• Sestdiena, 2021. gada 23. janvāris
  • Vārda diena: Strauta, Grieta, Rebeka
  • Rīgā +1.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:20

Eiropa šodien

06:22

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Pavasara plūdi sākušies Papes dabas parka pļavās, kur mīt savvaļas govis un zirgi. Piedzimuši arī pirmie teliņi un mājas sāk atgriezties baltās cielavas, meža zosis, dzērves un citi putni - tie visi ir pavasara vēstneši, par ko stāsta Papes dabas parka pārvaldnieks Ints Mednis. Mūsu Kurzemes korespondente Inga Ozola devās uz Papi, lai klātienē tiktos ar Intu Medni, kurš jau rūpējas par Papes dabas parka teritorijām.

**

Ar inovācijām nav jāsaprot tikai augsto tehnoloģiju risinājumi, bet tie var būt jauninājumi jebkurā jomā - ar tādu domu, otro gadu, Vidzemē aizrit reģiona inovāciju nedēļa. Tā šonedēļ Vidzemes novados, pilsētās interesenti aicināti apmeklēt dažādus seminārus, pieredzes apmaiņas pasākumus, atvērto durvju dienas un arī izstādes, bet šodien Cēsīs būs nedēļas centrālais notikums - konference "Atbildīga inovācija. Un tā kā šīs konferences un arī inovāciju nedēļas viena no tēmām ir bioekonomika, tad mūsu Vidzemes korespondente Gunta Matisone devās uz Cēsīm, kur šonedēļ skatāma to produktu izstāde, kas vairākās Eiropas valstīs tapuši no bioloģiskas izcelsmes materiāliem. Par to plašāk ierakstā.

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Eksperts: Bruņoto spēku pārvietošana Eiropā ir ievērojams izaicinājums

Militāro vienību pārvietošana Eiropā infrastruktūras dēļ rada ievērojamu izaicinājumu, taču NATO un Eiropas Savienība strādā, lai šo problēmu risinātu. To intervijā Latvijas Radio Minhenes drošības konferences laikā atzina bijušais NATO ģenerālsekretāra vietnieks aizsardzības politikas un plānošanas jautājumos Heinrihs Brauss.

Vada:

Rihards Plūme

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

07:44

Labrīt

Lolita Ritmane Latvijas Radio ieskaņo koncertuzvedumu par sieviešu tiesību aktīvistēm

Pazīstamā Amerikas latviešu komponiste Lolita Ritmane mērķtiecīgi turpina iepazīstināt ASV mūzikas pasauli ar Latvijas mūziķu augsto līmeni. Šajās dienās Latvijas Radio 1.studijā notiek ieraksts monumentālam mūzikas projektam, ko veido amerikāņu diriģente un producente Eimija Andersone (Amy Andersson). Sieviešu tiesību vēsturei veltītais koncertuzvedums pirmatskaņojumu piedzīvoja pērn Ņujorkā, bet tā ierakstu Andersones vadībā veido Latvijas labākie akadēmiskās mūzikas profesionāļi.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Pāreja uz videi draudzīgu saimniekošanu vissmagāk varētu skart Vidzemi un Latgali. Tādēļ šiem reģioniem ir vajadzīgs papildu atbalsts. Tā savā ziņojumā ir secinājusi Eiropas Komisija. Tuvākajos gados tā piedāvā piešķirt nepilnus 68 miljonus eiro, lai radītu jaunas darbavietas Vidzemē un Latgalē.

Par šīs atbalstu programmas mērķiem un principiem mūsu korespondents Briselē Artjoms Konohovs šonedēļ iztaujāja jauno Eiropas Savienības kohēzijas un reformu komisāri Elīzu Fereiru.

**

Visu šo nedēļu runājam par pensiju sistēmu dažādās Eiropas valstīs. Šodien - par Latviju. Un te jāsaka - lai arī Eiropā arvien skaļāk runā par to, ka nelabvēlīgā demogrāfiskā situācija prasa jaunus risinājumus un arī Latvijā arvien biežākas kļūst diskusijas par to, ka ar esošo pensiju sistēmas modeli nekādas pārtikušās vecumdienas nākotnes pensionāri var nesagaidīt, tomēr konkrēti risinājumi, kā risināt šo problēmu kompleksi - nav. Kāpēc tā - turpinām ar ierakstu.

08:15

Eiropa šodien

08:17

Labrīt

Ar likuma grozījumiem var atkal mainīt atkritumu apsaimniekošanas kārtību Rīgā

Rīgas iedzīvotāji sāk parakstīt līgumus ar atkritumu apsaimniekotājiem atbilstoši jaunā iepirkuma konkursa rezultātiem, kas paredz, ka apsaimniekotāju darbu četrās zonās. Šo kārtību gan no nākamā gada varētu mainīt vairāku deputātu ierosinājums likumā paredzēt brīvākas konkurences principu, kas anulētu tikko noslēgtā iepirkuma rezultātus. Par šādiem grozījumiem Atkritumu apsaimniekošanas likumā Saeimas deputāti 27.februārī plāno lemt 2. lasījumā.

Vada:

Jānis Ramāns
Jānis Kincis

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

08:44

Labrīt

Pavasara plūdi sākušies Papes dabas parka pļavās, kur mīt savvaļas govis un zirgi. Piedzimuši arī pirmie teliņi un mājas sāk atgriezties baltās cielavas, meža zosis, dzērves un citi putni - tie visi ir pavasara vēstneši, par ko stāsta Papes dabas parka pārvaldnieks Ints Mednis. Mūsu Kurzemes korespondente Inga Ozola devās uz Papi, lai klātienē tiktos ar Intu Medni, kurš jau rūpējas par Papes dabas parka teritorijām.

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Sarunas par rimtumu – par mierīgu ļaušanos dzīves plūdumam, par mākslu novecot

Uzdāvini sev mirkli miera un tu sapratīsi, cik bezjēdzīgi esi skrējis... Šis ir viens no izteicieniem, kurš cildina pieredzi. Rimtums – tā ir mierīga ļaušanās dzīves plūdumam. Par spēju baudīt, izprast un pa īstam piedzīvot katru nākamo savas dzīves gadu, piešķirot tam vērtību – jā, par to arī saruna raidījumā.

Vada:

Loreta Bērziņa
Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Influenceri nav mūsdienu fenomens, bet gadsimtiem zināms mārketings

Influenceri, ietekmētāji, ietekmeļi – nav tādas skaidras vienošanās par to, kā būtu jāsauc šie sociālo tīklu ietekmē radušies mārketinga spēlētāji. Taču skaidrs ir, ka šādu influenceru izmantošana komunikācijā kļūst aizvien ikdienišķāka. Vai tas ir pēdējo gadu fenomens, vai influenceru mārketings pazīstams gadsimtiem ilgi?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras rondo

Mainīgās pasaules ainas Japānas 19.gadsimta grafikā. Izstāde "Rīgas Biržā"

Tradicionālā japāņu teātra forma. Mainīgās pasaules ainas Japānas 19.gadsimta grafikā un kokgriezumos. Par ukijo-e mākslinieku darbu kolekciju Mākslas muzejā” Rīgas Birža” saruna ar izstādes “Kabuki 歌舞伎. Japānas 19. gadsimta ukijo-e” kuratori Kristīni Mileri un japāņas valodas tulku Uģi Nasteviču.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Ingvilda Strautmane
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras rondo

Latvijas Radio top projekta "Varones: Pārmaiņu balsis” ieraksts
Rēzeknē atklāta mākslinieka Jura Soikana simtgadei veltīta izstāde

Latvijas Radio 1. studijā šonedēļ strādā diriģente Eimija Andersone, kas ir Ņujorkas orķestra „Orchestra Moderne NYC” dibinātāja un muzikālā direktore. Viņa kopā ar mūziķiem no Latvijas ieskaņo projektu „Woman Warriors” jeb „Varones: Pārmaiņu balsis”, klātesot arī komponistei Lolitai Ritmanei.

Vada:

Lāsma Zute - Vītola

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Igaunijā fiksē pirmo inficēšanas gadījumu ar Covid-19, saslimušais ieradies ar autobusu no Rīgas

Saeima maina ģenerālprokurora izraudzīšanas un iecelšanas kārtību

Grieķijā aug plašumā protesti pret jaunām migrantu nometnēm

Vada:

Pārsla Saktiņa

12:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Re:Check: melīgi apgalvojumi mežu politiku; maldi par alkohola akcīzes nodokļa politiku

Faktu pārbaudes projekts "Re:Check". Zemkopības ministrijas vadība, citus vainojot populismā, pati manipulē ar melīgiem apgalvojumiem un faktos nebalstītām prognozēm. Runājam arī par politiķu mītiem un maldiem, strauji mainot alkohola akcīzes nodokļa politiku un debatējot par izmaiņām Kriminālprocesa likumā.

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons, 27. februāris

Brīvais mikrofons. Ētera tālruņa numuri ir 67222888, 67225599, elektroniski var rakstīt uz adresi krustpunkta@latvijasradio.lv vai sūtīt savu komentāru caur mūsu mājas lapu raidījumam „Krustpunktā”.

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Koronavīruss - cik reāla ir tā nokļūšana Latvijā un kā no tā izvairīties?

Jaunā koronavīrusa "Covid-19" klātbūtne Eiropā. Spriežot pēc visa, situācija tuvākajās dienās tikai pasliktināsies, un arvien mazāk ir cerību, ka Latvijai no tā izdosies izvairīties. Kas mums ir jāzina? Ar ko jārēķinās? Kādus piesardzības pasākumus vajadzēs īstenot? Kā dažādās situācijās rīkoties? Krustpunktā runājam par iespējamiem slimības izplatīšanās draudiem.

 

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Māneklīši un elpošana caur muti - biežākie nepareiza sakodiena veidošanās cēloņi

Aizvien vairāk bērnu konstatē ortodontijas problēmas. Kādi ir biežākie nepareiza sakodiena veidošanās cēloņi un cik liela loma tajā ir pastāvīgai bērna elpošana caur muti?

Māneklīša un elpošana caur muti

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Divas puslodes

Irānas vēlēšanu rezultāti. Miers Afganistānā. Politisko partiju grupas EP

Irānas vēlēšanu rezultāti. Miers Afganistānā. Turpinām ierakstus par Eiropas Parlamenta politisko partiju grupām. Šoreiz- Renew Europe

Vada:

Aidis Tomsons
Eduards Liniņš
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Bez plašām debatēm Saeima uzklausa OIK parlamentārās izmeklēšanas galaziņojumu

Saeimas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja Ieva Krapāne (KPV LV) 27.februārī parlamentā prezentēja komisijas galaziņojumu, kurā pausta nostāja, ka politiskā atbildība par neatbilstošu valsts atbalstu enerģētikas nozarē, tostarp, OIK afēru, gulstas solidāri uz visām amatpersonām, kuras pieļāvušas tās izveidošanu un pastāvēšanu.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Ainai Lasmanei ir 54 gadu stāžs medicīnas jomā, un viņa joprojām ir radiologa māsiņa Jelgavas slimnīcā. Bet brīvajā laikā viņa krāj varžu figūriņas, un pirms diviem gadiem Jelgavas novada Elejas pagastā izveidoja "Varžu māju. Bijušajā Briežu muižas pagrabā tūristi tagad ar apskatīt ap 2000 vardes no visām pasaules malām. Vairāk stāsta Daina Zalamane.

Kultūras afiša - Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes "Putnu opera" sestdien tiks spēlēta 150.reizi.

Šī diena vēsturē

1879. Gada 27. februārī tiek paziņots par mākslīgā saldinātāja saharīna atklāšanu.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Nodokļu maksātāju reitings papildināts ar jauniem kritērijiem
Beidzot ziema! Tuvākajā diennaktī daudzviet Latvijā snigs

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pirms diviem gadiem izstrādātais Nodokļu maksātāju reitings papildināts ar jauniem kritērijiem, līdz ar to uzlabojot uzņēmumu vērtēšanas sistēmu.

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Valsts ieņēmumu dienests čeku loteriju uzskata par veiksmīgu, iedzīvotāju domas dalās

Valsts ieņēmumu dienests čeku loteriju uzskata par veiksmīgu, iedzīvotāju domas dalās

 

 

Aizvadītajā gadā Valsts ieņēmumu dienests nāca klajā ar jaunu iniciatīvu - aicinājumu iedzīvotājiem piedalīties čeku loterijā ar domu, ka pasākums palīdzēs stiprināt nodokļu maksāšanas kultūru, sekmēs uzņēmumu izpratni par vajadzību deklarēt nodokļu saistības. Latgalē aptaujātie iedzīvotāji un uzņēmēji šādu Valsts ieņēmumu dienesta akciju vērtē dažādi. Savukārt, VID uzskata, ka čeku loterija tās pirmajā darbības pusgadā ir attaisnojusies. Ar iedzīvotājiem un uzņēmējiem Latgalē sarunājās Iveta Čigāne.

Vada:

Iveta Čigāne

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Apstiprināts pirmais saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu "Covid 19" Baltijā - autobusā no Rīgas uz Tallinu kopā ar inficēto pasažieri bija arī seši Latvijas pilsoņi,

Pēc asām diskusijām tomēr nevirza likuma izmaiņas par atkritumu apsaimniekošanas sistēmas maiņu Rīgā,

Par abiem OIK atcelšanas rosinājumiem lems nākamnedēļ,

Lielbritānija draud ar iespējamu tirdzniecības sarunu pārtraukšanu ar Eiropas Savienību."

18:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Re:Check: melīgi apgalvojumi mežu politiku; maldi par alkohola akcīzes nodokļa politiku

Faktu pārbaudes projekts "Re:Check". Zemkopības ministrijas vadība, citus vainojot populismā, pati manipulē ar melīgiem apgalvojumiem un faktos nebalstītām prognozēm. Runājam arī par politiķu mītiem un maldiem, strauji mainot alkohola akcīzes nodokļa politiku un debatējot par izmaiņām Kriminālprocesa likumā.

Lasīt vairāk

18:46

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Komunikācijas arhitekte un personīgā zīmola meistare Ilze Rassa

Pārdot sevi! Visbiežāk izdzirdot šos vārdus, visbiežāk pirmās asociācijas būs negatīvas. Taču, ieklausoties šajā frāzē, atrodam pavisam citu tās nozīmi un jēgu. Par personīgo tēlu, ar kuru izejam sabiedrībā, saruna Monopolā ar komunikācijas arhitekti un personīgā zīmola meistari Ilzi Rassu.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Sarunas par rimtumu – par mierīgu ļaušanos dzīves plūdumam, par mākslu novecot

Uzdāvini sev mirkli miera un tu sapratīsi, cik bezjēdzīgi esi skrējis... Šis ir viens no izteicieniem, kurš cildina pieredzi. Rimtums – tā ir mierīga ļaušanās dzīves plūdumam. Par spēju baudīt, izprast un pa īstam piedzīvot katru nākamo savas dzīves gadu, piešķirot tam vērtību – jā, par to arī saruna raidījumā.

Vada:

Loreta Bērziņa
Kristiāna Lapiņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Par vecīti un dzērvi. Pasaku stāsta Harijs Misiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Koronavīruss - cik reāla ir tā nokļūšana Latvijā un kā no tā izvairīties?

Jaunā koronavīrusa "Covid-19" klātbūtne Eiropā. Spriežot pēc visa, situācija tuvākajās dienās tikai pasliktināsies, un arvien mazāk ir cerību, ka Latvijai no tā izdosies izvairīties. Kas mums ir jāzina? Ar ko jārēķinās? Kādus piesardzības pasākumus vajadzēs īstenot? Kā dažādās situācijās rīkoties? Krustpunktā runājam par iespējamiem slimības izplatīšanās draudiem.

 

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Džons Steinbeks "Rudais Ponijs"

Šodien aprit 118 gadi kopš dzimis izcilais amerikāņu rakstnieks, Nobela prēmijas laureāts Džons Steinbeks. Piedāvājam noklausīties Džons Steinbeka garā stāsta "Rudais Ponijs" fragmentus. Tulkojusi Ziedone Sērmūkša. Radiolasījuma autore Līga Kokare, režisore Diāna Bērza. Lomās: Kaspars Beķeris, Arno Upenieks un Andris Morkāns. 1995.gada ieraksts.

Vada:

Dzintars Tilaks

Lasīt vairāk

22:49

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Īstenības izteiksme 15 minūtēs

Re:Check: melīgi apgalvojumi mežu politiku; maldi par alkohola akcīzes nodokļa politiku

Faktu pārbaudes projekts "Re:Check". Zemkopības ministrijas vadība, citus vainojot populismā, pati manipulē ar melīgiem apgalvojumiem un faktos nebalstītām prognozēm. Runājam arī par politiķu mītiem un maldiem, strauji mainot alkohola akcīzes nodokļa politiku un debatējot par izmaiņām Kriminālprocesa likumā.

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

Mainīgās pasaules ainas Japānas 19.gadsimta grafikā. Izstāde "Rīgas Biržā"
Latvijas Radio top projekta "Varones: Pārmaiņu balsis” ieraksts
Rēzeknē atklāta mākslinieka Jura Soikana simtgadei veltīta izstāde

Tradicionālā japāņu teātra forma. Mainīgās pasaules ainas Japānas 19.gadsimta grafikā un kokgriezumos. Par ukijo-e mākslinieku darbu kolekciju Mākslas muzejā” Rīgas Birža” saruna ar izstādes “Kabuki 歌舞伎. Japānas 19. gadsimta ukijo-e” kuratori Kristīni Mileri un japāņas valodas tulku Uģi Nasteviču.

Vada:

Lāsma Zute - Vītola

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Komunikācijas arhitekte un personīgā zīmola meistare Ilze Rassa

Pārdot sevi! Visbiežāk izdzirdot šos vārdus, visbiežāk pirmās asociācijas būs negatīvas. Taču, ieklausoties šajā frāzē, atrodam pavisam citu tās nozīmi un jēgu. Par personīgo tēlu, ar kuru izejam sabiedrībā, saruna Monopolā ar komunikācijas arhitekti un personīgā zīmola meistari Ilzi Rassu.

Vada:

Ingus Ulmanis

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Māneklīši un elpošana caur muti - biežākie nepareiza sakodiena veidošanās cēloņi

Aizvien vairāk bērnu konstatē ortodontijas problēmas. Kādi ir biežākie nepareiza sakodiena veidošanās cēloņi un cik liela loma tajā ir pastāvīgai bērna elpošana caur muti?

Māneklīša un elpošana caur muti

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Influenceri nav mūsdienu fenomens, bet gadsimtiem zināms mārketings

Influenceri, ietekmētāji, ietekmeļi – nav tādas skaidras vienošanās par to, kā būtu jāsauc šie sociālo tīklu ietekmē radušies mārketinga spēlētāji. Taču skaidrs ir, ka šādu influenceru izmantošana komunikācijā kļūst aizvien ikdienišķāka. Vai tas ir pēdējo gadu fenomens, vai influenceru mārketings pazīstams gadsimtiem ilgi?

Vada:

Sandra Kropa
Mariona Baltkalne
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika