Spēcīga serve, precīza saspēle un asas reakcijas. Labas idejas nemētājas apkārt. Tās rodas “Ideju tenisā”. No 31. oktobra līdz 4. novembrim Latvijas Radio mīļākais sporta veids būs „Ideju teniss”, ko spēlēsim Latvijas Radio 1 un Pieci.lv ēterā.

Noslēdzot “Ideju tenisa” šī gada spēļu ciklu, dalībnieki analizē, kā panākt to, lai latvieši visā pasaulē darbojas kā viena komanda - “Team Latvia” un kāds izskatītos Latvijas audio vai video ielūgums uz Latvijas simtgades svinībām.

Tā kā spēle ir LR1 un Pieci lv kopprojekts, tad arī spēles laukumā atradīsies šo radiostaciju komandas. LR1 par saviem sadarbības partneriem esam izvēlējušies biedrību “Ar pasaules pieredzi Latvijā”, kas apvieno cilvēkus, kuri kādu laiku dzīvojuši, mācījušies un strādājuši ārpus Latvijas, bet šobrīd atkal saistījuši savu dzīvi un karjeru ar dzimto zemi. Šajā spēlē piedalās Jānis Kreilis, Māra Rūse un Roberts Tomme. Savukārt Pieci.lv komandā spēlē kapteinis, Pieci.lv dj Aleksis Vilciņš kopā ar komandas Artūru Jenotu un Natāliju Knipši.

Komandu piedāvātas idejas improvizācijās izspēlē Rīgas Improvizācijas teātra aktieri Rihards Sniegs un Dita Nitiša.

Kā panākt, lai latvieši visā pasaulē darbojas kā viena komanda - “Team Latvia”?

LR1 komanda mudina turpināt attīstīt un veicināt pasākumu, kur visi latvieši var satikties, dalīties ar pieredzi, tā izprotot cits citu labāk.

Veidot kopēju uzņēmumu – virtuālu ideju sniega bumbu, ko veļ gadu, un katram iespēja to velt un izveidot Latvijas jauno “Minox”.

Izveidojam valsts programmu “Draudziņš diasporā”. Katram Latvijas latvietim pretī kāds latvietis diasporā, kuram katru dienu jāpiezvana un jāprasa, kā tev iet.

Pieci.lv vēlas izveidot projektu "Latvijas karte pasaulē", lai zina, kur latvieši dzīvo, kur var meklēt naktsmājas, ja vajag uz pāris dienām apmesties. Latvietis viesojas pie latvieša.

Būvējam Latviju kopā – visi, gan latvieši Latvijā, gan ārzemēs. Visi kopā padarām Latviju par labāko vietu pasaulē. Katrs iesaistās, kā var un māk.

Aicinām no visas pasaules latviešus un arī Latvijas latviešus satikties Latvijā. Un... mēs visi reizē palecamies. Kas notiek, kad divi miljoni cilvēku reizē palecas? Kļūstam par pirmo tautu, kas izveido zemestrīci.

Daugavas vanagi

Beidzoties Otrajam pasaules karam apmēram 130 tūkstoši latviešu palika Rietumos. Lai saglabātu latvisko identitāti tika izveidotas vairākas latviešu trimdas organizācijas. Vecākā no tām ir "Daugavas vanagi", kuru nodibināja 1945. gada decembrī Zēdelghemas karagūstekņu nometnē Beļģijā. Organizācija tika radīta karavīru un viņu ģimeņu atbalstam un pirmais tās uzdevums bija palīdzēt latviešu bēgļiem atrast jaunu mītnes zemi. Vēlāk Daugavas vanagu kopas izveidoja visās jaunajās mītnes zemēs un tās par saviem uzdevumiem izvirzīja: pulcēt latviešus visā pasaulē vienotas kopības saglabāšanai, kopt un uzturēt latviešu varoņgaru un nacionālo vienotību, palīdzēt grūtībās nonākušiem tautiešiem, aizstāvēt Latvijas neatkarību un brīvību, stiprināt ticību Latvijas valstij un godināt karavīrus, kas cīnījušies par Latvijas brīvību.

Kāds izskatītos Latvijas audio vai video ielūgums uz Latvijas simtgades svinībām?

Pieci.lv vēlas uzaicināt uz Latviju populāro ārzemju seriālu veidotājus, un viņi izveido speciālu epizodi par Latviju un tās beigās aicina uz simtgades svinībām.

Katrs Latvijas iedzīvotājs saņem skaistu ar roku rakstītu ielūgumu uz lielajām svinībām. Katrs latvietis uzraksta vienu šādu ielūgumu.

Projektam palīdz muzikāls noformējums, tāpēc vajadzīga simtgades himna, kas aicina uz svinībām. Himnas dziedāšanā iesaistām arī ārzemju popzvaigznes.

LR1 komanda iesaka atkal sastāties Baltijas ceļa maršrutā. Visiem rokās baloni, kam piesieti ielūgumi, un tos palaiž gaisā, ar droniem filmē šo milzu ielūgumu.

Video uzaicinājumu uz Latvijas simtgadi veido pasaules zvaigznes, kas te viesojušās un kurām Latvijā paticis.

Ievietojam facebook.com notikumu “Latvijas dzimšanas diena” un to visi atzīmē ar patīk un nodod tālāk.

Monēta "mana Latvija"

Gatavojoties Latvijas simtgadei, Latvijas Banka ir izlaidusi un gatavojas izlaist vairākas kolekcijas monētas, kas veltītas jubilejai. Viena no tām būs 5 eiro sudraba kolekcijas monēta “Mana Latvija” ar trīs krāsu izdruku monētas reversā. Monēta dienasgaismu ieraudzīs nākamajā gadā, un tai būs 4000 eksemplāru liela tirāža. Lai izstrādātu tās dizainu, Latvijas Banka 2016. gadā izsludināja bērnu zīmējumu konkursu, kurā piedalījās bērni, ne vecāki par 13 gadiem. Atsaucība bija rekordliela – konkursā piedalījās 6742 bērni, kas iesniedza vairāk nekā 10 000 zīmējumu. Konkursā uzvarēja desmit gadus vecā Elizabete Kandere no Grobiņas novada. Viņa savā darbā bija attēlojusi smaidošu saulīti ar uzrakstu “Saules mūžu Latvijai!”