• Svētdiena, 2019. gada 15. decembris
  • Vārda diena: Jana, Johanna, Hanna
  • Rīgā +2.3°C, D vējš 1.8m/s, 747mm Hg, 87%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Aknīstes un Daugavpils psihoneiroloģisko slimnīcu apvienošana.

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Būtiskākās pārmaiņas skolās no 2020.gada gaidāmas vidusskolas posmā

Ir pabeigts darbs pie jaunā vidējās izglītības standarta izstrādes, apkopojot saņemtos priekšlikumus, intervijā Latvijas Radio teica Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks. Viņš skaidroja, ka drīzumā apstiprināšanai valdībā varētu tikt virzīti noteikumi par valsts vispārējās vidējās izglītības standartu. To ieviesīs no 2020 gada 1.septembra. Būtiskākās pārmaiņas esot gaidāmas vidusskolas posmā, kur paredzēts dot skolēniem lielāku brīvību mācību priekšmetu izvēlē.


 

Vada:

Lauris Zvejnieks

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Ar 4000 km garu lāpas ceļojumu aizsākas Igaunijas dziesmu svētku 150.gadadiena

Dziesmu un deju svētki ir iespēja vienot mūsu sašķelto sabiedrību – tā saka svētku rīkotāji Igaunijā, kur Dziesmu svētku 150. gadskārtu atzīmē jau šogad, četrus gadus agrāk nekā Latvijā. Tieši pirms Jāņiem ar lielu vērienu dziesmu svētkus ieskandināja to dzimšanas vietā – Igaunijas izglītības šūpulī Tartu.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

07:44

Labrīt

Latvijas armijai - 100. Karavīra Augusta Ozoliņa no Cesvaines dzīvesstāsts

Pagājuši simts gadi kopš dibināta Latvijas armija. Apaļo gadskārtu bruņotie spēki atzīmēs jūlijā, savukārt  Latvijas Radio skan nelieli latviešu karavīru dzīves stāsti. Stāsts par Augustu Ozoliņu, kurš dienējis 10. Krievijas armijā 3. Sibīrijas korpusā, bijis ložmetējnieks, apbalvots ar trim Jura krustiem par varonību kaujā Polijas teritorijā.

Vada:

Sintija Ambote

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Ziemeļkorejas kodolprogramma.

Viesos:

Kellijs Roberts
Dienvidkorejas Pusanas Nacionālās universitātes profesors

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Apritējuši desmit gadu kopš Maikla Džeksona nāves.

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Iespējas padarīt savu mājokli drošāku pret nelūgtiem viesiem

Katrs ceturtais mājokļa īpašnieks Latvijā praktiski nedara neko, lai pasargātu savu īpašumu no zādzībām. Ļoti bieži mājokļi tiek apzagti tikai tāpēc, ka  tiem  nav aizslēgtas ārdurvis. Kā padarīt savu mājokli drošāku pret nelūgtiem viesiem?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Mākslīgais intelekts var palīdzēt risināt ikdienišķas problēmas mūsdienu pilsētā

Ar mākslīgā intelekta palīdzību mēs varam likt datoram vai robotam mēģināt domāt līdzīgi, kā to dara cilvēki. Analizējot lielu datu apjomu, mākslīgais intelekts var atrast saistību starp lietām, par kurām cilvēks varbūt neaizdomātos, tā atrisinot dažādus jautājumus, kas saistīti ar satiksmes regulēšanu un sabiedrības drošību. Kā mākslīgais intelekts var palīdzēt risināt pavisam ikdienišķas problēmas mūsdienu pilsētā?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Latviešu, somu un turku mākslinieku kopīgi veidotā izstāde "Ļoti mazs lodziņš"
Izstāžu ciklā "Rīga, kuras nav" stāsta par pilsētas mikrorajoniem

Laikmetīgās mākslas centrā „kim?” latviešu mākslinieki Viktors Timofejevs un Evita Vasiļjeva radījuši kopēju interaktīvu telpu, risinot vizuālu un telpisku sarunu ar somu mākslinieku Jāko Pallasvuo un turku mākslinieku Boru Akindžiturku. Tapusi grupas izstāde „Ļoti mazs lodziņš”.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

Introvertās mākslas festivāla "Ad Lucem" programma un noskaņas

Sākas 18. Introvertās mākslas festivāls „Ad Lucem”. Par tā programmu, viesiem un noskaņām stāsta festivāla direktore Sandra Zandberga un koklētāja Laima Jansone, kura festivālā piedalās pašas izveidotu koklētāju kopu „Austras koks”.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Premjers slavē VID par labāku attieksmi pret nodokļu maksātājiem, prasa bardzību pret nemaksātājiem, kā arī sola pārskatīt nodokļu politiku

Jauno Dānijas valdību vadīs sociāldemokrātu līdere Mete Frede-rik-sena

No ceturtdienas kļūs vēsāks, bet svētdien Latviju sasniegs Rietumeiropas karstais gaiss

Vada:

Pārsla Saktiņa

12:15

Dzīves ritmi mūzikā

Izcilā amerikāņu kantridziedātāja Petsija Klaina

Iespējams, katram mūziķim ir klusa vēlēšanās piekļūt savai klausītāju auditorijai tik tuvu, ka kādu dienu tavs veikums kļūst nemirstīgs. Diemžēl, tikai nedaudziem ir lemts īstenot savu sapni... Balss, kura klausītāju sirdīs šodien skan gluži tāpat kā pirms vairāk nekā pusgadsimta, pieder pirmajai izcilajai kantrīdziedātājai – amerikāņu māksliniecei Petsijai Klainai.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

12:37

Dzīves ritmi mūzikā

Izcilā amerikāņu kantridziedātāja Petsija Klaina

Iespējams, katram mūziķim ir klusa vēlēšanās piekļūt savai klausītāju auditorijai tik tuvu, ka kādu dienu tavs veikums kļūst nemirstīgs. Diemžēl, tikai nedaudziem ir lemts īstenot savu sapni... Balss, kura klausītāju sirdīs šodien skan gluži tāpat kā pirms vairāk nekā pusgadsimta, pieder pirmajai izcilajai kantrīdziedātājai – amerikāņu māksliniecei Petsijai Klainai.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Latvijas valsts uzņēmumi: iespēja to akcijas tirgot fondu biržā

Latvijas valsts uzņēmumi un iespēja nākotnē lielo uzņēmumu akcijas tirgot fondu biržā. Vai tas ir pareizi, ka šobrīd daudzus uzņēmumus pilnībā atstājam valsts kontrolē? Kāpēc valsts nav gatava ar akciju tirdzniecību piesaistīt papildu kapitālu un ļaut uzņēmumiem darboties varbūt pat efektīvāk?

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

13:45

Brīvais mikrofons

Krustpunktā - ekonomika

Valsts uzņēmumu akciju publiskais piedāvājums - par/pret.

Vada:

Aidis Tomsons

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Pozitīvas disciplinēšanas metodes ikdienā. Bērnam ir vajadzīgas robežas

Disciplinēšana nozīmē bērnam mācīt pieņemamu uzvedību, kas noteiks to, kā bērns jūtas un izturas šodien, un to, kā bērns jutīsies un izturēsies rīt. Kādas ir pozitīvas disciplinēšanas metodes un kā tās ieviest ikdienā?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Neatkarības karš.1919.

Neatkarības karš.1919. Vācija un Vācijas valstij piederīgie

Brīdī, kad Latvijas valsts tiek pasludināta 1918.gada 18. novembrī, ja runājam par reālo varu, Vācija ir joprojām dominējošais faktors Latvijā un un ne tikai. Kurā brīdī valdība Berlīnē sāka uztvert nopietni to, ko šodien dēvējām par latviešu nācijas valstsgribu un Latvijas kā suverēnas valsts tapšanu?

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

15:36

Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru

Rutku Tēvs - īstajā vārdā Arveds Mihelsons - mūsdienās galvenokārt pazīstams kā daudzpusīgs rakstnieks gan ar dramaturga, gan ar satīriķa dotumiem. Taču autors pats sevi nekad nav uzskatījis par rakstnieku un, saistīdams dzīvi ar skatuves mākslu, ir teicis: "Esmu aktieris, kurš vaļas brīžos lasa vecus kalendārus un vasarās taisa vēsturiskus romānus".Divus šādus romānus - 1930. gada "Dumpīgā Rīga" un 1935. gada "Klibā skrodera iela" Svens Kuzmins un Toms Treibergs apspriedīs raidījumā Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru.

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Diasporas bērnus aicina apgūt latviešu valodu tālmācībā
Zolitūdes traģēdijas lietā prasa piespriest līdz septiņiem ar pusi gadiem cietumā

Sākas jaunu skolēnu reģistrācija 2019./2020. gada latviešu valodas tālmācības nodarbībām lva.classflow.lv vidē. Nodarbībām aicināti pieteikties 7-8 gadus veci diasporas bērni ar dažādu latviešu valodas prasmi.

Vada:

Arta Skuja

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam:

"Jūras tuvums" - ar šādu nosaukumu Liepājā mākslas salonā Ludviķis savu personālizstādi atklājis mākslinieks Aivars Kleins. Viņš jau vairāk nekā 20 gadus Liepājā rīko gleznotāju plenēru "Liepājas marīna, tāpēc izstādē iekļauti darbi, kas tapuši arī plenēra laikā. Dzīvojot pie jūras, gleznotājam ir gandrīz neiespējami nesmelties iedvesmu ūdens plašumos un piejūras ciematiņos.

*

Kultūras afiša:

Osvalds Zebris, romānu "Brīvība tīklos "Koka nama ļaudis" un "Gaiļu

kalna ēnā" autors tagad uzrakstījis romānu pusaudžiem - "Māra".

*

Šī diena vēsturē:

1483. gada 26. jūnijā par Anglijas karali kļuva Ričards III Plantagenets pēdējais no šīs vairākus gadsimtus valdījušās dinastijas. Populārā uztverē viņš tiek uzlūkots kā viens no vēstures negatīvajiem personāžiem fiziski nepilnvērtīgs, varaskārs un nežēlīgs, taču šo vērtējumu varētu būt ietekmējuši viņa varas pārņēmēju, Tjūdoru dzimtas karaļu propaganda."

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Iekāpšana pa priekšējām durvīm. "Rīgas satiksme" cer mazināt nereģistrēto braucienu skaitu
Latvijā atgriežas vērtīga vēstures liecība

Ļaujot transportā iekāpt tikai pa priekšējām durvīm, "Rīgas satiksme" cer samazināt nereģistrēto braucienu skaitu.

Vada:

Arta Skuja

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Jaunais Latvijas attīstības plāns ietvers sešus prioritāros attīstības virzienus

Latvijā top jauns Nacionālais attīstības plāns no 2021. līdz 2027. gadam. Tajā ietverti seši prioritārie valsts attīstības virzieni. Šobrīd turpinās gan diskusijas sabiedrībā, gan notiek ekspertu grupu darbs, lai noteiktu Latvijas attīstības prioritātes un mērķus nākamajiem septiņiem gadiem.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

18:15

Dialogi

Mītiskā domāšana – saruna ar folkloras pētnieci Janīnu Kursīti

Šoreiz raidījuma Dialogi tēma - mītiskā domāšana latviešu un mums tik tuvo somugru tautu mitoloģijā, Pasaules koka nozīme senajās tautasdziesmās, mātes kults folklorā. saruna ar literatūrzinātnieci un folkloras pētnieci Janīnu Kursīti.

Vada:

Santa Lauga

Lasīt vairāk

18:45

Ziņas vieglajā valodā

18:52

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Kinorežisore Dzintra Geka: Es ņemu spēku no savas ģimenes un filmu enerģētikas

Dzintra Geka ir latviešu kinorežisore un producente, kura viskonsekventāk kopj vienu tēmu – kopš 1998. gada dokumentē materiālus par represētajiem latviešiem un vāc atmiņas par Sibīrijas bērniem. Par darbu pie Sibīrijas filmām, par vēsturisko situāciju un par Krievijas propagandu pret Latviju 14.jūnija priekšvakarā Monopolā dalās kinorežisore Dzintra Geka.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Iespējas padarīt savu mājokli drošāku pret nelūgtiem viesiem

Katrs ceturtais mājokļa īpašnieks Latvijā praktiski nedara neko, lai pasargātu savu īpašumu no zādzībām. Ļoti bieži mājokļi tiek apzagti tikai tāpēc, ka  tiem  nav aizslēgtas ārdurvis. Kā padarīt savu mājokli drošāku pret nelūgtiem viesiem?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Par augstlēkšanas sacīkstēm. Pasaku stāsta Pēteris Liepiņš

21:00

Ziņas

21:05

Krustpunktā

Latvijas valsts uzņēmumi: iespēja to akcijas tirgot fondu biržā

Latvijas valsts uzņēmumi un iespēja nākotnē lielo uzņēmumu akcijas tirgot fondu biržā. Vai tas ir pareizi, ka šobrīd daudzus uzņēmumus pilnībā atstājam valsts kontrolē? Kāpēc valsts nav gatava ar akciju tirdzniecību piesaistīt papildu kapitālu un ļaut uzņēmumiem darboties varbūt pat efektīvāk?

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Jaras Beneša operete "Zaļā pļavā"

Radioteātris aicina noklausīties Jaras Beneša opereti "Zaļā pļavā". Režisors Imants Skrastiņš. Mūziku izpilda Latvijas Radio bigbends, diriģents Gunārs Rozenbergs. Ierakstīts 1986. gadā.

Lasīt vairāk

22:50

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:15

Dzīves ritmi mūzikā

Izcilā amerikāņu kantridziedātāja Petsija Klaina

Iespējams, katram mūziķim ir klusa vēlēšanās piekļūt savai klausītāju auditorijai tik tuvu, ka kādu dienu tavs veikums kļūst nemirstīgs. Diemžēl, tikai nedaudziem ir lemts īstenot savu sapni... Balss, kura klausītāju sirdīs šodien skan gluži tāpat kā pirms vairāk nekā pusgadsimta, pieder pirmajai izcilajai kantrīdziedātājai – amerikāņu māksliniecei Petsijai Klainai.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

23:37

Dzīves ritmi mūzikā

Izcilā amerikāņu kantridziedātāja Petsija Klaina

Iespējams, katram mūziķim ir klusa vēlēšanās piekļūt savai klausītāju auditorijai tik tuvu, ka kādu dienu tavs veikums kļūst nemirstīgs. Diemžēl, tikai nedaudziem ir lemts īstenot savu sapni... Balss, kura klausītāju sirdīs šodien skan gluži tāpat kā pirms vairāk nekā pusgadsimta, pieder pirmajai izcilajai kantrīdziedātājai – amerikāņu māksliniecei Petsijai Klainai.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Latviešu, somu un turku mākslinieku kopīgi veidotā izstāde "Ļoti mazs lodziņš"
Izstāžu ciklā "Rīga, kuras nav" stāsta par pilsētas mikrorajoniem
Introvertās mākslas festivāla "Ad Lucem" programma un noskaņas

Laikmetīgās mākslas centrā „kim?” latviešu mākslinieki Viktors Timofejevs un Evita Vasiļjeva radījuši kopēju interaktīvu telpu, risinot vizuālu un telpisku sarunu ar somu mākslinieku Jāko Pallasvuo un turku mākslinieku Boru Akindžiturku. Tapusi grupas izstāde „Ļoti mazs lodziņš”.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:15

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Kinorežisore Dzintra Geka: Es ņemu spēku no savas ģimenes un filmu enerģētikas

Dzintra Geka ir latviešu kinorežisore un producente, kura viskonsekventāk kopj vienu tēmu – kopš 1998. gada dokumentē materiālus par represētajiem latviešiem un vāc atmiņas par Sibīrijas bērniem. Par darbu pie Sibīrijas filmām, par vēsturisko situāciju un par Krievijas propagandu pret Latviju 14.jūnija priekšvakarā Monopolā dalās kinorežisore Dzintra Geka.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Pozitīvas disciplinēšanas metodes ikdienā. Bērnam ir vajadzīgas robežas

Disciplinēšana nozīmē bērnam mācīt pieņemamu uzvedību, kas noteiks to, kā bērns jūtas un izturas šodien, un to, kā bērns jutīsies un izturēsies rīt. Kādas ir pozitīvas disciplinēšanas metodes un kā tās ieviest ikdienā?

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Mākslīgais intelekts var palīdzēt risināt ikdienišķas problēmas mūsdienu pilsētā

Ar mākslīgā intelekta palīdzību mēs varam likt datoram vai robotam mēģināt domāt līdzīgi, kā to dara cilvēki. Analizējot lielu datu apjomu, mākslīgais intelekts var atrast saistību starp lietām, par kurām cilvēks varbūt neaizdomātos, tā atrisinot dažādus jautājumus, kas saistīti ar satiksmes regulēšanu un sabiedrības drošību. Kā mākslīgais intelekts var palīdzēt risināt pavisam ikdienišķas problēmas mūsdienu pilsētā?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika