• Svētdiena, 2020. gada 29. novembris
  • Vārda diena: Ignats, Virgīnija
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Ņemot vērā situācija ar vīrusa izplatību un nepieciešamību strādāt attālināti, Ventspils pilsētas dome ar iedzīvotājiem piedāvās sazināties attālināti izmantojot tiesaistes saziņu jeb čatu. e pārvaldes uzlabošu pašvaldībā, plānots īstenot līdz nākamā gada sākumam. Ventspils pašvaldības pārstāvji pieļāva, ka Latvijā nekur citur šāda sistēma visticamāk netiek izmantota, taču zināms, ka saziņai ar pašvaldības darbiniekiem cilvēki mēdz izmanto sociālos tīklus un citus saziņas veidus. Projekta īstenošanai paredzēts izmantot finansējumu no Covid -19 vīrusa izplatības seku samazināšanai paredzētā valsts aizdevuma un pašvaldības budžeta. Projektu īstenos Ventspils Digitālais centrs.

*

Slimnīcām šis ir pārbaudījumu pilns laiks, saistībā ar pandēmiju un vīrusu sezonu, kas, protams, neatceļ arī citas saslimšanas. Bet šorīt uzzināsim, kas notiek Cēsu klīnikā. Tur spriež par attīstības plāniem nākotnei un jauno mediķu atalgojuma modeli. Parakstīts arī līgums par ārstniecības korpusa pārbūvi.

Viesos:

Gabrāns Jānis
Laikraksta 'Druva' žurnālists

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

PVO pārstāvis: Situācija ar Covid-19 izplatību ir atkarīga no sabiedrības līdzestības

Uz citu Eiropas valstu fona kopējā situācija ar Covid-19 izplatību Latvijā šobrīd nav slikta, taču satraukumu rada nespēja stabilizēt saslimstības rādītājus. To intervijā Latvijas Radio atzina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvis Latvijā Uldis Mitenbergs.

Vada:

Daira Zīle
Ella Semjonova

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Gana populāras joprojām ir daudzas grupas 'Remix' radītās dziesmas, tapušas pirms 30 gadiem. To vidū kā Atmodas simbols ir dziesma '...pie Laika', kas 1988.-ajā gadā uzvarēja 'Mikrofona' aptaujā. Gadu vēlāk grupa ierakstīja arī skaņu plati ar tādu pašu nosaukumu, kurā iekļāva vēl septiņas dziesmas ar tam laikam aktuālu tematiku, taču tās dzirdētas ļoti maz, jo plates oriģināls tika nozagts un dziesmas tādējādi bija sarežģīti digitalizēt. Nu tas paveikts, un ceturtdien mūzikas namā 'Daile' notiks '...pie Laika' kompaktdiska versijas klajā laišanas svētki.

Vada:

Daira Zīle

07:44

Labrīt

Klajā nāk grupas "Remix" albuma "...pie Laika" CD versija

Gana populāras joprojām ir daudzas grupas "Remix" radītās dziesmas, tapušas pirms 30 gadiem. To vidū kā Atmodas simbols ir dziesma ''...pie Laika'', kas 1988. gadā uzvarēja "Mikrofona" aptaujā. Gadu vēlāk grupa ierakstīja arī skaņu plati ar tādu pašu nosaukumu, kurā iekļāva vēl septiņas dziesmas ar tam laikam aktuālu tematiku, taču tās dzirdētas ļoti maz, jo plates oriģināls tika nozagts un dziesmas tādējādi bija sarežģīti digitalizēt.

Vada:

Baiba Kušķe

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Arī šajās ASV prezidenta vēlēšanās nozīmīga loma ir dezinformācijai

Dezinformācija arī šajās ASV prezidenta vēlēšanās spēlē nozīmīgu lomu. Daži konservatīvie Amerikas mediji par to ironizē, sakot, ka šādi liberāļi mēģina attaisnot savas neveiksmes. Tomēr gan zinātnieki, gan arī drošības iestāžu pārstāvji ir pārliecināti, ka notiek apzināta masveida iedzīvotāju maldināšana. Turklāt īpašu popularitāti pēdējos gados ir ieguvušas sazvērestību teorijas.

Vada:

Artjoms Konohovs

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Radio aizkadrā: LR Signālu vadības centra maiņas priekšnieks Guntis Sūniņš

Latvijas Radio 95. dzimšanas dienas gaidās šonedēļ turpinām ierakstu sēriju, kurā iepazīstinām jūs ar mūsu radio kolēģiem, kuru balsis nedzirdat ēterā, bet bez kuriem radio nebūtu radio. Viņi ir tie, kuru darbu vairums no mums pamana tikai tad, ja kaut kas nav kārtībā. Bet, par laimi, tas gadās ļoti reti, jo Latvijas Radio tehniskie ļaudis ir ļoti pieredzējuši profesionāļi. Guntis Sūniņš ir viens no maiņu priekšniekiem Signālu vadības centrā, ko varētu dēvēt arī par radio smadzenēm.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Būvgruži bieži nonāk mežā, nevis atkritumu poligonos. Iespējas situāciju mainīt

Maz ticams, ka 10 kilometru rādiusā ap Latvijas lielajām pilsētām mēs neatradīsim vismaz vienu mežā izgāztu būvgružu kaudzi. Vēlme ieekonomēt šādos gadījumos ir lielāka nekā bailes no iespējamā soda, bet varbūt ir arī citi iemesli, kāpēc būvgruži nenonāk tur, kur tiem vajadzētu nonākt?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Ēšanas traucējumi - kā un kāpēc tie rodas?

Ēšanas traucējumi. Kurā brīdī rūpīga diētas ieturēšana kļūst jau bīstama, kā un kāpēc rodas ēšanas traucējumi un kāpēc vairs nevaram tik vienkārši sev pateikt - lūdzu, ēd, skaidro ārste-psihoterapeite, pieaugušo un bērnu psihoanalītiķe Silvija Lejniece.

Vada:

Sandra Kropa
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras Rondo

Veicināt dizaina klātesamību un izmantošanu pakalpojumos

Kāpēc Latvijā profesionālu dizaina pakalpojumu pieprasījums ir visai ierobežots? Kā dizainam būt klātesošākam, kā veicināt, lai dizainu, izmantojam, radot labākus pakalpojumus nākotnē?

 

 

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras Rondo

"Daiļā dārzniece un jaunais Andrejs" - Martas Rinkas un Andreja Upīša tikšanās

Šogad 140.dzimšanas dienā pieminam Martu Rinku – bērnudārzu kustības aizsācēju Latvijā. Andreja Upīša memoriālajā muzejā rīt, 28.oktobrī, notiks Martai Rinkai un Andrejam Upītim veltīts piemiņas vakars. Sarīkojumam dots intriģējošs nosaukums „Daiļā dārzniece un jaunais Andrejs”, tajā mazliet romantikas, noslēpumu un stāsts par divu izcilu personību tikšanos.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Vecāki vēlas lemt par bērna mācīšanu klātienē vai attālināti, nozarē to vērtē pretrunīgi

Baltkrievijā 80-o dienu turpinās demokrātijas atbalstītāju protesti

Dezinformācijai arī šajās ASV prezidenta vēlēšanās nozīmīga loma.

Vada:

Pārsla Saktiņa

12:30

Diplomātiskās pusdienas

Čīle: Referendums par konstitūcijas grozījumiem saista mediju uzmanību

Dodamies uz Dienvidameriku, uz Čīles Republiku, kur 25.oktobrī notika referendums par konstitūcijas grozījumiem, un kas jau izpelnījies būtisku pasaules mediju uzmanību.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons. 27. oktobris

Vada:

Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Izglītības sistēma: skolu gatavība attālinātām mācībām un gaidāmā skolu tīkla reforma

Ar Covid-19 inficēšanās pieaugums rada bažas par to, vai nenāksies atgriezties pie attālinātajām mācībām skolās. Patlaban šādas mācības divu nedēļu garumā noteiktas skolēniem no 7.klases. Cik gatavas ir skolas un skolēni attālinātajām mācībām, par to runāsim raidījumā. Tāpat pievērsīsimies arī citam tematam izglītībā, tā ir skolu tīkla reforma.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Meitenēm nav brīvi pieejamas higiēnas preces. Tas noved pie sociāla rakstura problēmām

Dati liecina, ka katrai sestajai meitenei nav brīvi pieejamas higiēnas preces, kas noved pie skolas kavējumiem un citām sociāla rakstura problēmām.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Stiprie stāsti

Rūdolfs un Kristīne Pulksteņi atgriezušies un saimnieko dzimtajā pusē - Sarkaņos

Ciemojamies pie Rūdolfa un Kristīnes Pulksteņiem Madonas novada Sarkaņu pagastā. Viņi pirms diviem gadiem no Rīgas atgriezās dzimtajā pusē. Rūdolfs nodibinājis trīs uzņēmumus - 200 ha audzē bioloģiskos graudus, nodarbojas ar mežistrādi un veic zemes darbus. Kristīne strādā bankā, abi audzina divus bērnus un uz senču zemes būvēs savu māju.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

15:36

Reiz radio...

Skaņas ceļš līdz ēteram – montāža un senu ierakstu restaurācija

Pārlūkojot uz Latvijas Radio 90. gadadienu tapušos ierakstus, vēlreiz paklausīsimies, kā saskrāpētai skaņu platei var atjaunot skanējumu un kā agrāk noritēja skaņu operatora darbs, kad no lenšu graizīšanas un līmēšanas pirksti kļuva jēli.

Vada:

Zane Lāce

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā darbu sāks Ģimenes vakcinācijas centrs
Topošais "līgavainis" no Sīrijas kādai vidzemniecei izkrāpis 13 000 eiro

Lai uzlabotu sabiedrības izpratni un veicinātu vakcinācijas pakalpojumu pieejamību visai ģimenei, no novembra Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā darbu sāks Ģimenes vakcinācijas centrs. Tajā kā bērni, tā pieaugušie varēs saņemt profesionālas konsultācijas un mūsdienīgas, drošas un efektīvas vakcīnas.

Vada:

Arta Skuja
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam: Cesvainiete Vineta Meistere rišeljē, krustdūriena un spodršuvuma jeb klājdūriena izšūšanas tehniku apguva pirms 30 gadiem. Iemācījās, bet ar izšūšanu nenodarbojās. Pie rokdarbiem Vineta atgriezās pirms 13 gadiem un tagad krustdūrienā izšūtas jau 52 gleznas. Cesvainē pie izšuvējas Vinetas Meisteres ciemojās Daina Zalamane.

Kultūras afiša: Oktobris ir garīgās veselības mēnesis, tāpēc Labklājības ministrija kopā ar ASV vēstniecību Latvijā un Dānijas vētniecību Latvijā organizē kino dienas "Ienākt atļauts".

Šī diena vēsturē: 1981. gadā notika viens no nopietnākajiem incidentiem Zviedrijas un Padomju Savienības attiecību vēsturē. Naktī uz 27. oktobri pie Zviedrijas krasta uz klintīm uzskrēja padomju Baltijas Sarkankarogotās flotes zemūdene ar kodolieročiem uz klāja.

Viesos:

Zavadska Dace
Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja
Vaskāne Zane
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste
Katkovska Maija
Drošāka interneta centra vadītāja Latvijā

Vada:

Arta Skuja

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Saskaņoto paziņojumu pēc satikmes negadījuma elektroniski izmanto maz. Tas nav ērti

Latvijā no visiem saskaņotajiem paziņojumiem, kas tiek aizpildīti pēc ceļu satiksmes negadījuma, vien 2% tiek aizpildīti elektroniski. Vienlaikus Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja veiktajā aptaujā secināts, ka 48% autovadītāju spēkratos nevadā līdzi saskaņotā paziņojuma veidlapas.

Vada:

Arta Skuja
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Reģionos mazos veikalos pircēji maskas lieto retāk. Pārdevēji neaizrāda

Lauku teritorijās Latvijā iedzīvotāji maskas veikalos izmanto retāk nekā blīvāk apdzīvotās vietās, kur ir lielāki veikali un tiek ievēroti piesardzības pasākumi. Apjautātie lauku veikalu pārdevēji spriež, ka viņi nevar uzņemties atbildību un aizrādīt cilvēkiem par masku nēsāšanu, jo tas varot izraisīt konflikta situācijas. Interesējamies par situāciju Skrundas novadā un tuvākā apkārtnē, kur šobrīd nav reģistrēti ar Covid-19.

Vada:

Inga Ozola

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

18:30

Diplomātiskās pusdienas

Čīle: Referendums par konstitūcijas grozījumiem saista mediju uzmanību

Dodamies uz Dienvidameriku, uz Čīles Republiku, kur 25.oktobrī notika referendums par konstitūcijas grozījumiem, un kas jau izpelnījies būtisku pasaules mediju uzmanību.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

18:46

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Ārsts Kārlis Rācenis: Uzdodot pareizos jautājumus pacientam, var rast daudzas atbildes

Mācoties vidusskolā, Kārlis vēlējās kļūt par aktieri vai filologu, tomēr atskārta, ka eksaktie priekšmeti viņu saista vairāk. Tas bijis kā klikšķis un, īsti nezinot, kāda ir ārsta ikdiena, viņš saprata, ka vēlas kļūt par ārstu. Tagad Kārlis Rācenis ir viens no jaunajiem ārstiem, kas sevi apliecinājis ar aktīvu nostāju un darbošanos gan Latvijas Jauno ārstu asociācijas vadībā, gan rezidentu padomē, gan arī Latvijas Ārstu biedrības valdē.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Būvgruži bieži nonāk mežā, nevis atkritumu poligonos. Iespējas situāciju mainīt

Maz ticams, ka 10 kilometru rādiusā ap Latvijas lielajām pilsētām mēs neatradīsim vismaz vienu mežā izgāztu būvgružu kaudzi. Vēlme ieekonomēt šādos gadījumos ir lielāka nekā bailes no iespējamā soda, bet varbūt ir arī citi iemesli, kāpēc būvgruži nenonāk tur, kur tiem vajadzētu nonākt?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Eža kažociņš. Pasaku stāsta Ingus Ulmanis

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Izglītības sistēma: skolu gatavība attālinātām mācībām un gaidāmā skolu tīkla reforma

Ar Covid-19 inficēšanās pieaugums rada bažas par to, vai nenāksies atgriezties pie attālinātajām mācībām skolās. Patlaban šādas mācības divu nedēļu garumā noteiktas skolēniem no 7.klases. Cik gatavas ir skolas un skolēni attālinātajām mācībām, par to runāsim raidījumā. Tāpat pievērsīsimies arī citam tematam izglītībā, tā ir skolu tīkla reforma.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Vasilija Žukovska sendienu stāsts "Undīne". Sveicam aktrisi Ilzi Rūdolfu dzimšanas dienā!

Sveicam aktrisi Ilzi Rūdolfu dzimšanas dienā! Vasilija Žukovska sendienu stāsta "Undīne" dramatizējums, kuru veidojis Andrejs Migla. Režisors Didzis Cauka. Piedalās: Kārlis Auškāps, Ilze Rūdolfa, Uldis Pūcītis, Jānis Paukštello, Miervaldis Ozoliņš, Gunta Grīva un Kaspars Pūce. 1989. gada ieraksts trīs daļās.

Lasīt vairāk

22:36

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Diplomātiskās pusdienas

Čīle: Referendums par konstitūcijas grozījumiem saista mediju uzmanību

Dodamies uz Dienvidameriku, uz Čīles Republiku, kur 25.oktobrī notika referendums par konstitūcijas grozījumiem, un kas jau izpelnījies būtisku pasaules mediju uzmanību.

Vada:

Uģis Lībietis
Kārlis Bukovskis

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras Rondo

Veicināt dizaina klātesamību un izmantošanu pakalpojumos
"Daiļā dārzniece un jaunais Andrejs" - Martas Rinkas un Andreja Upīša tikšanās

Kāpēc Latvijā profesionālu dizaina pakalpojumu pieprasījums ir visai ierobežots? Kā dizainam būt klātesošākam, kā veicināt, lai dizainu, izmantojam, radot labākus pakalpojumus nākotnē?

 

 

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Ārsts Kārlis Rācenis: Uzdodot pareizos jautājumus pacientam, var rast daudzas atbildes

Mācoties vidusskolā, Kārlis vēlējās kļūt par aktieri vai filologu, tomēr atskārta, ka eksaktie priekšmeti viņu saista vairāk. Tas bijis kā klikšķis un, īsti nezinot, kāda ir ārsta ikdiena, viņš saprata, ka vēlas kļūt par ārstu. Tagad Kārlis Rācenis ir viens no jaunajiem ārstiem, kas sevi apliecinājis ar aktīvu nostāju un darbošanos gan Latvijas Jauno ārstu asociācijas vadībā, gan rezidentu padomē, gan arī Latvijas Ārstu biedrības valdē.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Meitenēm nav brīvi pieejamas higiēnas preces. Tas noved pie sociāla rakstura problēmām

Dati liecina, ka katrai sestajai meitenei nav brīvi pieejamas higiēnas preces, kas noved pie skolas kavējumiem un citām sociāla rakstura problēmām.

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Ēšanas traucējumi - kā un kāpēc tie rodas?

Ēšanas traucējumi. Kurā brīdī rūpīga diētas ieturēšana kļūst jau bīstama, kā un kāpēc rodas ēšanas traucējumi un kāpēc vairs nevaram tik vienkārši sev pateikt - lūdzu, ēd, skaidro ārste-psihoterapeite, pieaugušo un bērnu psihoanalītiķe Silvija Lejniece.

Vada:

Sandra Kropa
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika