• Otrdiena, 2021. gada 9. marts
  • Vārda diena: Ēvalds
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

05:58

Latvijas himna

06:00

Ziņas

06:05

Labrīt

06:30

Ziņas

06:34

Sporta ziņas

06:39

Labrīt

Pirmsziemasvētku laiks, ar tirdziņiem un dāvanu gādāšanu, ierasti mājražotājiem un amatniekiem ir bijis pats pelnošākais laiks gadā, lai gūtu līdzekļus iztikai arī nākamā gada sākumam. Šogad izpalika jau Lieldienu tirgi, arī pilsētu svētki un dažādi gadatirgi, kuros mājražotāji tirgoja savas preces. Mazie ražotāji arī nākamo gadu gaida ar bažām, jo covidsituācija visticamāk, ka tik ātri neatrisināsies un arī vērtē, ka daudziem būs no savas darbības jomas jāatsakās.

*

Kā dzirdējām, mājražotājiem un amatniekiem iet grūti, tāpat arī citiem uzņēmējiem šajā covid krīzē, kuriem nākas pieņemt kardinālus un smagus lēmumus vai jācīnās par izdzīvošanu. Šorīt interesēsimies, kāds ir uzņēmēju noskaņojums Bauskas pusē, un, vai valsts atbalsts ir pietiekams.

Viesos:

Rozentāle Anita
Laikraksta “Bauskas dzīve” galvenā redaktore

Vada:

Daira Zīle

07:00

Ziņas

07:05

Labrīt

Bordāns: Satversmes tiesas spriedumu izpilde būtu jāuzrauga Tieslietu ministrijai

Satversmes spriedumu izpilde būtu jāuzrauga Tieslietu ministrijai, šādu viedokli šorīt Latvijas Radio uzsvēra tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP). 

Viņš atgādināja, ka tieši šīs tiesas lēmumi ļāvuši atrisināt jautājumu par tiesnešu un prokuroru algu celšanu. Vienlaikus Bordāns atzina, ka daudzu gadu garumā ne visi Satversmes tiesas spriedumi tikuši pilnībā īstenoti. Tāpēc kā atbildīgā institūcija par sprieduma izpildi varētu tikt nozīmēta Tieslietu ministrija. Tam nevajadzētu izveidot atsevišķu biroju, pietiktu ar viena vai divu cilvēku štata palielināšanu pašā ministrijā.

Vada:

Ella Semjonova

Lasīt vairāk

07:30

Ziņas

07:34

Sporta ziņas

07:39

Labrīt

Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumā tikko nonācis ļoti īpašs eksponāts pirms pieciem gadiem Latvijā radītā subkontrabastrompete. Tās izveidotājs ir mūziķis un pūšaminstrumentu izgudrotājs Vairis Nartišs. Instruments ir pasaules mērogā unikāls, tas ir sešas reizes lielāks par parastu trompeti, tā garums ir vairāk nekā divi metri, bet svars aptuveni 20 kilogramu.

Viesos:

Gilba Dzintars
Rakstniecības un mūzikas muzeja speciālists

Vada:

Daira Zīle

07:44

Labrīt

Rakstniecības un mūzikas muzeja ieguvis Vaira Nartiša radīto subkontrabastrompeti
Anketa vardarbības atpazīšanai - noderīgs rīks, kas šogad pielietots samērā maz

Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumā tikko nonācis ļoti īpašs eksponāts – pirms pieciem gadiem Latvijā radītā subkontrabastrompete. Tās izveidotājs ir mūziķis un pūšaminstrumentu izgudrotājs Vairis Nartišs. Instruments ir pasaules mērogā unikāls, tas ir sešas reizes lielāks par parastu trompeti, tā garums ir vairāk nekā divi metri, bet svars – aptuveni 20 kilogramu.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

08:00

Ziņas

08:05

Labrīt

08:07

Eiropa šodien

08:12

Labrīt

Vairākas slimnīcas ierobežo lielāko daļu plānveida pakalpojumu

Vairākas slimnīcas ierobežo lielāko daļu plānveida pakalpojumus, pieaugt stacionēto Covid pacientu skaitam. Vienlaikus mediķi novērojuši, ka pacienti paši atsakās no plānotajiem pakalpojumiem vai operācijām, baidoties no Covid riskiem medicīnas iestādēs. Savukārt pacientu organizācijas norāda uz ilgtermiņa problēmām, atliekot daļu plānveida pakalpojumu.

Vada:

Daira Zīle

Lasīt vairāk

08:30

Ziņas

08:34

Sporta ziņas

08:39

Labrīt

Runas par daudziem pārkāpumiem, balsu viltošanu un vēlētāju apspiešanu, iespējams, visspilgtāk raksturo šā gada ASV prezidenta vēlēšanas. Lai gan pašreizējā Baltā nama saimnieka Donalda Trampa juristiem tā arī nav izdevies tiesās pierādīt, ka masveida pārkāpumi vēlēšanās tiešām notiktu, prezidents turpina to apgalvot un neatzīst savu sakāvi. Tādēļ šīsdienas rubrikā "Cilvēks ziņu virsrakstos mūsu korespondents Artjoms Konohovs, kurš klātienē atspoguļoja ASV prezidenta vēlēšanas, uz sarunu aicināja Džonu Ričmondu, vienu no brīvprātīgajiem vēlēšanu novērotājiem.

Vada:

Daira Zīle

08:44

Labrīt

Cilvēks ziņu virsrakstos: brīvprātīgais ASV prezidenta vēlēšanu novērotājs Džona Ričmonds

Runas par daudziem pārkāpumiem, balsu viltošanu un vēlētāju apspiešanu, iespējams, visspilgtāk raksturo šā gada ASV prezidenta vēlēšanas. Lai gan pašreizējā Baltā nama saimnieka Donalda Trampa juristiem tā arī nav izdevies tiesās pierādīt, ka masveida pārkāpumi vēlēšanās tiešām notiktu, prezidents turpina to apgalvot un neatzīst savu sakāvi.  Tādēļ rubrikā „Cilvēks ziņu virsrakstos” šoreiz uz sarunu aicināts Džona Ričmonds, viens no brīvprātīgajiem vēlēšanu novērotājiem.

Vada:

Artjoms Konohovs

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:07

Kā labāk dzīvot

Paaugstināts trokšņu līmenis atstāj negatīvu iespaidu uz mūsu veselību

Runā, ka katrai pilsētai ir savi tikai šai konkrētai vietai raksturīgi trokšņi. Izklausās pat nedaudz romantiski, bet realitātē paaugstināts trokšņu līmenis atstāj negatīvu iespaidu uz mūsu veselību. Par to, kā sevi pasargāt no vides un sadzīves trokšņiem, interesējamies raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

10:00

Ziņas

10:07

Zināmais nezināmajā

Zinātnieki cenšas viļņu enerģiju pārvērst jau lietojamā elektroenerģijā

Raidījumā vismaz netieši viesojamies Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā, kur pētnieki cenšas rast risinājumus, lai viļņu enerģiju pārvērstu jau lietojamā elektroenerģijā. Ar ko tad īpaša viļņu enerģija un kas vēl ir aktuālie jautājumi zinātniekiem, kas strādā atjaunojamās enerģijas laukā?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

11:00

Ziņas

11:07

Kultūras rondo

"Sajūtu restaurācija" - ar grāmatas starpniecību ļauj ielūkoties Aleksandra Čaka ikdienā

“Sajūtu restaurācija” – grāmata, kurā apkopotas liecības par dzejnieka Aleksandra Čaka ģimenes piemiņas lietām un sadzīves priekšmetiem, kas raksturo arī sadzīvi Rīgā 20. gadsimta pirmajā pusē. Tiekamies ar grāmatas tekstu autori, Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa-muzeja direktori Antru Medni.

Vada:

Zigfrīds Muktupāvels
Santa Lauga

Lasīt vairāk

11:33

Kultūras rondo

Inga Gaile lasa stāstu "Dārzs"
"Objektu parāde" risinās sešās Latvijas pilsētās

Ar stāstu "Dārzs" Kultūras Rondo prozas lasījumos piedalās Inga Gaile, bet pirms tam – autores pārdomas par vārda brīvības nozīmīgumu.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

Dienas pārraides

12:00

Pusdiena

Valdības komunikācija krīzes laikā varēja būt labāka, skaidrāka un savlaicīgāka.

Aizturēti divi viltus ziņu izplatītāji par Covid-19

Lietuvā uzsāk pirmstiesas izmeklēšanu par Baltkrievijas režīma iespējamiem noziegumiem pret cilvēci

Panākta jauna vienošanās par nākamo Eiropas Savienības daudzgadu budžetu

Vada:

Pārsla Saktiņa

12:30

Reģioni Krustpunktā

Aktualitātes Vidzemē. Vērtē laikraksta "Ziemeļlatvija" galvenā redaktore Ingūna Johansone

Sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šoreiz pievēršamies aktualitātēm Vidzemē. Vērtē laikraksta "Ziemeļlatvija" galvenā redaktore Ingūna Johansone.

Vada:

Evija Unāma
Kārlis Dagilis

Lasīt vairāk

12:45

Brīvais mikrofons

Brīvais mikrofons. 9. decembris

Vada:

Kārlis Dagilis

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:07

Krustpunktā

Aktualitātes lauksaimniecībā. Izvaicājam zemkopības ministru Kasparu Gerhardu

Covid krīze nav atcēlusi iedzīvotāju patēriņu, pārtikas preces, tas, ko izaudzē un saražo zemnieki joprojām ir pieprasīts. Arī kokrūpniecībā ir vērojama izaugsme attiecībā pret iepriekšējo gadu. Par aktuālo Zemkopības ministrijas pārraudzītajās nozarēs izvaicājam zemkopības ministru Kasparu Gerhardu.

Vada:

Evija Unāma
Kārlis Dagilis

Lasīt vairāk

14:00

Ziņas

14:07

Ģimenes studija

Par varmāku nepiedzimst. Liela nozīme ir attiecībām, ko bērns redz ģimenē

Labdarības maratonā "Dod pieci!" šogad runājam par vardarbību ģimenē, taču par ļaunu pāridarītāju neviens nepiedzimst. Kas veido un padara cilvēku par varmāku pret saviem tuvākajiem un kas vecākiem jāzina, lai neaudzinātu savus bērnus par personībām ar noslieci uz vardarbību?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

15:00

Ziņas

15:06

Šīs dienas acīm

"Trakais Piektais gads" – revolūcijas nobriešana Latvijā 1905. gada laikā

„Trakais Piektais gads” – revolūcijas nobriešana Latvijā 1905. gada laikā. Varas inertums, revolucionāru ilūzijas un dumpja stihija.

Vada:

Eduards Liniņš

Lasīt vairāk

15:36

Radio mazā lasītava

Negara Džavadi romānā "Dezorientāliste" savij Irānas vēsturi ar dzimtas hroniku

Negara Džavadi ir Irānā dzimusi franču rakstniece, scenāriste un kinorežisore, pie mums iznācis viņas pirmais un jau daudzas godalgas guvušais romāns "Dezorientāliste". Savā pirmajā literārajā darbā autore meistarīgi savij 20.gadsimta Irānas vēsturi ar pašas senču aizraujošo hroniku. Jāņa Rozes apgāda vadītāja Renāte Punka uzsver, lai arī romāna tēma mums ir svešāda, tieši tāpēc ārkārtīgi interesanta.

Vada:

Laima Slava
Gundars Āboliņš
Agita Bērziņa

Lasīt vairāk

16:00

Ziņas

16:05

Pēcpusdiena

Urzula fon der Leiena un Boriss Džonsons meklēs kompromisus “brexit” sarunās

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena un Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons tiksies klātienē Briselē, jo līdz šim sarunvežiem no abām pusēm nav izdevies atrisināt domstarpības Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas starpā strīdīgākajos tirdzniecības sarunu jautājumos.

Vada:

Tālis Eipurs
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

16:30

Ziņas

16:34

Sporta ziņas

16:39

Pēcpusdiena

Tādi esam

Liepājas muzejs turpina iegādāties dažādus interjera priekšmetus topošajam 17.-19. gs. interjera muzejam Liepājā. Šoreiz izdevies tikt pie vērtīga jaunieguvuma - tās ir Vācijas firmā mhildt Weimar ražotas klavieres, ko savulaik kāda Liepājas ģimene iegādājusies Hermana Kūna mūzikas veikalā, Liepājā, Graudu ielā 12. Par īpašajām klavierēm un īpašniekiem, vairāk Ingas Ozolas ierakstā.

Kultūras afiša

Šī gada Latvijas Literatūras gada balvas par mūža ieguldījumu ieguvējs Juris Zvirgzdiņš pēc ilgāka pārtraukuma uzrakstījis grāmatu pieaugušajiem "Esse un ... un ...".

Šī diena vēsturē

1688. gadā Anglijā notika t.s. Slavenā revolūcija - pret karali Džeimsu II Stjuartu noskaņotu spēku aicināts Anglijā ieradās Nīderlandes valdītājs Orānijas Vilhelms nīderlandiešu armijas priekšgalā. Kā izrādījās, Džeimsam trūkst nopietna atbalsta, un vienīgais mēģinājums aizkavēt interventu virzīšanos uz Londonu bija nelielā kauja Redingas pilsētā 1688. gada 9. decembrī.

17:00

Ziņas

17:05

Pēcpusdiena

Aptauja: Latvijā iedzīvotāji skeptiskākie Baltijā par jauno vakcīnu pret Covid-19

Tikai aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju ir gatavi vakcinēties pret Covid-19, aptaujā secinājis tirgus izpētes uzņēmums "Rait".

Vada:

Tālis Eipurs
Ieva Zeiza

Lasīt vairāk

17:30

Ziņas

17:34

Sporta ziņas

17:39

Eiro fokusā

Jelgavā būvēs Austrumeiropā pirmo zirņu proteīna ražotni

Nākamajā gadā Jelgavā sāks būvēt zirņu proteīna ražotni, kurā gadā varēs pārstrādāt 138 000 tonnu zirņu. Tas būs ieguvums Latvijas zemniekiem, jo tie varēs audzēt zirņus, no kuriem Latvijā ražos produktu ar pievienoto vērtību. Savukārt no zirņu proteīna varēs ražot dažādus pārtikas produktus, kas garšas un uzturvērtības ziņā spēs aizstāt pienu un gaļu. Jelgavas ražotne būs pirmā šāda veida rūpnīca Austrumeiropā.

Vada:

Daina Zalamane

Lasīt vairāk

17:44

Pēcpusdiena

Vakara pārraides

18:00

Dienas notikumu apskats

18:30

Reģioni Krustpunktā

Aktualitātes Vidzemē. Vērtē laikraksta "Ziemeļlatvija" galvenā redaktore Ingūna Johansone

Sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šoreiz pievēršamies aktualitātēm Vidzemē. Vērtē laikraksta "Ziemeļlatvija" galvenā redaktore Ingūna Johansone.

Vada:

Evija Unāma
Kārlis Dagilis

Lasīt vairāk

18:46

Mūzika

19:00

Ziņas

19:07

Monopols

Māksliniece Anna Heinrihsone: Arī teātri vispirms domāju no gleznieciskā viedokļa

Anna Heinrihsone ir viena no ievērojamākajām Latvijas laikmetīgajām scenogrāfēm un kostīmu māksliniecēm. Bērnībā viņai šķitis, ka pasaulē ir tikai divas profesijas – skolotāji un mākslinieki. Par savu hobiju māksliniece sauc vērošanu. Viņa var stundām sēdēt un vērot, piemēram, kā mainās gaisma krēslojot.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

20:00

Ziņas

20:05

Kā labāk dzīvot

Paaugstināts trokšņu līmenis atstāj negatīvu iespaidu uz mūsu veselību

Runā, ka katrai pilsētai ir savi tikai šai konkrētai vietai raksturīgi trokšņi. Izklausās pat nedaudz romantiski, bet realitātē paaugstināts trokšņu līmenis atstāj negatīvu iespaidu uz mūsu veselību. Par to, kā sevi pasargāt no vides un sadzīves trokšņiem, interesējamies raidījumā.

Vada:

Elvis Jansons
Loreta Bērziņa

Lasīt vairāk

20:45

Labu nakti

Vecā ielas laterna.1. vakars. Pasaku stāsta Pēteris Liepiņš

21:00

Ziņas vieglajā valodā

21:05

Krustpunktā

Aktualitātes lauksaimniecībā. Izvaicājam zemkopības ministru Kasparu Gerhardu

Covid krīze nav atcēlusi iedzīvotāju patēriņu, pārtikas preces, tas, ko izaudzē un saražo zemnieki joprojām ir pieprasīts. Arī kokrūpniecībā ir vērojama izaugsme attiecībā pret iepriekšējo gadu. Par aktuālo Zemkopības ministrijas pārraudzītajās nozarēs izvaicājam zemkopības ministru Kasparu Gerhardu.

Vada:

Evija Unāma
Kārlis Dagilis

Lasīt vairāk

22:00

Ziņas

22:05

Ielūdz Radioteātris

Meitene uz ceļa | Taksista stāsti - 7.sērija
Māte un meita | Taksista stāsti - 8.sērija
Fotogrāfs. Otrais stāsts | Taksista stāsti - 9.sērija
Māsa | Taksista stāsti - 10.sērija
Ilona. Trešais stāsts | Taksista stāsti - 11.sērija
Naktstauriņš | Taksista stāsti - 12.sērija
Brāļi | Taksista stāsti - 13.sērija

Taksista stāsti. Arvja Kolmaņa seriāls. 7. sērija. Meitene uz ceļa. Izlijusi līdz vīlītei, nekurienes vidū vēlā vakara stundā... Ja tikko piedzīvots pāridarījums, vai uzticēties svešiniekam, kurš sola palīdzību? Lomās Artūrs Skrastiņš, Beāte Zviedre. Režisore Ināra Kolmane.

 

Lasīt vairāk

22:41

Mūzika

23:00

Ziņas

23:03

Dienas notikumu apskats

23:30

Reģioni Krustpunktā

Aktualitātes Vidzemē. Vērtē laikraksta "Ziemeļlatvija" galvenā redaktore Ingūna Johansone

Sazināmies ar reģionālajiem žurnālistiem, lai uzzinātu, kā reģionos uztver norises valstī un kādas šobrīd ir vietējās aktualitātes. Šoreiz pievēršamies aktualitātēm Vidzemē. Vērtē laikraksta "Ziemeļlatvija" galvenā redaktore Ingūna Johansone.

Vada:

Evija Unāma
Kārlis Dagilis

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Nakts ziņas

00:03

Kultūras rondo

"Sajūtu restaurācija" - ar grāmatas starpniecību ļauj ielūkoties Aleksandra Čaka ikdienā
Inga Gaile lasa stāstu "Dārzs"
"Objektu parāde" risinās sešās Latvijas pilsētās

“Sajūtu restaurācija” – grāmata, kurā apkopotas liecības par dzejnieka Aleksandra Čaka ģimenes piemiņas lietām un sadzīves priekšmetiem, kas raksturo arī sadzīvi Rīgā 20. gadsimta pirmajā pusē. Tiekamies ar grāmatas tekstu autori, Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa-muzeja direktori Antru Medni.

Vada:

Laima Slava

Lasīt vairāk

00:52

Mūzika

01:00

Nakts ziņas

01:03

Dienas notikumu apskats

01:30

Mūzika

02:00

Nakts ziņas

02:02

Monopols

Māksliniece Anna Heinrihsone: Arī teātri vispirms domāju no gleznieciskā viedokļa

Anna Heinrihsone ir viena no ievērojamākajām Latvijas laikmetīgajām scenogrāfēm un kostīmu māksliniecēm. Bērnībā viņai šķitis, ka pasaulē ir tikai divas profesijas – skolotāji un mākslinieki. Par savu hobiju māksliniece sauc vērošanu. Viņa var stundām sēdēt un vērot, piemēram, kā mainās gaisma krēslojot.

Vada:

Arita Grīnberga

Lasīt vairāk

02:52

Mūzika

03:00

Nakts ziņas

03:02

Mūzika

04:00

Nakts ziņas

04:02

Ģimenes studija

Par varmāku nepiedzimst. Liela nozīme ir attiecībām, ko bērns redz ģimenē

Labdarības maratonā "Dod pieci!" šogad runājam par vardarbību ģimenē, taču par ļaunu pāridarītāju neviens nepiedzimst. Kas veido un padara cilvēku par varmāku pret saviem tuvākajiem un kas vecākiem jāzina, lai neaudzinātu savus bērnus par personībām ar noslieci uz vardarbību?

Vada:

Agnese Linka
Ilze Zvaigzne

Lasīt vairāk

04:51

Mūzika

05:00

Nakts ziņas

05:02

Zināmais nezināmajā

Zinātnieki cenšas viļņu enerģiju pārvērst jau lietojamā elektroenerģijā

Raidījumā vismaz netieši viesojamies Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā, kur pētnieki cenšas rast risinājumus, lai viļņu enerģiju pārvērstu jau lietojamā elektroenerģijā. Ar ko tad īpaša viļņu enerģija un kas vēl ir aktuālie jautājumi zinātniekiem, kas strādā atjaunojamās enerģijas laukā?

Vada:

Sandra Kropa
Zane Lāce
Sarmīte Kolāte

Lasīt vairāk

05:51

Mūzika