Viņas dzeju klausoties, var redzēt viņas dzīvi - suvenīriņu veikalu, ķiršsārtas lūpas un kalnu upi, kurā vārdi gāžas no liela augstuma. Šis ir Monopolā tapis dzejolis par godu Dzejas dienām un mūsu viešņai – jaunai dzejniecei, kas nedzīvo mākoņos, Norai Grēniņai.

"Pirmais, kas ienāca prātā, ir dzīves svinēšana, ka tu svini dzīvi ar to, ka tiek godātas lietas, vērtības, ka mums ir iespēja viņas godāt, gan grāmatas, dzejniekus, literātus, tulkotājus, kas saistīti šajā jomā. Un arī ir svētki pašiem lasītājiem. Tas ir skaisti, ka mums tādas dienas ir," tā Dzejas dienas raksturo Nora Grēniņa.

"Es domāju, ka viņa piedzīvo tādu kā renesansi. Pašai ir tāda sajūta," dzejas aktualitāti mūsdienās vērtē Nora Grēniņa. "Manuprāt, ka mums dzejas kultūra kā tāda nav zudusi, viņa ir vienmēr bijusi, un, pat ja ir licies, ka varbūt kaut kāds brīdis, kad cilvēki mazāk lasa, es domāju, ka tā nav, ka latvietis daudz lasa. Kad tā parunā ar draugiem, tad tu dzirdi, tas tur kabatiņā kaut ko raksta, tas un tas. Šis vārds un arī brīdis kopā ar dzeju un grāmatu ir ļoti svarīgs. Varbūt pietrūkst laika tam kādreiz."

Sarunā Nora Grēniņa arī atklāj, ka mīlestību uz grāmatu iedevusi omīte.

"Viņai bija divas būtiskas lietas, viņa bija kora mīlētāja, viņa dziedāja Vīgnera korī, un grāmatu un dzejoļu mīlētāja. Viņai plauktā bija plates un dzejas grāmatas. Man mīļākās bērnības atmiņas ir būt pie viņas," stāsta Nora Grēniņa.

Tikšanās ar Noru Grēniņu Dzejas dienu laikā nav nejaušība, jo nesen iznācis viņas krājums "Tu sauci mani vārdā – upju līnijās", un 12. septembrī Mencendorfa namā skanēs dzejkoncerts, kuram dots šādas pats nosaukums.

Programmu veido Noras Grēniņas dzejas krājums, kas ir tapis piecu gadu garumā, aptverot sajūtas ceļojumu laikā pa Vāciju, Šveici, Franciju, Itāliju un Dāniju, satiekot māksliniekus, mūziķus, un visdažādāko kultūru un dzīves gājumu pārstāvjus.

Izrādē piedalās aktieri Inta Tirole, Jānis Skanis un Maija Arvena, mūziķi Lauma Kazaka (balss, ģitāra), Ieva Lapkovska (flauta) un Marianna Puriņa (vijole) un dzejniece Nora Grēniņa.