• Piektdiena, 2021. gada 15. janvāris
  • Vārda diena: Fēlikss, Felicita
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Laikā, kad tūrisma nozare aicināt aicina apceļot dzimto zemi un atbalstīt vietējos uzņēmējus, arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs rīko pasākumu Novada Garša, kurā šovasar aicina piedalīties ceļošanas akcijā Atklāj Novada Garšu!

Par to vairāk izstāstīs LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja Baiba Gulbe.

Viesos:

Gulbe Baiba
LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Pavļuts: Koalīcijas mērķis ir vienoties par nodokļu izmaiņām jūlijā

Valdošās koalīcijas mērķis ir vienoties par nodokļu izmaiņām jūlijā, lai augustā varētu sākt skatīt nākamā gada budžetu. Tā „Attīstībai/Par” Saeimas frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts šorīt Latvijas Radio komentēja ieceri par veselības nodokli 5% apmērā.
Politiķis minēja, ka šobrīd koalīcijas partijas mēģina vienoties par principiem, kā izlīdzināt atšķirības starp sociālo budžetu un valsts pamatbudžetu. Pavļuts uzskata, ka ir jāveic korekcijas divos virzienos – jāsamazina nodokļu maksātāju režīmu skaits, kas šobrīd ir par lielu, kā arī jāpanāk, lai nodokļu likmes būtu taisnīgas un samaksājamas, taču ietvertu arī pietiekamas sociālās garantijas.

Vada:

Daira Zīle
Ella Semjonova

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Vai nu nepelnīti kritizēts vai citkārt par daudz 'celts debesīs' šāda galēja attieksme ilgus gadus bijusi pret vecmeistaru Rihardu Zariņu. Tagad beidzot ir iespēja viņu iepazīt daudz objektīvāk, jo Nacionālajā mākslas muzejā tikko vaļā vērta ļoti plaša viņam veltīta izstāde 'Ko Latvijas meži šalc'. Par visām Riharda Zariņa darbības šķautnēm, kā arī viņa spilgto un sarežģīto personību stāsta šī viņa 150.-ajai jubilejai veltītā izstāde. Plašāk par izstādi Baibas Kušķes ierakstā.

07:44

Labrīt

Vecmeistara Riharda Zariņa veikumu var iepazīt plašā izstādē LNMM
Bērnu ar invaliditāti vecāku lielākā problēma ir asistentu trūkums

Vai nu nepelnīti kritizēts vai citkārt par daudz "celts debesīs" – šāda galēja attieksme ilgus gadus mūsu sabiedrībā bijusi pret vecmeistaru Rihardu Zariņu. Tagad beidzot ir iespēja viņu iepazīt daudz objektīvāk, jo Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) tikko vaļā vērta ļoti plaša viņam veltīta izstāde "Ko Latvijas meži šalc".

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

08:07

Eiropa šodien

08:12

Labrīt

Pirmā Rīgas apkaimju konkursa projekti - joprojām tapšanas stadijā

Pagājis gads, kopš Rīga pirmo reizi izsludināja konkursu apkaimju biedrībām visai vērienīgu labiekārtošanas projektu īstenošanai. Katram projektam bija pieejami līdz pat simt tūkstošiem eiro, un iedzīvotāju balsojumā atbalstu ieguva seši. Šodien gan dabā joprojām nav redzams neviens no tiem, iedzīvotājos radot šaubas par solījumu īstenošanu. Taču visi projekti joprojām ir īstenošanas procesā, tikai tas izrādījies daudz laikietilpīgāks, nekā sākumā šķita. Apkaimju aktīvisti secina – ir jāapbruņojas ar lielu pacietības devu un jābūt gataviem pamatīgai projektu saskaņošanas birokrātijai, tomēr kopumā jauno iniciatīvu vērtē atzinīgi.

Vada:

Māra Rozenberga

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

Transporta nozare turpina savu ceļu pretī elektrifikācijai, ražotājiem prezentējot un sākot pārdot arvien vairāk hibrīdu un pilnībā elektrisku automašīnu. Tomēr elektrisko mašīnu lielākā problēma joprojām ir ierobežotais nobraucamais attālums ar vienu uzlādi un ilgā lādēšanās, kā arī salīdzinoši nelielais uzlādes vietu skaits. Valdība pieņēmusi izmaiņas, kuru mērķis ir nākotnē atvieglot elektroauto uzlādi mājas apstākļos. Vairāk stāsta Māris Bergs.

08:44

Labrīt

Kā labāk dzīvot - par saules enerģiju - Elvis Jansons

Viesos:

Jansons Elvis
'Kā labāk dzīvot?' raidījuma vadītājs

Vada:

Daira Zīle

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Eksperts: Saules paneļu izmantošanai mājsaimniecībās vajadzīgs mērķtiecīgs valsts atbalsts

Latvijā ir apmēram 1000 mājsaimniecību, kas enerģijas ražošanai pašpatēriņam izmanto saules baterijas un kolektorus. Nav daudz, jo sabiedrībai ir daudz aizspriedumu pret šādu enerģijas iegūšanas veidu. Kur mīti, kur patiesība?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Saldūdens zivis: Upju un ezeru zivju patēriņš Latvijā ir ļoti zems

Cik labā vai sliktā stāvoklī ir Latvijas upes un ezeri un kuras no pašmāju saldūdens zivīm esam atstājuši novārtā? Par saldūdens vidi saistītiem jautājumiem spriežam ar Vides Risinājumu institūta pētnieku Matīsu Žagaru un Pasaules dabas fonda Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītāju Magdu Jentgenu.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras rondo

Melanholiskā valša autors Emīls Dārziņš

Mūsdienu stāsti par komponistu, kuru vieni atzīst par dzīvīgāko latviešu mūzikas klasiķi, kamēr citi uzmanību velta viņa privātās dzīves peripetijām.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras rondo

Melanholiskā valša autors Emīls Dārziņš

Mūsdienu stāsti par komponistu, kuru vieni atzīst par dzīvīgāko latviešu mūzikas klasiķi, kamēr citi uzmanību velta viņa privātās dzīves peripetijām.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Pirmoreiz vēsturē Latvijā novērota negatīva vairumtirdzniecības elektroenerģijas cena,

Šodien iepazīstina ar jaunāko diasporas pētījumu. Sazināsimies ar mūsu korespondenti, kas seko līdzi pētījuma rezultātu izklāstam,

Viena no lielākajām problēmām ģimenēs, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, ir asistentu trūkums,

Horvātijas parlamenta vēlēšanās pārliecinoši uzvar konservatīvie spēki,

Šī nedēļa Latvijā būs rudenīga, bet nākamnedēļ sekos siltāks laiks!

12:30

Dzīves ritmi mūzikā

Amerikāņu dziedātāja Etta Džeimsa. Viņas aicinājums bija blūzs

Vairāk nekā 60 gadus uz skatuves klausītāju atzinību baudīja amerikāņu dziedātāja Etta Džeimsa, kas dziedāja gan Rhythm & Blues stilā, gan soulu, džezu, gospeļus, pat rokenrolu, bet īstais aicinājums laikam bija blūzs.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Jānis Dripe: Jautājumam par vietas izvēli akustiskai koncertzālei Rīgā jābūt atvērtam

Kur Rīgā celt akustisko koncertzāli? Vai pieņemami šim nolūkam nojaukt ēku Elizabetes ielā 2, kur padomju laikā mitinājās kompartija, bet tagad izvietoti biroji? Pirmdienas intervijā runājam gan par koncertzāles vietu, gan arī citiem lieliem projektiem. Mūsu studijā - arhitekts Jānis Dripe.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

13:45

Brīvais mikrofons

Arhitekts Jānis Dripe

Vada:

Māra Jansone

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Ortopēdijas problēmas bērniem: kam pievērst uzmanību, kad bērns sāk staigāt

Bērnu ortopēdija - kā novērtēt, vai mazuļa attīstība notiek atbilstoši, kādas ir biežākās ortopēdijas problēmas bērniem un kam jāpievērš uzmanība laikā, kad mazulis apgūst staigāšanu?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Globālais latvietis. 21. gadsimts

Sociālekonomisko procesu, patēriņa kulta un klimata pārmaiņu izgaismojums pandēmijas laikā

Ko pandēmija izgaismo, vērtējot sociāli ekonomiskos procesus, un kāda ir notiekošā sasaiste ar mūsu patēriņa un peļņas kultu un klimata pārmaiņām? Kā vērtēt dažādos mītus par vielām, kas varot palīdzēt pret Covid-19 un kāds ir skats no malas uz neatliekamās palīdzības darbu Latvijā un Austrālijā

Vada:

Agnese Drunka
Santa Lauga

Lasīt vairāk

15:46

Mūzika

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

12.klašu skolēni kārto pēdējo izvēles eksāmenu. Kā aizvadīts eksāmenu laiks?

Šodien un rīt, 6. un 7.jūlijā, 12.klašu skolēni kārto pēdējo izvēles eksāmenu - informātikā.

Vada:

Arta Skuja
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Instagram konts Latgola: virtuālais tūrisms un ideju avots ceļojumiem klātienē

Tādi esam

 

 

Instagram konts Latgola: virtuālais tūrisms un ideju avots ceļojumiem klātienē

 

Cilvēki dažādi reaģē uz Covid izraisīto krīzi, karantīnu un darbu attālināti. Rēzekniete Edīte Husare nu jau vairāku mēnešu garumā brīvdienās apceļo Latgali, fotografē interesantas vietas un publicē šo informāciju jaunizveidotajā Instagram kontā Latgola un citos sociālajos tīklos, tādējādi piedāvājot cilvēkiem gan virtuālo iespēju uzzināt informāciju par skaistām vietām, objektiem Latgalē, gan arī veido sava veida tūrisma maršrutus ar fotogrāfijām un nelieliem aprakstiem par to, ko Latgales novados ir vērts apmeklēt. Vairāk Ivetas Čigānes sagatavotajā ierakstā.

 

 

Kultūras afiša. Cēsu Mākslas festivāls šogad būs, šobrīd Cēsu Izstāžu namā apskatāma Rīgas fotogrāfijas biennāles un jauno mākslinieču grupas izstāde, kā arī multimediāla izstāde "Simbolisms"

 

Šī diena vēsturē

 

T.s. Juglas kaujas 1919. gada jūnija beigās un jūlija sākumā starp vācbaltiešu Landesvēru un citām vācu vienībām no vienas, un Igaunijas armiju ar tai pakļautajām Ziemeļlatvijas brigādes daļām no otras puses noslēdzās ar Strazdumuižas pamiera parakstīšanu. Vienošanā lika vācu vienībām pamest Rīgu, savukārt Ziemeļlatvijas daļas Jorģa Zemitāna vadībā 1919. gada 6. jūlijā iemaršēja Rīgā un pievienojās te dislocētajiem Dienvidlatvijas - Jāņa Baloža komandētajiem spēkiem.

Vada:

Iveta Čigāne

Lasīt vairāk

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Pirmoreiz Latvijā novērota negatīva vairumtirdzniecības elektroenerģijas cena
LLKC pasākumā "Novada garša" aicina iedzīvotājus apceļot Latviju

Pirmoreiz vēsturē Latvijā novērota negatīva vairumtirdzniecības elektroenerģijas cena - šā gada 6.jūlijā laikā no plkst.5 līdz 6 rītā elektroenerģijas cena "Nord Pool" biržā Latvijas cenu zonā bija mīnus 0,09 eiro par megavatstundu (MWh), aģentūrai LETA pavēstīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Vada:

Arta Skuja
Inese Pučeka

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Liepājā pieaudzis bezdarbnieku skaits. To ietekmējis pandēmijas laiks

Reģistrēto bezdarbnieku skaits pieaudzis par 990 cilvēkiem, salīdzinot ar laiku pirms pandēmijas – tāda ir Liepājas pilsētas un novada kopējā statika, par ko informē Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA). Liepājā šobrīd uzskaitē ir 3096 bezdarbnieki, no tiem novadā 1206, tā sasniedzot 4300 cilvēku. Pakāpeniski atsākas ar subsidēto darba vietu programma un pagaidām tikai viens darba devējs interesējies par iespēju saņemt algas atbalstu, kas ir viens no mehānismiem, lai palīdzētu uzņēmējiem šajā periodā pēc dīkstāves pabalstu beigām.

Vada:

Inga Ozola

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

Diasporas apjoms tikai pieaugs, pateicoties dabiskajam pieaugumam, nevis emigrācijai

Indija inficēto skaita ziņā kļuvusi par trešo covid-19 vissmagāk skarto valsti pasaulē

Pirmoreiz vēsturē Latvijā novērota negatīva vairumtirdzniecības elektroenerģijas cena,

Vada:

Pārsla Saktiņa

18:15

Dzīves ritmi mūzikā

Amerikāņu dziedātāja Etta Džeimsa. Viņas aicinājums bija blūzs

Vairāk nekā 60 gadus uz skatuves klausītāju atzinību baudīja amerikāņu dziedātāja Etta Džeimsa, kas dziedāja gan Rhythm & Blues stilā, gan soulu, džezu, gospeļus, pat rokenrolu, bet īstais aicinājums laikam bija blūzs.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

18:42

Dzīves ritmi mūzikā

Amerikāņu dziedātāja Etta Džeimsa. Viņas aicinājums bija blūzs

Vairāk nekā 60 gadus uz skatuves klausītāju atzinību baudīja amerikāņu dziedātāja Etta Džeimsa, kas dziedāja gan Rhythm & Blues stilā, gan soulu, džezu, gospeļus, pat rokenrolu, bet īstais aicinājums laikam bija blūzs.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Ceļotāju Laines Pērses un Artura Driņina nākamais mērķis ir Ķīna

Laine Pērse un Arturs Driņins ir latviešu ceļotāji, kas 2015. gadā uzsāka savus piedzīvojumus un devās apkārt pasaulei ar autostopiem. Ar pieredzi ko guva, viņi dalījušies savās ceļojumu grāmatās no sērijas „Ar stopiem apkārt pasaulei!". Jau 2018. gadā viņi uzsāka savu nākamo ceļojumu. Blogā „Iegriez Pasauli. Spin the world” Laines un Artura piedzīvojumiem bija iespējams sekot līdzi ikvienam interesentam.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Eksperts: Saules paneļu izmantošanai mājsaimniecībās vajadzīgs mērķtiecīgs valsts atbalsts

Latvijā ir apmēram 1000 mājsaimniecību, kas enerģijas ražošanai pašpatēriņam izmanto saules baterijas un kolektorus. Nav daudz, jo sabiedrībai ir daudz aizspriedumu pret šādu enerģijas iegūšanas veidu. Kur mīti, kur patiesība?

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Labākā dāvana. Pasaku stāsta Juris Kalniņš. 1. vakars

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Jānis Dripe: Jautājumam par vietas izvēli akustiskai koncertzālei Rīgā jābūt atvērtam

Kur Rīgā celt akustisko koncertzāli? Vai pieņemami šim nolūkam nojaukt ēku Elizabetes ielā 2, kur padomju laikā mitinājās kompartija, bet tagad izvietoti biroji? Pirmdienas intervijā runājam gan par koncertzāles vietu, gan arī citiem lieliem projektiem. Mūsu studijā - arhitekts Jānis Dripe.

Vada:

Evija Unāma
Māra Jansone

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

LR3 raidījuma atkārtojums

Pie kalēja un rotkaļa Gunta Jakubovska viesojas Ilga Auguste

Vada:

Ilga Auguste

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:15

Dzīves ritmi mūzikā

Amerikāņu dziedātāja Etta Džeimsa. Viņas aicinājums bija blūzs

Vairāk nekā 60 gadus uz skatuves klausītāju atzinību baudīja amerikāņu dziedātāja Etta Džeimsa, kas dziedāja gan Rhythm & Blues stilā, gan soulu, džezu, gospeļus, pat rokenrolu, bet īstais aicinājums laikam bija blūzs.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

23:42

Dzīves ritmi mūzikā

Amerikāņu dziedātāja Etta Džeimsa. Viņas aicinājums bija blūzs

Vairāk nekā 60 gadus uz skatuves klausītāju atzinību baudīja amerikāņu dziedātāja Etta Džeimsa, kas dziedāja gan Rhythm & Blues stilā, gan soulu, džezu, gospeļus, pat rokenrolu, bet īstais aicinājums laikam bija blūzs.

Vada:

Ansis Pavasaris

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

Melanholiskā valša autors Emīls Dārziņš

Mūsdienu stāsti par komponistu, kuru vieni atzīst par dzīvīgāko latviešu mūzikas klasiķi, kamēr citi uzmanību velta viņa privātās dzīves peripetijām.

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:15

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Ceļotāju Laines Pērses un Artura Driņina nākamais mērķis ir Ķīna

Laine Pērse un Arturs Driņins ir latviešu ceļotāji, kas 2015. gadā uzsāka savus piedzīvojumus un devās apkārt pasaulei ar autostopiem. Ar pieredzi ko guva, viņi dalījušies savās ceļojumu grāmatās no sērijas „Ar stopiem apkārt pasaulei!". Jau 2018. gadā viņi uzsāka savu nākamo ceļojumu. Blogā „Iegriez Pasauli. Spin the world” Laines un Artura piedzīvojumiem bija iespējams sekot līdzi ikvienam interesentam.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

LR3 raidījuma atkārtojums

Pie kalēja un rotkaļa Gunta Jakubovska viesojas Ilga Auguste

Vada:

Ilga Auguste

03:56

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Ortopēdijas problēmas bērniem: kam pievērst uzmanību, kad bērns sāk staigāt

Bērnu ortopēdija - kā novērtēt, vai mazuļa attīstība notiek atbilstoši, kādas ir biežākās ortopēdijas problēmas bērniem un kam jāpievērš uzmanība laikā, kad mazulis apgūst staigāšanu?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Saldūdens zivis: Upju un ezeru zivju patēriņš Latvijā ir ļoti zems

Cik labā vai sliktā stāvoklī ir Latvijas upes un ezeri un kuras no pašmāju saldūdens zivīm esam atstājuši novārtā? Par saldūdens vidi saistītiem jautājumiem spriežam ar Vides Risinājumu institūta pētnieku Matīsu Žagaru un Pasaules dabas fonda Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītāju Magdu Jentgenu.

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika