Mūsdienās arvien vairāk notikumu pārceļas uz elektronisko vidi. Tajā uz sapulcēm sanāk darba kolektīvi, uzņēmēji slēdz darījumus. Pārvākšanās uz e-vidi ir nojaukusi ierastās valstu robežas un samazinājusi attālumus.

Lai atvieglotu ārzemnieku iespējas izmantot Latvijas elektronisko vidi, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pirms gada radīja īpašu elektroniskās identifikācijas karti ārzemniekiem. Tā ļauj iegūt e-parakstu un slēgt darījumus, nebraucot uz Latviju un neprasot te uzturēšanās atļauju. Taču dokumentu iekāroja cita auditorija un citiem mērķiem. Cilvēki no Turcijas, Albānijas un Uzbekistānas dokumentu, iespējams, mēģina nelikumīgi izmantot, lai strādātu Eiropas Savienībā.

Pārvaldes darbinieki un robežsargi situāciju laikus atklāja un problēmu novērsa, taču šis gadījums parāda, kā paļaušanās uz cilvēku godaprātu var radīt Eiropas mēroga nepatikšanas.

Latvijā e-pakalpojumi ir labi attīstīti, apsteidzam daudzas Eiropas valstis. Sabiedrībai elektroniskajā vidē ir pieejams plašs klāsts valsts pakalpojumu, arī piekļūšana tiem ir salīdzinoši vienkārša. E-parakstu automātiski iegūst katrs valsts iedzīvotājs, kas saņem personas identifikācijas jeb ID karti. Tā nodrošina arī personas identificēšanu elektroniskajā vidē. Līdzīgi kā internetbanku identificēšanas rīki.

E-paraksta sistēmas uztur valsts uzņēmums SIA Latvijas radio un televīzijas centrs. Viņiem ir visa informācija, kas un cik daudz izmanto e- parakstu un elektronisko identifikāciju.

SIA Latvijas valsts radio un televīzijas centrs Korporatīvās komunikācijas vadītāja Vineta Sprugaine stāsta, ka šogad digitāli parakstīti pieci miljoni dokumentu. Ģeogrāfija, no kurienes lietotājs pieslēdzies, arī ir ļoti plaša.