"Nebūšu oriģināla un tāpat kā daudzi mani kolēģi radio, presē un televīzijā, atskatīšos uz 2018. gada pērļu vākumu šajā raidījumu ciklā, kas ar nosaukumu Latvijas pērles arī beidz savu skanējumu, bet, kā tas sauksies un ko tajā varēs dzirdēt, par to šī raidījuma beigās," bilst raidījuma autore Zane Lāce.

Bet tagad atcerēsimies, kur vērojams saktām bagātākais tautas tērps, kur top lielais musturdeķis, ka carnikavieši agrāk nēģus cepa, kā Maltas pusē ar zirga pasta ratiem brauca, kāda interesanta pudele glabājas Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā un kā Vijciemā  pēc sentēvu metodēm čiekurus kaltēja.

Veidojot  šo raidījumu  divu gadu garumā, pārliecinājos, ka ikvienā pagastā un pilsētā ir vismaz viens pagātnes mantojuma objekts, par kuru vietējie muzeju, kungu māju, baznīcu darbinieki, bibliotekāri un vēsturnieki var ko pastāstīt. Un turpmāk raidījums  ar nosaukumu Vietu lietas turpinās skanēt ierastajā laikā, bet raidījuma vairāk  pievērsīšos konkrētas vietas vairākiem objektiem vai lietas aplūkošu tuvplānā. Tās būs senākās vai interesantākās, vai neparastākās, vai unikālākās dažādu laikmetu liecības, kas saglabājušās līdz mūsdienām un bez kultūrvēsturiskā matojuma vērtības sevī ietver arī mūsu zemes un cilvēku stāstus. Tās var būt lielākās mēslu dakšas, baronu meitas kristāmkleita no 18.gadsimta, lielākā/mazākā baznīca, krāšņākais baroka laika kungu nams, ievērojama rakstnieka skolas burtnīca vai kolhoza priekšsēdētāja portfelis. Raidījuma mērķis ir iepazīstināt klausītāju ar Latvijas  dažādo laikmetu mantojumu, uzsverot tā vērtību, radīt interesi un līdz ar to, arī niansēti izcelt katras pilsētas un pagasta kultūrvēsturiskos vaibstus.