Mūziķis, komponists, ģitārists, ceļotājs - tā pats sevi dēvē Rihards Lībietis. Un varētu arī teikt - jelgavnieks, kura ceļš vedis līdz Rīgas Franču licejam, bet tālāk tas krāšņi izpaudies mūzikā.

Divi jaunākie šogad izdotie mūzikas albumi ir Riharada Lībieša vērojumi par dzīvi, par to, kā mākslinieks pats jūtas šajā laikā.

Mūziķis atklāj, ka ir nācies sastapties ar neizpratni par to, ka nav grupa dziedātāja, ka skan tikai instrumentāla mūzika.

"Aizspriedums pakāpeniski izzūd. Cilvēki saprot, ka instrumentālā mūzika pati par sevi ir pietiekami spēcīga un koncertpiedzīvojums ir ļoti jaudīgs," gandarīts Rihards Lībietis.

"Man patīk šis formāts, jo vari pateikt daudz ko, nepasakot īsti neko. Nav ne viena vārdu frāze, bet katrs cilvēks instrumentālā mūzikā var atrast kaut ko sev. Tā ir emociju un ziņojuma nodošana ne tik tiešā veidā."

Savas muzikālās prasmes Rihards izkopis, skolojoties individuāli pie dažādiem pedagogiem un arī pašmācības ceļā. Rihards uzstājas ne vien kā akustiskās mūzikas mākslinieks, bet spēlē arī grupās “Pacific K”, “The Originals”, spēlē Trio sastāvā un kvintetā “Rihards Lībietis Orchestra”, kas savas pastāvēšanas laikā aizvadījis veiksmīgus koncertus Baltijas valstu klubos, koncertvietās un festivālos. Kvintets izpilda plašas dinamikas pasaules mūziku, savā skanējumā iekļaujot elementus no Āfrikas, Tuvajiem Austrumiem, latviešu folkmūzikas, blūza un džeza. Savas darbības laikā kvintets izdevis četrus oriģinālmūzikas albumus, un ceturtais - “Willful Blindness” jeb “Apzināts aklums” - ar instrumentālām kompozīcijām klajā nācis 2021. gada pavasarī.

Rihards regulāri sadarbojies ar dažādiem latviešu mūziķiem, piemēram, Lindu Leen, Raimondu Tigulu, ir izdevis solo albumu “RL Elektronix” 2015. gadā, savukārt viņa otrais solo albums “Līnijas un miniatūras”, kurā piedalījies arī bundzinieks Toms Kagainis, klajā tiks laists šī gada oktobrī.

Rihards arī veidojis mūziku teātra izrādēm, laikmetīgās dejas uzvedumiem, īsfilmām, piemēram, teātra izrādēm “Bannija Manro Nāve” un “Izraidītie” Dailes teātrī (kopā ar grupu “Ryga”) un dejas izrādei “Noķer Mani” Ģertrūdes ielas teātrī. 

Bet Riharda hobiju sarakstā vienu no pirmajām vietām noteikti varētu ieņemt klinšu kāpšana un boulderings, darot to bez virves vai jostas. Viņš arī labprāt skrien, Rihardam lielā cieņā ir laba kafija un grāmatas, un citiem viņš ieteiktu izlasīt Mihaila Bulgakova “Meistaru un Margaritu”, kā arī Džona Ronalda Rūela Tolkīna “Gredzenu pavēlnieku” oriģinālvalodā. Un, ja tas būtu iespējams, Rihards vēlētos piedzīvot Parīzi 19. gadsimta beigu periodā, iedzert vīna glāzi kopā ar Gogēnu un Monē un pateikt kādu uzmundrinošu vārdu van Gogam.