Raidījums Kā labāk dzīvot turpina tradīciju un arī šogad, gaidot Latvijas dibināšanas gadskārtu, piedāvā spēlēt Ideju tenisu – spēli, kurā meklējam labas, attapīgas, neparastas, izcilas, vienkārši jautras idejas, kā sagaidīt un svinēt Latvijas simtgadi. Otrdienas spēlē vērtējam, kas būtu jādara Latvijas popularizēšanā Labas gribas vēstniekam un kāds izskatīsies Latvijas simtgades Goda albums un ko mēs tajā iekļausim? Idejas piedāvā šefpavārs Elmārs Tannis, pētnieks Aldis Austers, kurš pēc 11 Briselē pavadītiem darba gadiem atgriezies Latvijā, mūziķis Jorans Šteinhauers, dzimis vācietis – sajūt sevi kā latvieti, un mūziķis un krodzinieks Kristaps Krēsliņš.

 

 

Kas jādara Latvijas popularizēšanā Labas gribas vēstniekam: kā atrast īstos cilvēkus un kurp viņiem doties stāstīt par Latviju?

Ir divi varianti kā izvēlēties Labas gribas vēstniekus:

Elmārs Tannis un Aldis Austers piedāvā izvēlēties no latviešu ārzemju diasporas, aicinām viņus stāstīt labās lietas par Latviju, nepieminot slikto, jo tad būtu jāmānās.

Kristaps Krēsliņš un Jorans Šteinhauers piedāvā, ka par labas gribas vēstniekiem varētu kļūt ārzemnieki, kuriem ir savs viedoklis par Latviju.

Katram labas gribas vēstniekam ir savs profils un uzdevums saskaņā ar viņa interesēm.

Jorans Šteinhauers atzīst, ka latviešu ārzemēs ir tik maz, ka tas ir kaut kas īpašs, un tomēr ir tik daudz, lai vienmēr kādu var atrast. Katrs latvietis ārzemēs ir kā vēstnieks.

Labas gribas vēstnieki strādā individuāli ar katru cilvēku.

Elmārs Tannis piedāvā veidot tūrisma ministrija, jo ar tūrisma aģentūru ir par maz, lai nodrošinātu Latvijas daudzpusīgās vajadzības ir par maz.

 

 

Kā varētu izskatīties Latvijas simtgades Goda albums un ko tajā iekļaut?

Kristaps Krēsliņš un Jorans Jorans Šteinhauers piedāvā Latvijas simtgades audiovizuālo albumu, kuru Latvijas lidostā pasniedz katram, kurš apmeklē šo valsti. Iekļaujamās mūzikas piedāvājums ļoti dažāds: Auļi, Skyforger, Inokentijs Mārpls, Dzintars Čīča, Prāta vētra, Džonijs Salamanders, Aarzemnieki u.c. Šo albumu katrs var papildināt pēc savas gaumes, jo tas ir interaktīvs.

Aldis Austers iesaka Goda albumā veidot arī negatīvi un pretrunīgi vērtēto personu sadaļu: ja nebūtu viņu, mēs nebūtu tie, kas šobrīd esam. Ja albumā iekļaus dramatiskās vēstures lappuses, uz šī fona labi izcelsies mūsu uzvaras.

Kas būs tie, par kuriem rakstīsim Goda albumā. Tas būs Goda albums visai valstij, katrs Latvijas iedzīvotājs pievieno vienu bildi šim albumam. Tas ir domāts visiem, jāiekļauj arī ikdienas cilvēki, ne tikai varoņi, Tie, kuri ikdienā dara savu darbu, kuri varbūt ir aizmirsti.

 

Spēles dalībnieki.

Kristaps Krēsliņš, kroga “Aptieka” - īpašnieks un bārmenis. Latviešu ārzemju pank grupas “Mācītājs on Acid” dalībnieks. vīrs, divu meitu tētis, pats saka - slikts makšķernieks.

Mūziķis Jorans Šteinhauers. Par sevi saka - eiropietis, kuram ļoti garšo Briseles kāposti. Jorans parasti lieto sirsnīgo “čau” sasveicinoties, un viņš ir tas ārzemnieks, vācietis, kurš nodibinājis grupu “Aarzemnieki”.

Elmārs Tannis, šefpavārs, uzņēmējs un dažādu televīzijas šovu dalībnieks. Pats piebilst, labs tētis un vienkārši “ok čalis”. Par Elmāru piebilstams, ka viņš cēlis šefpavāra kā profesijas prestižu un iemācījis latviešiem pareizi gatavot picu.

Aldis Austers. Pats saka: Liepājas produkts, kas maisās pa Rīgu, nodarbojas ar ārpolitikas pētniecību, lasa lekcijas un komentē ārpolitikas notikumus. Pēc 11 Briselē pavadītiem darba gadiem, atgriezies Latvijā.