Latvijā pēdējos 10 gados elektroenerģijas vidējais patēriņš gadā ir bijis 7 TWh (teravatstundas). Straujāks elektroenerģijas patēriņš tiek prognozēts no 2030. gada, bet līdz 2035. gadam tas varētu palielināties pat par 100%. Patēriņu stimulēs elektroenerģijas izmantošana transportā un apkurē, kā arī vispārējs labklājības pieaugums, savukārt patēriņu bremzēs energoefektivitātes uzlabošanās, demogrāfiskās situācijas pasliktināšanās un mikroģenerācijas attīstība.

Pētījumu par elektroenerģijas patēriņa tendencēm piecos segmentos - rūpniecībā, sabiedriskākajā un komerciālajā sektorā, mājsaimniecībās, transportā un enerģētikā, veica uzņēmums KPMG Latvija. Uzņēmuma Enerģētikas un infrastruktūras konsultāciju vadītājs Dainis Bass stāsta, ka tika vērtēti faktori, kas var mainīt pieprasījumu pēc elektroenerģijas.

Pētījumu par elektroenerģijas patēriņa tendencēm pasūtīja AS „Augstsprieguma tīkls”. Uzņēmuma valdes loceklis Arnis Daugulis stāsta, ka uzņēmumam bija svarīgi saprast, kādas izmaiņas nākotnē gaidāmas elektroenerģijas ražošanā un patēriņā.

Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis uzsver - lai būtu konkurētspējīgi reģionā, pašiem jāražo lēta un zaļa elektrība.

Latvijas Elektroenerģētiķu un eletrobūvnieku asociācijas izpilddirektors Ivars Zariņš vērtē, ka elektroenerģijas nozares uzņēmumi ir gatavi patēriņa pieaugumam, bet politiķiem pietrūkst ilgtermiņa attīstības vīzijas.

KPMG pārstāvji savā pētījumā vērtē – lai elektroenerģijas patēriņš 2030. gadā palielinātos, nākamajos 10 gados investīcijās nozarē būtu jāiegulda no 10 līdz 20 miljardiem eiro.