• Piektdiena, 2021. gada 15. janvāris
  • Vārda diena: Fēlikss, Felicita
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Drīzumā ekspluatācijā tiks nodota renovēta bijušās Daugavpils bērnunama - patversmes "Auseklītis" ēka, kas kļūs par sava veida "ģimenes bērnunamu ' ar grupu dzīvokļiem. Tas ir deinstitucionalizācijas projekts, lai bērniem no sociāli nelabvēlīgām ģimenēm, bērniem bāreņiem, bez vecāku gādības palikušajiem un bērniem invalīdiem radītu maksimāli ģimeniskāku vidi. Daugavpilī šobrīd runa iet par pāri par 20 šādiem bērniem. Tie ir bērnunama - patversmes Priedīte iemītnieki, kuriem tā būs iespēja dzīvot neformālākos apstākļos, apgūstot patstāvīgas dzīves prasmes.

*

Šodien notiks bioloģiskās lauksaimniecības konference Tālredzīgi un saskaņā ar dabu, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs. Tajā piedalīsies bioloģiskie lauksaimnieki, politikas veidotāji, konsultanti un citi interesenti, kurus interesē bioloģiskā saimniekošana un tās attīstība Latvijā."

Viesos:

Ozola Lāsma
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra bioloģiskās lauksaimniecības eksperte

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Pētnieks: Patlaban izaicinājumi saistās ar finanšu un enerģētisko drošību un neatkarību

Šodien, 3. decembrī, notiks tiešsaistes konference par Baltijas jūras drošības un aizsardzības jautājumiem. Kā Latvijas Radio norādīja Baltijas drošības fonda prezidents un Latvijas ārpolitikas institūta asociētais pētnieks Olevs Nikers, Baltijas valstu un visa Baltijas jūras reģiona valstu izaicinājumi patlaban saistās ar finanšu un enerģētisko drošību un neatkarību.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Latviešu, krievu un ķīniešu dzejas saspēle būs uzmanības centrā ikgadējā festivālā 'Dzeja bez robežām'. Tas notiks sestdien, 5.decembrī, tiešsaistes formātā, būs skatāms visā pasaulē, un dalībnieki festivālam pieslēgsies katrs no savas valsts. Šogad kopumā piedalīsies 11 dzejnieki, un viens no viņiem, kā allaž, festivāla noslēgumā dalībnieku slepenā balsojumā tiks izraudzīts par laureātu. Festivāls 'Dzeja bez robežām' notiek ceturto gadu.

Vada:

Daira Zīle

07:44

Labrīt

Festivālā "Dzeja bez robežā" šogad skanēs darbi latviešu, krievu un ķīniešu valodā
Saglabāt ģimeni pēc vardarbības attiecībās izdodas reti

Latviešu, krievu un ķīniešu dzejas saspēle būs uzmanības centrā ikgadējā festivālā "Dzeja bez robežām". Tas notiks sestdien, 5.decembrī, tiešsaistes formātā, būs skatāms visā pasaulē, un dalībnieki festivālam pieslēgsies katrs no savas valsts.

Vada:

Paula Dēvica

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

Eiropas Parlamenta deputāti ir pieprasījuši Eiropas Robežaprsardzes aģentūras Frontex vadītāja Fabrisa Ležerī atkāpšanos no amata. Šāda prasība izskanējusi pēc medijos izskanējušās informācijas par aģentūras iespējamiem mēģinājumiem nepieļaut migrantu un bēgļu nokļūšanu Eiropas ūdeņos. Lai arī Ležerī savu vainu noliedz, deputāti norāda uzcilvēktiesību pārkāpumiem un vienlaicīgi arī apdraudējumu Eiropas Savienības pamatvērtībām. Tikmēr cilvēktiesību aizstāvji norāda, ka jautājumus par šādiem iespējamiem pārkāpumiem būtu īpaši aktuāli apspriest laikā, kad Eiropas Savienībā ir sākušās diskusijas par jauno migrācijas un patvēruma paktu.

Vada:

Daira Zīle

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

Nākamā gada budžetā pārskatīti visi minimālā ienākuma sliekšņi, un lai saistības izpildītu valsts budžetā paredzēti papildus vairāk nekā 70 miljoni eiro. No nākamā gada minimālās vecuma pensijas un invaliditātes pensijas bāze būs 136 eiro, bet personām ar invaliditāti kopš bērnības - 163 eiro apmērā. Paredzēts, ka minimālo ienākumu slieksni pārskatīs reizi trīs gados.

Vada:

Daira Zīle

08:44

Labrīt

Dod pieci sākas ziedošana ar dziesmu.

Viesos:

Baltskara Elīna
LR5 - pieci.lv satura redaktore

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Elektroierīces energoefektivitāte. Svarīgi pievērst uzmanību šiem rādītājiem

Latvijas iedzīvotājiem, iegādājoties jaunu sadzīves tehniku, gandrīz neinteresē noskatītās ierīces energoefektivitātes rādītāji. Lai situāciju padarītu vēl sarežģītāku, no nākamā gada marta mainīsies energoefektivitātes līmeņa apzīmējumu skala. Kāpēc tomēr derētu pievērst uzmanību šim apzīmējumam

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Baltijas jūra: piesārņojuma apjoms tomēr pieaug, situācija neuzlabojas

Iespējams, ka Baltijas jūra ir Latvijas teritorija, kuru Covid-19 ietekmē vismazāk. Tomēr jūra aizvien mainās - tiesa, citu, ne vīrusa radīto seku dēļ. Ko Baltijas jūrai nesis šis gads? Vai vides situācija jūrā uzlabojas vai aizvien pasliktinās?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras rondo

Jura Podnieka daiļrades un dokumentālā kino dažādie aspekti

Top filma par režisoru Juri Podnieku, bet rīt, 4. decembrī, Latvijas Kultūras akadēmija tiešsaistē rīko konferenci “Būt Jurim Podniekam”. Par dažādiem Podnieka daiļrades un dokumentālā kino aspektiem saruna ar režisori Antru Cilinsku un kino zinātnieci Zani Balčus Kultūras Rondo.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras rondo

Pēteris Pūrītis. Stāsts "Mumsbija mantinieki"

Ar stāstu „Mumsbija mantinieki” Kultūras Rondo prozas lasījumos piedalās Pēteris Pūrītis, bet pirms tam – autora pārdomas par radošā procesa pieredzi.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

* Spēkā stājas virkne ar ārkārtējo situāciju saistītu ierobežojumu

* Slimnīcas gatavojas uzņemt vēl vairāk Covid 19 pacientu. Vietām ierobežos plānveida pakalpojumus

* Irānā stājies spēkā likums, kas var apdraudēt starptautisko kodolvienošanos

* Aizdomās par bēgļu cilvēktiesību pārkāpumiem prasa "Frontex" vadītāja atkāpšanos

Vada:

Dace Simanoviča

12:30

Krustpunktā

12:31

Atvērtie faili

#26 Šķēršļi kopdzīvei Latvijā viendzimuma ģimenēm: Vai valsts mainīs attieksmi

Skaidrojam, ar kādiem tiesiskiem šķēršļiem Latvijā sastopas viendzimuma pāri un vai Satversmes tiesas lēmums, kas valstij uzliek pienākumu aizsargāt arī viendzimuma ģimenes, iezīmēs lūzumu attieksmē pret homoseksuāliem cilvēkiem.

Vada:

Anita Brauna
Baiba Runce

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Diskusija: Latvijas taktika cīņā ar Covid-19

Kādu taktiku Latvija izvēlējusies cīņā ar Covid-19 - testēšanā un ārstēšanā un kāda taktika tiks izvēlēta, kad būs pieejama vakcīna?

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Ziemassvētki tuvojas: Pirmssvētku darbiņi kopā ar bērniem

Runājam par to, kā decembra tumšo laiku padarīt gaišāku, rotājot māju, gatavojot ilgo Ziemassvētku kūku un darot dažādus pirmssvētku darbiņu kopā ar bērniem.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Divas puslodes

Saasinās Ķīnas un Austrālijas attiecības. Irānā nogalināts kodolzinātnieks

Irānas kodolfiziķa nāve. Spriedze Austrālijas un Ķīnas attiecībās.

Vada:

Aidis Tomsons
Eduards Liniņš
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Atzinīgi vērtē valsts pasūtījumu viesnīcām Covid-19 inficētajiem pašizolācijas iespējām

Ekonomikas ministrija (EM) patlaban izstrādā piedāvājumu valsts pasūtījumam viesnīcām, lai tās palīdzētu nodrošināt pašizolāciju ar Covid-19 inficētajiem, aģentūrai LETA pastāstīja Saeimas deputāts Gatis Eglītis (JKP).

Vada:

Tālis Eipurs
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Šodien, 3. decembrī, atzīmē starptautisko dienu personām ar invaliditāti. Mūsu stāsts šoreiz būs par ventspilnieku Mārtiņu Zvaigzni, kas Facebook platformā izveidojis grupu "Asistīvās tehnoloģijas neredzīgiem lietotājiem. Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir asistenti, un arī Mārtiņa veidotā grupa palīdz cilvēkiem ar nopietniem redzes traucējumiem vairāk uzzināt par mobilajām un datortehnoloģijām, kas var atvieglot viņu ikdienu. Plašāk stāsta Daina Zalamane.

Kultūras afiša - Vērienīgais Baltijas valstu simtgades notikums - izstāde "Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā" nu skatāms pie mums LNMM

Šī diena vēsturē

1926. gada 3. Decembris vesture iegājis ar dienu, kad mīklainos apstākļos uz 11 dienām pazuda slavenā angļu detektīvromānu autore Agata Kristi, izraisot plašu rezonansi sabiedrībā.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

PTAC atklāj kampaņu par influenceru mārketingu "Esi reāls!"

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) 3.decembrī atklāj informatīvi izglītojošo kampaņu "Esi reāls!", kuras mērķis ir veidot izpratni par influenceru jeb ietekmētāju mārketingu un veicināt kritisko domāšanu.

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Par spīti ārkārtējai situācijai Ludzā uzsāk burgeru biznesu

Ludzā 22 gadus vecais uzņēmējs Artis Andrejevs uzsācis savu biznesu - atvēris burgernīcu. Ar kādiem izaicinājumiem saskaries jaunais uzņēmējs, pandēmijas laikā, uzsākot un cenšoties attīstīt uzņēmējdarbību nelielā pilsētiņā Latgalē? Par to vairāk Ivetas Čigānes sagatavotajā ierakstā.

Vada:

Iveta Čigāne

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Slimnīcas gatavojas uzņemt vēl vairāk Covid 19 pacientu, vietām ierobežojot plānveida pakalpojumus

Līdz masku ieviešanai skolās cer tomēr nenonākt

Brexita sarunas par Eiropas Savienības un Lielbritānijas turpmākajām attiecībām varētu noslēgties tuvāko dienu laikā.

Cilvēce izvērš karu pret dabu, paziņo ANO ģenerālsekretārs

Eiropas Padome kritizē Polijas valdības attieksmi pret seksuālajām minoritātēm

Vada:

Pārsla Saktiņa

18:30

Atvērtie faili

#26 Šķēršļi kopdzīvei Latvijā viendzimuma ģimenēm: Vai valsts mainīs attieksmi

Skaidrojam, ar kādiem tiesiskiem šķēršļiem Latvijā sastopas viendzimuma pāri un vai Satversmes tiesas lēmums, kas valstij uzliek pienākumu aizsargāt arī viendzimuma ģimenes, iezīmēs lūzumu attieksmē pret homoseksuāliem cilvēkiem.

Vada:

Anita Brauna
Baiba Runce

Lasīt vairāk

18:58

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Aktrise Ance Strazda risina pasaules glābšanas uzdevumus jaunā seriālā bērniem “Emī un Rū”

“Kvadrifrons". Pēc šī gada "Spēlmaņu nakts" nominācijām šis vārds nu ieguvis prestižu profesionālajā teātra vidē. Un pelnīti pār viņu galvām plīvo "Vecmāmiņu valsts" karogs. Un kur vecmāmiņas tur arī mazmeitas un ar vienu no viņām arī šī vakara tikšanās Monopolā. Aktrise Ance Strazda.

Vada:

Ingus Ulmanis
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Elektroierīces energoefektivitāte. Svarīgi pievērst uzmanību šiem rādītājiem

Latvijas iedzīvotājiem, iegādājoties jaunu sadzīves tehniku, gandrīz neinteresē noskatītās ierīces energoefektivitātes rādītāji. Lai situāciju padarītu vēl sarežģītāku, no nākamā gada marta mainīsies energoefektivitātes līmeņa apzīmējumu skala. Kāpēc tomēr derētu pievērst uzmanību šim apzīmējumam

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Ziema meža skolā. Pasaku stāsta Harijs Misiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Diskusija: Latvijas taktika cīņā ar Covid-19

Kādu taktiku Latvija izvēlējusies cīņā ar Covid-19 - testēšanā un ārstēšanā un kāda taktika tiks izvēlēta, kad būs pieejama vakcīna?

Vada:

Aidis Tomsons
Evija Unāma

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

"Sniega roze". Ilzes Kalnāres romāna radiolasījums

"Sniega roze". Ilzes Kalnāres romāna radiolasījums 3 daļās. Radiolasījuma autore Ligita Meķe. Piedalās aktieri Anita Grūbe, Ausma Kantāne, Māra Zvaigzne, Juris Žagars, Juris Hiršs, Mārtiņš Hofmanis, Andrejs Žagars, Egils Zariņš. Režisore Antonija Apele. Ierakstīts 1993. gadā.

Lasīt vairāk

22:39

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Atvērtie faili

#26 Šķēršļi kopdzīvei Latvijā viendzimuma ģimenēm: Vai valsts mainīs attieksmi

Skaidrojam, ar kādiem tiesiskiem šķēršļiem Latvijā sastopas viendzimuma pāri un vai Satversmes tiesas lēmums, kas valstij uzliek pienākumu aizsargāt arī viendzimuma ģimenes, iezīmēs lūzumu attieksmē pret homoseksuāliem cilvēkiem.

Vada:

Anita Brauna
Baiba Runce

Lasīt vairāk

23:58

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

Jura Podnieka daiļrades un dokumentālā kino dažādie aspekti
Pēteris Pūrītis. Stāsts "Mumsbija mantinieki"

Top filma par režisoru Juri Podnieku, bet rīt, 4. decembrī, Latvijas Kultūras akadēmija tiešsaistē rīko konferenci “Būt Jurim Podniekam”. Par dažādiem Podnieka daiļrades un dokumentālā kino aspektiem saruna ar režisori Antru Cilinsku un kino zinātnieci Zani Balčus Kultūras Rondo.

Vada:

Toms Treibergs

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Aktrise Ance Strazda risina pasaules glābšanas uzdevumus jaunā seriālā bērniem “Emī un Rū”

“Kvadrifrons". Pēc šī gada "Spēlmaņu nakts" nominācijām šis vārds nu ieguvis prestižu profesionālajā teātra vidē. Un pelnīti pār viņu galvām plīvo "Vecmāmiņu valsts" karogs. Un kur vecmāmiņas tur arī mazmeitas un ar vienu no viņām arī šī vakara tikšanās Monopolā. Aktrise Ance Strazda.

Vada:

Ingus Ulmanis
Mariona Baltkalne

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Ziemassvētki tuvojas: Pirmssvētku darbiņi kopā ar bērniem

Runājam par to, kā decembra tumšo laiku padarīt gaišāku, rotājot māju, gatavojot ilgo Ziemassvētku kūku un darot dažādus pirmssvētku darbiņu kopā ar bērniem.

Vada:

Mairita Znotiņa
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Baltijas jūra: piesārņojuma apjoms tomēr pieaug, situācija neuzlabojas

Iespējams, ka Baltijas jūra ir Latvijas teritorija, kuru Covid-19 ietekmē vismazāk. Tomēr jūra aizvien mainās - tiesa, citu, ne vīrusa radīto seku dēļ. Ko Baltijas jūrai nesis šis gads? Vai vides situācija jūrā uzlabojas vai aizvien pasliktinās?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika