Krāsainu mūsdienu kino mozaīku piedāvās Starptautiskais Rīgas kino festivāls, kas sāksies 13. oktobrī un noritēs pusotru nedēļu. Festivāla programmā ir vairāk nekā 100 filmu, kas sakārtotas 12 tematiskās sadaļās un sešos konkursos. Daudzus filmu seansus papildinās arī tikšanās ar režisoriem, aktieriem un citiem filmu veidotājiem.

Par festivāla vadmotīvu šogad izvēlētas kino klasiķa Pjēra Paolo Pazolīni vārsmas: "Dienišķais labā un ļaunā juceklis". Pazolīni ir arī šī gada festivāla retrospekcijas centrālā personība, stāsta festivāla radošā direktore Sonora Broka.

Festivālā būs jauna sadaļa "Fokusā Ukraina", kas iekļaus diskusijas, lekciju un filmu programmu, ļaujot iepazīt dažādu laiku Ukrainas kino, arī pašu aktuālāko, kas vēsta par kara atstātajām traumām.

Globālā līmenī kino pēdējos gados ļoti daudz runā par ekoloģiju, un to atspoguļos arī festivāls. Ļoti spēcīgs komentārs par šo tēmu ir Paragvajas režisores filma "Eami", kas caur mazas meitenes stāstu vēsta par lietusmežu izciršanas sekām. Kā arī grenlandiešu filma "Pēdējais cilvēks", kas savukārt pievēršas tam, kā ledāju kušanas rezultātā mainās Grenlandes ainava un cilvēku dzīves.

Kā atsvars nopietnajām tēmām festivālā šogad arī vairāk komēdiju nekā citos festivāla gados. Norvēģu komēdija "Pati sev piegriezusies" ir visai ekstrēms stāsts par mūsdienās tik aktuālo vēlmi pēc uzmanības par katru cenu, bet franču komēdija "Neticami, bet patiesi" vēsta par ne mazāk aktuālu vēlmi pēc mūžīgās jaunības.

Neatņemama festivāla daļa ir filmu sadaļa bērniem , kas ietver gan animācijas īsfilmu programmu pašiem mazākajiem skatītājiem, gan pilnmetrāžas filmas skolas vecuma bērniem. Filmu atlases princips – lai bērniem būtu interesanti, bet lai arī filmas skartu aktuālas tēmas. Šoreiz tāda, piemēram, ir vācu filma "Ceļš", kas vēsta par kāda zēna un viņa ģimenes bēgļu gaitām, kā arī zviedru filma "Komēdijas karaliene", kas dziedinoši runā par ļoti sarežģītām tēmām, stāsta programmas kuratore Kristīne Simsone.

Dažādās festivāla programmās pirmizrādes piedzīvos vairākas Latvijas filmas, to vidū Matīsa Kažas jauniešu drāma "Neona pavasaris", Lindas Oltes sociālā ģimenes drāma "Māsas" un Toma Harjo debijas darbs "Sēklis".

Bet festivālu atklās nacionālā pirmizrāde Signes Baumanes animācijas filmai "Mans laulību projekts", kas jau izrādīta festivālos citviet pasaulē un saņēmusi četras godalgas.  Sarunā ar Kultūras Rondo režisore filmu pati raksturoja kā bioloģisko trilleri, kas apdzied iemīlēšanās, precēšanās un šķiršanās ciklu. Filmā skan meiteņu trio "Limonāde" iedziedātās dziesmas.