• Trešdiena, 2020. gada 12. augusts
  • Vārda diena: Klāra, Vizma
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:20

Eiropa šodien

06:22

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Eksperts: Jādomā, kā uzlabot biotopu un sugu aizsardzību Latvijas mežos

Latvija sagatavojusi Eiropas Komisijai ziņojumu par biotopu un sugu aizsardzību. Diemžēl situācija mežos kopš pēdējā pētījuma nav būtiski uzlabojies. Jāatgādina, ka 2013.gadā galveno meža biotopu stāvoklis tika vērtēts kā nelabvēlīgs vai slikts. Šobrīd būtiskas izmaiņas nav vērojamas, tā intervijā atzina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra meža konsultāciju pakalpojumu centra vadītājs Raimonds Bērmanis. Viņš arī uzsvēra, ka šobrīd būtiski saprast, kā situāciju uzlabot, jo pretējā gadījumā mežsaimniekiem nāksies sastapties ar daudz stingrāku aizsardzības režīmu. 

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

Drīzumā Ivara Zviedra filmas "Valkātājs" pirmizrāde
Inovācijas - jauni risinājumi dažādām Baltijas reģiona problēmām

1.decembriī kinoteātrī „Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvos viņa jaunā dokumentālā filma „Valkātājs”, kas vēsta par dzīvi Latvijas pierobežā un kādas jaunas, savdabīgas profesijas piekopējiem, kas iedēvēti par „valkātājiem”. Proti, tie ir cilvēki, kas palīdz nelegālajiem imigrantiem šķērsot robežu, lai iekļūtu Eiropas Savienībā. Tā ir noziedzīga darbība, bet vietējie cilvēki gatavi riskēt, lai nopelnītu, jo pierobežā ir ļoti maz darba iespēju.

Vada:

Artjoms Konohovs

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

08:15

Eiropa šodien

08:17

Labrīt

Klimata pārmaiņas ietekmē pilsētvidi un arī būvniecības jomu

Vai šogad būs daudz sniega vai drīzāk mūs sagaida nemitīgi snigšanas un kušanas brīži? Izrādās šis jautājums nav aktuāls tikai ziemas mīļotājiem vai nīdējiem. Tas ir būtisks arī tiem, kuri palīdz meklēt veidus, kā labāk pielāgoties klimata pārmaiņām. Ko tās nes Latvijas ainavai un pilsētvidei un kā klimata pārmaiņas ietekmē to, no kā būvēsim mājas?

Vada:

Sandra Kropa

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Ar kampaņu "Spēks ir saknēs" aicina vīriešus būt atbildīgiem par savu veselību

Novembra vidū Latvijas Urologu asociācija uzsāka kampaņu „Spēks ir saknēs”, lai pievērstu uzmanību vīriešu seksuālai un reproduktīvai veselībai. Kāpēc nepieciešama šāda kampaņa un par tās mērķiem saruna raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Pasaulē samazinās plēsēju populācija. Kāda ir situācija Latvijā?

Dabas pētnieki ceļ trauksmi par to, ka visā pasaulē samazinās plēsēju populācijas - kā uz zemes, tā arī jūrā. Šobrīd ir aktuālas diskusijas par to, vai nebūtu jāierobežo lūšu medības. Vai tik tiešām jāsatraucās par plēsēju populāciju arī Latvijā un kāda ir to loma Latvijas dabā?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Stāsti par bijušām pasažieru staciju ēkām apkopoti grāmatā "Nākamā pietura - mājas"

Par ekspedīciju, kurā apzināja bijušās pasažieru staciju ēkas un dzelzceļnieku kazarmas, uzklausot vietējo iedzīvotāju atmiņu stāstus un izzinot šo celtņu likteni, ir tapusi grāmata ”Nākamā pietura - mājas”. Par šo kultūras mantojumu izvaicājam grāmatas autores, antropoloģes Elīnu Kursīti un Lieni Milleri, kā arī industriālā mantojuma ekspertu Tomu Altbergu.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Vērienīgi nosvinēta Upītes iekļaušana nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā
LU Dabas mājā var aplūkot audiovizuālo instalāciju “Latvijas kultūras alfabēts”

Ar vērienīgu sarīkojumu “Gūdi” aizvadītās nedēļas nogalē nosvinēta Viļakas novada Šķilbēnu pagasta Upītes iekļaušanu nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Upīte ir pazīstama gan ar Ziemeļlatgalei raksturīgā folkloras mantojuma glabāšanu un aktīvu popularizēšanu, gan ar to, ka Upīte ir viena no aktīvākajām latgalisko notikumu vietām Latvijā.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

* Spriež par Ārstu biedrības rosinājumu dekriminalizēt "ārstu netīšās kļūdas".

* Zolitūdes traģēdijas krimināllietu turpina skatīt jaunā tiesas sastāvā

* Noslēgusies Nacionālā attīstības plāna sabiedriskā apspriešana

* Gruzijā turpinās protesti pret valdību, tūkstošiem cilvēku bloķē parlamentu, pieprasot ārkārtas vēlēšanas un vēlēšanu sistēmas reformu

* Austrālijā plašumā vēršas spiegošanas skandāls

Vada:

Dace Simanoviča

12:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Izmisuma zonā: Nāve ir dzīves cikla sastāvdaļa

Šajā projektam „Izmisuma zonā” veltītajā raidījumā runājam par tematu, kas ir daudz plašāks un neskar paliatīvo aprūpi vien. Runājam par nāvi. Kā ar to slimnīcās satiekas pacienti un kā to pieņem radinieki? Vai mēs spējam pieņemt nāvi? Ko par eitanāziju, asistēto pašnāvību vai dabīgās nāves pieļaušanu saka ārsti?

Vada:

Kristaps Feldmanis

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Krustpunktā: Par pesticīdu lietošanu, to ietekmi uz bitēm un cilvēka veselību

Šodien Krustpunktā runājam par pesticīdu lietošanu un normām, kas regulē to lietošanu Eiropas Savienībā.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Bezatkritumu dzīvesveids ir iespējams ģimenei ar bērniem. Uzklausām pieredzes stāstus

Vai bezatkritumu dzīvesveids iespējams, ģimenē ienākot bērniem un kas ir lielākie izaicinājumi, lai ieviestu bezatkritumu dzīvesveidu savās mājās, Ģimenes studijā pieredzē dalās grāmatas “ Zero Waste” tulkotāja, mamma Baiba Petrenko, bezatkritumu dzīvesveida lietpratēja un divu bērnu mamma Laura Starostina, keramiķe, divu bērnu mamma Linda Priedniece un uzņēmēja, trīs bērnu mamma Līga Rulle.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Augstāk par zemi

Grupas "Dārdi" debijas albums vieno ģimenēs mantoto un pašu dalībnieku pieredzi

Folkgrupa „Dārdi” piedzima pirms astoņiem gadiem folkloras nometnē Druvienā, un tajā apvienojās vairāku folkloras kustības virzītāju ģimenēs auguši jaunieši. Tad nu arī „Dārdu” debijas albumā „Stipri vārdi” atrodamas dziesmas, kas savulaik latvietības apziņā vienoja viņu vecākus, pārmantotas ģimenēs. Tai pat laikā nupat iznākušajā albumā to skanējumu veido arī folkloras kustībai neierasti instrumenti un pašu dziedātāju klāt likti vārdi.

Vada:

Anda Buševica

Lasīt vairāk

15:36

Vietu lietas Latvijā

Meņģele: kolhoza laiki, smalki rokdarbi, Sudrabu Edžus un gigantisks dūrainis

Fotomirkļi no Meņģeles kolhoza laikiem, smalki rokdarbi, Sudrabu Edžus un gigantisks dūrainis. Ogres novada Meņģeles pagastā bijušā bērnudārza telpās var aplūkot rakstnieka Sudrabu Edžus izdotos darbus, fragmentus no viņa rakstītajām vēstulēm. Turpat arī ir apbrīnas vērts milzu dūrainis - meņģeliešu dāvana Latvijas simtgadei.

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Politiķi nesteigsies dekriminalizēt "ārstu netīšās kļūdas"

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija tomēr nepieņēma nekādu lēmumu par Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) rosinājumu dekriminalizēt "ārstu netīšās kļūdas" un pie šī jautājuma atgriezīsies nākamgad.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Brāļi Jānis un Mārtiņš Čākuri Valkas novada Ērģemes pagastā izveidojuši metālapstrādes uzņēmumu "Kalnstrīķi 1. Latvijas pierobežā, netālu no Igaunijas robežas viņi ražo meža tehnikas rezerves daļas. Brāļi paši savulaik strādājuši mežā un tur guvuši pieredzi, kas tagad noder savā uzņēmumā. Vairāk stāsta Daina Zalamane.

Kultūras afiša

Arī šogad Latvijas Televīzija organizē dokumentālo filmu konkursu "Latvijas Kods", kura šīgada tēma ir "pašapziņa". To risina kopumā piecas filmas. Šovakar LTV1 kanālā televīzijas pirmizrāde režisores Andas Doršs debijas darbam "Skaistai būt".

Šī diena vēsturē

1942. gada 26. novembrī uz Savienoto Valstu ekrāniem iznāca režisora Maikla Kērtisa filma "Kasablanka - aizraujošs un aizkustinošs stāsts par mīlu, krietnumu un kara radītām dramatiskām izvēlēm.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Četrās pašvaldības taps inovācijas centri interešu izglītībā

Cēsu, Daugavpils, Liepājas un Ventspils pašvaldības sadarbībā ar Norvēģijas zinātnes centriem un Latvijas augstskolām un pētniecības organizācijām veidos inovācijas centrus, kuru uzdevums būs veicināt skolēnu karjeras izvēli un zināšanu attīstību zinātnē, tehnoloģijās, inženierzinātnēs un matemātikā.

Vada:

Arta Skuja
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Valsts pēc diviem gadiem vairākus pasažieru pārvadājumu maršrutus atvērs brīvam tirgum

Ar 2021. gadu būtiskas izmaiņas gaidāmas pasažieru pārvadājumu jomā. Ja vien valsts rīkotie iepirkumi strīdu dēļ nekavēsies, pasažieru pārvadājumu tirgus tiks pārdalīts, būs virkne stingrāku prasību pēc braucamo kvalitātes un komforta pasažieriem. Tāpat plānots daļu maršrutu atvērt tā sauktajam brīvajam tirgum, kur valsts vairs nepiedalīsies ar dotācijām. Tādējādi varētu legalizēt, piemēram, kompānijas «Lux Express» jau ieviesto strīdīgo praksi, ka pasažierus no Rīgas uz Daugavpili un atpakaļ ved caur Lietuvu, piedāvājot zemākas cenas nekā valsts nolīgtais pārvadātājs.

Vada:

Edgars Kupčs

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Zolitūdes Maksimas traģēdijas krimināllietas izskatīšana turpinājās mainītā tiesnešu sastāvā

Ar izmaiņām likumā cer novērst Rīgai līdzīgus precedentus atkritumu apsaimniekošanā

Jautājumu par mediķu kļūdu de-kriminalizēšanu Saeimas atbildīgā komisija turpinās skatīt nākamgad

Igaunija apsver samazināt akcīzes nodokli arī dīzeļdegvielai

Maltā, saistībā ar žurnālistes slepkavības lietu, no amata atkāpies premjerministra biroja vadītājs

Vada:

Pārsla Saktiņa

18:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Izmisuma zonā: Nāve ir dzīves cikla sastāvdaļa

Šajā projektam „Izmisuma zonā” veltītajā raidījumā runājam par tematu, kas ir daudz plašāks un neskar paliatīvo aprūpi vien. Runājam par nāvi. Kā ar to slimnīcās satiekas pacienti un kā to pieņem radinieki? Vai mēs spējam pieņemt nāvi? Ko par eitanāziju, asistēto pašnāvību vai dabīgās nāves pieļaušanu saka ārsti?

Vada:

Kristaps Feldmanis

Lasīt vairāk

18:45

Ziņas vieglajā valodā

18:52

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Egils Siliņš pārliecināts: Nedrīkst bez atbalsta atstāt divas nozares – kultūru un sportu

Operdziedātājs Egils Siliņš - sensacionāls kā Mefistofelis, lielisks Dēmona lomā. Joprojām būdams viens no pieprasītākajiem basbaritoniem pasaulē, kļuvis par Latvijas Nacionālās operas un baleta direktoru. Viņš vēlas mūsu Baltajam namam piesaistīt izcilus viesmāksliniekus.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Ar kampaņu "Spēks ir saknēs" aicina vīriešus būt atbildīgiem par savu veselību

Novembra vidū Latvijas Urologu asociācija uzsāka kampaņu „Spēks ir saknēs”, lai pievērstu uzmanību vīriešu seksuālai un reproduktīvai veselībai. Kāpēc nepieciešama šāda kampaņa un par tās mērķiem saruna raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Eža Pukšķa zelta zābaciņi. 1. vakars. Pasaku stāsta Ināra Kalnarāja un Vaiņodes mūzikas skolas audzēkņi

21:00

Ziņas

21:05

Krustpunktā

Krustpunktā: Par pesticīdu lietošanu, to ietekmi uz bitēm un cilvēka veselību

Šodien Krustpunktā runājam par pesticīdu lietošanu un normām, kas regulē to lietošanu Eiropas Savienībā.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Andra Keiša "Latviešu stāsts"

Šodien dzimšanas dienā sveicam teātra un kino aktieri Andri Keišu! Piedāvājam ieklausīties latviešu stāstos, kas savulaik tapa Jaunajā Rīgas teātrī. Andra Keiša "Latviešu stāsts". Režisors Alvis Hermanis. 2006.gada ieraksts.

Vada:

Dzintars Tilaks

Lasīt vairāk

22:34

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Izmisuma zonā: Nāve ir dzīves cikla sastāvdaļa

Šajā projektam „Izmisuma zonā” veltītajā raidījumā runājam par tematu, kas ir daudz plašāks un neskar paliatīvo aprūpi vien. Runājam par nāvi. Kā ar to slimnīcās satiekas pacienti un kā to pieņem radinieki? Vai mēs spējam pieņemt nāvi? Ko par eitanāziju, asistēto pašnāvību vai dabīgās nāves pieļaušanu saka ārsti?

Vada:

Kristaps Feldmanis

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Stāsti par bijušām pasažieru staciju ēkām apkopoti grāmatā "Nākamā pietura - mājas"
Vērienīgi nosvinēta Upītes iekļaušana nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā
LU Dabas mājā var aplūkot audiovizuālo instalāciju “Latvijas kultūras alfabēts”

Par ekspedīciju, kurā apzināja bijušās pasažieru staciju ēkas un dzelzceļnieku kazarmas, uzklausot vietējo iedzīvotāju atmiņu stāstus un izzinot šo celtņu likteni, ir tapusi grāmata ”Nākamā pietura - mājas”. Par šo kultūras mantojumu izvaicājam grāmatas autores, antropoloģes Elīnu Kursīti un Lieni Milleri, kā arī industriālā mantojuma ekspertu Tomu Altbergu.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Egils Siliņš pārliecināts: Nedrīkst bez atbalsta atstāt divas nozares – kultūru un sportu

Operdziedātājs Egils Siliņš - sensacionāls kā Mefistofelis, lielisks Dēmona lomā. Joprojām būdams viens no pieprasītākajiem basbaritoniem pasaulē, kļuvis par Latvijas Nacionālās operas un baleta direktoru. Viņš vēlas mūsu Baltajam namam piesaistīt izcilus viesmāksliniekus.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Bezatkritumu dzīvesveids ir iespējams ģimenei ar bērniem. Uzklausām pieredzes stāstus

Vai bezatkritumu dzīvesveids iespējams, ģimenē ienākot bērniem un kas ir lielākie izaicinājumi, lai ieviestu bezatkritumu dzīvesveidu savās mājās, Ģimenes studijā pieredzē dalās grāmatas “ Zero Waste” tulkotāja, mamma Baiba Petrenko, bezatkritumu dzīvesveida lietpratēja un divu bērnu mamma Laura Starostina, keramiķe, divu bērnu mamma Linda Priedniece un uzņēmēja, trīs bērnu mamma Līga Rulle.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Pasaulē samazinās plēsēju populācija. Kāda ir situācija Latvijā?

Dabas pētnieki ceļ trauksmi par to, ka visā pasaulē samazinās plēsēju populācijas - kā uz zemes, tā arī jūrā. Šobrīd ir aktuālas diskusijas par to, vai nebūtu jāierobežo lūšu medības. Vai tik tiešām jāsatraucās par plēsēju populāciju arī Latvijā un kāda ir to loma Latvijas dabā?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika