Lai arī netieši, tomēr ar Ziemassvētku vēsti ļoti labi sasaucas jaunā Okupācijas muzeja izstāde „Cerību raksti”. Tā iepazīstina ar rokdarbiem, kas savulaik tapuši ieslodzījumā, izsūtījumā un bēgļu nometnēs, apliecinot cilvēku alkas pēc skaistuma un radošuma arī vissūrākajos apstākļos.

Izstāde eksponēta muzeja ārpusē. Proti, uz muzeja sētas izvietotas 18 lielformāta planšetes, uz kurām redzami rokdarbu fragmenti un stāsti par to tapšanu. Galvenokārt tie ir baltas krāsas tamborējumi un izšuvumi, kas spilgti kontrastē ar šobrīd visapkārt valdošo pelēcīgo vidi.

Uz muzeja sētas skatāmās, izsmalcinātās baltās mežģīnes un citi rokdarbi savdabīgi kontrastē gan ar šobrīd pelēcīgo āra vidi, gan vēl jo vairāk ar apstākļiem, kādos tie savulaik tapuši. Piemēram, uz planšetes redzams kāda ļoti trausla, teju caurspīdīga rokdarba fragments, ko darinājusi Elvīra Balode, Latvijas armijas ģenerāļa Jāņa Baloža sieva, ieslodzījuma laikā Vladimiras cietumā. Izšuvums veidots no cietuma slimnīcas marles pārsēja, izmantojot tā paša pārsēja diegus un pašgatavotu koka adatu.

Maigas Melanijas Stilbiņas tamborēto auseklīšu raksts savukārt tapis Tomskas apgabala Molčanovas rajonā. Tā tapšanā izmantoti balti kokvilnas diegi un no velosipēda rata spieķiem izgatavotas tamboradatas.

Okupācijas muzejs glabā plašu arī vissūrākajos apstākļos tapušu rokdarbu kolekciju, un kā saka izstādes kurators Ivars Dimdiņš – tas daudz ko pastāsta par mūsu tautas raksturu un attieksmi pret dzīvi.