Spēcīga serve, precīza saspēle un asas reakcijas. Labas idejas nemētājas apkārt. Tās rodas “Ideju tenisā”. No 31. oktobra līdz 4. novembrim Latvijas Radio mīļākais sporta veids būs „Ideju teniss”, ko spēlēsim Latvijas Radio 1 un Pieci.lv ēterā. Sagaidot Latvijas simtgadi, meklējam idejas Latvijas nākotnei un katram no mums. Šoreiz spēlē piedalās komandas “Ar pasaules pieredzi Latvijā” un “Pieci.lv”, kas piecu dienu garumā strādās ar dažādām idejām.

Spēli vadīs Elvis Jansons un Marta Grigale.

Pirmajā spēlē otrdienas vakarā tās dalībnieki vērtē, kādi varētu būt Latvijas iedzīvotāja publiskā tēla veidotāja uzdevumi mūsu valstī un ārzemēs, kā atgriezt pazudušo dēlu Latvijā un kā izmantot viņa gūto pieredzi?

Trešdienas vakara spēles dalībnieki iesaka, kā Latvijas visu līmeņu izglītības sistēmu nākamajā simtgadē padarīt par pasaulē atpazīstamu zīmolu un kā paaugstināt mūsu valsts iedzīvotāja emocionālās inteliģences koeficientu?

Ceturtdienas vakarā spēlētāji domā, kādi būtu uzdevumi mākslīgā intelekta laboratorijas vadītājam, lai radītu ideālo latvieti un kā sociālajos tīklos pavadītajam laikam iegūt pievienoto vērtību?

Piektdien spēles dalībnieki iesaka, kā panākt, lai Latvijā vidējais iedzīvotāju blīvums būtu lielāks nekā tagad - 35 cilvēki uz kvadrātkilometru un kā panākt to, lai mūsdienu jaunietis, aizejot pensijā, būtu bagātākais un laimīgākais pensionārs pasaulē.

Noslēdzot “Ideju tenisa” šī gada spēļu ciklu, dalībnieki analizē, kā panākt to, lai latvieši visā pasaulē darbojas kā viena komanda - “Team Latvia” un kāds izskatītos Latvijas audio vai video ielūgums uz Latvijas simtgades svinībām.