodeksā.

Viņš uzsvēra, ka līdzšinējā pieredze ir apliecinājusi - iedzīvotāji joprojām neievēro piesardzības pasākumus. “Jo ilgāk tas turpināsies, jo biežāk valdībai vajadzēs sanākt kopā un pieņemt jaunus mērus” – tā sacīja Ģirģens.

Viņš arī pauda savu personīgo viedokli par nepieciešamību straujāk apturēt cilvēku kustību Rīgā un Rīgas reģionā, uz mēnesi ieviešot pilnu karantīnu. Taču šis priekšlikums līdz šim valdības atbalstu nav guvis

Ģirģens norādīja, ka iedzīvotāju pulcēšanās aizliegumu ievērošanas kontrolē armiju pagaidām nav jēgas piesaistīt, kamēr valstī nav ieviesta pilna karantīna. Ministrs uzskata, ka ir nepieciešami stingrāki cilvēku kustības ierobežojumi, pretējā gadījumā, medicīniskie izdevumi ir nelietderīgi. Ministrs arī uzskata, ka cilvēku pārvietošanās ierobežošanu sākotnēji varētu uz mēnesi ieviest Rīgā un Rīgas reģionā.

Viņš arī teica, ka no 1. aprīļa motociklisti kontrolēs cilvēku pulcēšanos parkos un atpūtas vietās. Policijas automašīnas aprīkos ar skaļruņiem, un tās sākotnēji Rīgā, Pierīgā un Jūrmalā, vēlāk arī reģionos, skaļruņos brīdinās par pulcēšanās ierobežojumiem.

Ģirģens arī atklāja, ka saistībā ar Covid-19 pasaulē aktivizējas dažādi kibernoiziedznieki. Par to brīdina Eiropols. Ģirģens aicina cilvēkus neatbildēt uz aizdomīgiem telefona zvaniem un neatvērt aizdomīgus e-pastus.